H Trekking do Bazy pod Annapurną - wyzwanie
trudność
P

Trekking do Bazy pod Annapurną - wyzwanie

4130 M
 • j cena:
  1 290 USD
 • d ilość dni:
  13 dni
 • c rodzaj wyprawy:
  TREKKINGI
 • q wielkość grupy:
  2-10 osób
 • k zatłoczenie:
  duże
 • a zakwaterowanie:
  3-gwiazdkowy hotel w Katmandu i Pokharze. Schroniska w trakcie wędrówki (tzw.guesthouse’y).
 • g transport:
  Prywatny samochód, autobus turystyczny, opcjonalnie lot krajowy.
 • m wyżywienie:
  śniadanie w Katmandu i Pokharze. Wszystkie posiłki w trakcie wędrówki.

Opis
wycieczki

Osiągnąłeś już wiele, ale lubisz wyzwania, które pozwolą Ci wspiąć się jeszcze wyżej? 
Proponujemy Ci wyprawę, której celem będzie serce Himalajów - Sanktuarium Annapurny. Wersję bardziej intensywną od klasycznej drogi, przeznaczoną dla osób o dobrej kondycji fizycznej, ale bogatą we wszystkie atrakcje proponowane również w dłuższej wersji tego treku. Sanktuarium Annapurny to wyjątkowa dolina, otoczona wysokimi, ośnieżonymi szczytami, z których najwyższy - Annapurna I - liczy 8091 metrów. Podczas tej wyprawy doświadczysz potęgi himalajskiej przyrody, splecionej z bogatą duchowością i unikalnymi obyczajami mieszkańców Nepalu.
Z Katmandu udamy się do miejscowości Pokhara, położonej malowniczo nad jeziorem Fewa (Phewa Tal).
Prawdziwy trekking rozpocznie się w Nayapul. Podczas wspinaczki miniemy wsie Ulleri i Ghorepani; po drodze będzie okazja, by podziwiać unikalną przyrodę nepalskiego krajobrazu – pełne kolorów lasy rododendronowe.
Nagrodą za wytrwałą wspinaczkę będzie niezapomniany widok z wzniesienia Poon Hill (3200 m). To jeden z najlepszych punktów widokowych w tym regionie. Wyobraź sobie spektakl o poranku, gdy wschodzące słońce wydobywa z mroku kolejne pasma i szczyty - Dhaulagiri, Annapurnę oraz świętą górą Nepalczyków, Machhapuchhare.
Momentem kulminacyjnym będzie osiągnięcie obozu bazowego pod Annapurną. Tu, w górskim amfiteatrze doświadczysz wyjątkowego przeżycia, podziwiając wschód słońca nad tym niezwykłym ośmiotysięcznikiem. Dla tutejszych mieszkańców Deothal – bo takiej nazwy używają dla tej ukrytej wśród szczytów doliny – jest miejscem duchowej odnowy, wyciszenia. Może i Ty doświadczysz podobnego uczucia, gdy tu staniesz?
Po powrocie z górskiej przygody będziemy mieć czas na podsumowanie naszej podróży oraz zwiedzanie Doliny Kathmandu. Zwiedzimy m.in. buddyjską Świątynię Małp (Swayambunath), niesamowite obiekty wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO: Boudhanath – jedną z najbardziej popularnych na świecie stup buddyjskich, największą w Nepalu hinduistyczną świątynię Pashupatinath czy główny plac królewski – Durbar Square.
Jeśli szukasz rzygody mniej intensywnej fizycznie i masz trochę więcej czasu - polecamy nieco łatwiejszą wersję tego trekking - Sanktuarium Annapurny (15 dni).

Przedstawiona wyprawa, jak wszystkie inne oferty Meroway Adventure została ułożona wg naszej najlepszej wiedzy. Jeśli chciałbyś jednak dokonać modyfikacji by bardziej dopasować ofertę do Twoich potrzeb i oczekiwań - skontaktuj się z nami, postaramy się je spełnić - to Twoja droga podróży!

Dzień 1: Przylot do Katmandu. Witamy w Nepalu! Namaste! Po przylocie i zakwaterowaniu możesz odpocząć po podróży lub jeśli będziesz miał siły i ochotę – jeszcze tego samego dnia zwiedzić Świątynię Swayambhunath, tzw. Świątynię Małp. Świątynia powstała przed V wiekiem naszej ery i jest miejscem czczonym przez Nepalczyków. Położona jest na wzgórzu, skąd roztacza się piękny widok na miasto. Wieczór możesz spędzić w jednej z lokalnych restauracji. Późnym popołudniem przygotowanie do trekkingu. Nocleg w hotelu.
Dzień 2: Podróż autobusem turystycznym do Pokhary (820m), czas trwania okoo 7 godzin lub opcjonalnie lot krajowy (25 min). Pokhara oferuje wspaniałą scenerię wraz z panoramą na Dhaulagiri, Manaslu, Annapurnę, świętą Machhapuchhare i wiele, wiele więcej. W centrum Pokhary znajduje się piękne jezioro Fewa, w tafli którego odbijają się himalajskie szczyty. Popołudnie i wieczór spędzimy w Pokharze.
Dzień 3: Podróż prywatnym transportem do Kade skąd rozpoczniemy nasz trekking. Tego dnia czeka nas wędrówka do Landruk, która potrwa około 6 godzin.
Dzień 4: Trekking z Landruk do Sinuwa, wędrówka około 7 godzin.
Dzień 5: Trekking z Sinuwa do Deurali, wędrówka około 8 godzin.
Dzień 6: Deurali do Obozu bazowego Annapurna (4130m) przez Obóz bazowy Machhapuchhre (3700m), trekking około 6 godzin. Wspinamy się delikatnie lekko stromą trasą zboczy górskich. Trasa od Bagar do bazy pod świętą górą Machhapuchhre jest dość męcząca. Z bazy Machhapuchhre mamy wspaniały widok na majestatyczne Machhapuchhre wraz z górą Hiunchuli, Annapurną Południową, Annapurna I, Annapurna III, Gandharvachuli i Gangapurna. Będzie to z pewnością w pełni satysfakcjonujące doświadczenie. W drodze do Bazy pod Annapurną, roślinność stopniowo zanika, ścieżka się rozszerza gdy dochodzimy do sanktuarium. Po dotarciu do kulminacyjnego punktu naszej podróży mamy rewelacyjne widoki na niemal pionowo południowo ustawioną ścianę górującej nad nami Annapurny. Z bazy możemy delektować się hipnotyzującym widokiem na Machhapuchhre, Annapurnę Południową, Annapurna I, Hiunchuli i inne szczyty. Nocleg w Bazie pod Annapurną.
Dzień 7: ABC do Sinuwa. Wstajemy wcześnie rano przed świtem by móc zobaczyć oszałamiający wschód słońca w panoramicznym widoku na Annapurnę I. Robimy tak dużo zdjęć jak chcemy, delektujemy się pięknem tego ogromnego masywu. Następnie wracamy na śniadanie, pakujemy bagaże i ruszamy w dół do Sinuwa.
Dzień 8: Trekking z Sinuwa do Tadapani, wędrówka około 7 godzin.
Dzień 9: Tadapani do Ghorepani, trekking około 6 godzin. Znaczenie Ghorepani w Nepalu oznacza "woda konia", miejsce to pełniło ważną rolę dla handlowców zanim stało się miejscem odwiedzanym przez turystów. Ghorepani to ciekawe miejsce z dużą ilością małych sklepików i straganów gdzie można znaleźć lokalne produkty żywnościowe oraz wyroby rzemieślnicze mieszkańców. Miasto ma dwie części: jedną „w siodle” i drugą kilkaset metrów niżej.
Dzień 10: Trekking na Poon Hill, Ghorepani i wędrówka do Tikhedunka (2630 m), a następnie podróż do Pokhary. Łącznie około 6 godzin trekkingu i 2 godziny podróży. Dziś będzie wyjątkowy dzień, ponieważ ruszamy na podbój Poon Hill. Aby złapać wspaniały blask słońca wschodzącego nad Himalajami, wychodzimy nocą i wspinamy się przed świtem na Poon Hill (3210m). Poon Hill jest wspaniałym punktem widokowym, z którego będziemy mogli podziwiać wspaniałe widoki na część regionu Mustang i doliny Pokhary, w tym z widokiem ponad 20 najwyższych, w tym Annapurnę i Dhaulagiri. Ośnieżone szczyty gór wysokich będą wyglądały majestatycznie w świetle poranka i wschodzącego słońca. Po zrobieniu zdjęć, wypiciu po kawy, herbaty lub gorącej czekolady, ruszymy w drogę powrotną do Gorepani. Po śniadaniu udajemy się do Tikhedunga skąd prywatnym pojazdem dotrzemy do Nayapul a następnie do Pokhary.
Dzień 11: Przejazd autobusem turystycznym z Pokhary do Katmandu - około 7 godzin jazdy lub opcjonalnie lot (25 min). W Katmandu relaks. Tego dnia wieczorem czeka nas uroczysta kolacja pożegnalna z programem kulturalnym i tradycyjną kuchnią nepalską.
Dzień 12: Ten dzień przeznaczamy na zwiedzanie i poznawanie Katmandu. Po śniadaniu najpierw zwiedzisz świątynię Pashupatinath. Jest to jedna z najstarszych hinduistycznych świątyń Nepalu, będąca świętym miejscem wyznawców hinduizmu, do którego licznie pielgrzymują. Ta wielka świątynia Shiwy składa się z wielu kompleksów oddzielnych budowli, pomników, a w wielu miejscach spotkacie świętych mężów Sadhu z tradycyjnie pomalowanymi twarzami. Następnie udamy się do sanktuarium Bouddhanath, z największą stupą w południowej Azji, będącego głównym ośrodkiem buddyzmu tybetańskiego w Nepalu. Następnie przejdziemy na centralny plac miasta – Durbar Square. To dawna siedziba królewska, zbudowana w XII wieku. Zobaczysz tu wiele unikalnych budowli, w tym świątynię Kumari Bahal (Dom Żyjącej Bogini), gdzie może dostąpisz spotkania z samą Kumari – żywym wcieleniem bogini. Nocleg w hotelu w Katmandu.
Dzień 13: Twoja podróż kończy się dzisiaj. To czas powrotu do domu. Nie zapomnij wymienić się e-mailami z Twoimi towarzyszami podróży! Przedstawiciel Meroway Adventure zabierze Cię na lotnisko około 3 godziny z planowanym lotem. W drodze do domu będziesz miał dużo czasu, aby zaplanować swoją kolejną przygodę ....Wysokich lotów!
h

Cena
i ekwipunek

 • Organizacja wyprawy
 • Noclegi w 3-gwiazdkowym hotelu w Katmandu i Pokharze ze śniadaniem
 • Zakwaterowanie w sprawdzonych schroniskach podczas trekkingu (tzw. guesthouse)
 • Opieka doświadczonego anglojęzycznego licencjonowanego przewodnika górskiego; jeśli grupa liczy więcej niż 5 osób – dodatkowo przewodnik-asystent, w tym ich wyżywienie, noclegi i ubezpieczenie
 • Usługa tragarza (1 tragarz na 2 wędrowców, max. sumaryczna waga bagażu tragarza - 25kg) w tym ubezpieczenie tragarza, jego zakwaterowanie i wyżywienie
 • Posiłki w trakcie wędrówki (śniadanie, obiad, kolacja), w tym kawa i herbata do posiłków
 • Autobus turystyczny Katmandu-Pokhara-Katmandu
 • Ubezpieczenie podróżne NNW i KL
 • Ubezpieczenie górskie dot. potencjalnej ewakuacji
 • Uroczysta kolacja pożegnalna
 • Opieka anglojęzycznego przewodnika miejskiego w trakcie zwiedzania Katmandu
 • Przygotowanie niezbędnych formalności i zezwoleń, w tym karty trekkingowej (ACAP, TIMS)
 • Kompleksowy zestaw medyczny
 • Podatki (rządowy i lokalne)
 • Zamówienie pracownika medycznego do pobrania wymazów COVID (zgodnie z aktualnym wymaganiem nepalskich władz)
 • Pomoc w wypełnieniu formularza CCMS (jeśli potrzebne)
 • Opłata za wizę nepalską (pamiętaj o konieczności posiadania najlepiej waluty USD na ten cel i 2 zdjęć paszportowych)
 • Obiady i kolacje w Katmandu i Pokharze, z wyjątkiem kolacji pożegnalnej
 • Loty międzynarodowe
 • Lot krajowy Katmandu-Pokhara-Katmandu (istnieje możliwość opcjonalnego skorzystania)
 • Bilety wstępów do zwiedzanych obiektów zgodnie z Programem (ok. 40 USD)
 • Dodatkowy nocleg i zakwaterowanie w Katmandu lub Pokharze w przypadku wczesnego przyjazdu, późnego wyjazdu, wcześniejszego powrotu z gór
 • Koszty własne i dodatkowe opcjonalne (rozmowy telefoniczne, pranie, rachunki bar, ładowanie akumulatora/telefonu w trakcie trekkingu, Internet / Wi-Fi, dodatkowi tragarze, opłata za ogrzewanie w trakcie trekkingu- czasami jest taka możliwość, butelkowana woda, napoje do posiłków z wyjątkiem herbaty/kawy, alkohol, gorący prysznic w trakcie trekkingu)
 • Zwyczajowe napiwki dla przewodników, tragarzy i kierowców (ok. 90 USD)

 

 • Ciało:
 • Dobre buty trekkingowe za kostkę, ocieplane
 • Inne obuwie sportowe
 • Sandały
 • Kilka par dobrych skarpet pasujących do butów, w tym 2-3 pary skarpet ocieplanych
 • Oddychająca bielizna
 • Kilka koszulek, w tym z długim rękawem
 • Spodnie trekkingowe nieprzemakalne/oddychające
 • Spodnie typu leginsy/ do biegania/ do nart biegowych
 • Cieplejsze spodnie np. ocieplane polarem
 • Kurtka puchowa lub ciepły polar
 • Kurtka wierzchnia przeciwdeszczowa
 • Bluza sportowa/ wygodna dość ciepła bluzka z długim rękawem
 • Stuptuty
 • Rękawiczki cienkie polarowe
 • Rękawiczki grube polarowe lub narciarskie
 • Czapka
 • Szalik lub ocieplany komin
 • Nakrycie głowy przeciw słońcu (kapelusz/ chusta)
 • Ekwipunek trekkingowy:
 • Plecak trekkingowy duży – min. 60 litrów – optymalnie 70-80 litrów
 • Plecak podręczny ok. 35 litrów
 • Okrycie przeciwdeszczowe na plecaki
 • Dobry śpiwór – komfort ok. -10 stopni Celsjusza
 • Kije trekkingowe (można kupić na miejscu)
 • Okulary przeciwsłoneczne z filtrem
 • Czołówka
 • Ręcznik szybkoschnący
 • Peleryna przeciwdeszczowa (łatwo dostępna na miejscu)
 • Kubek termiczny/ termos
 • Apteczka/kosmetyki
 • Krem z filtrem przeciwsłonecznym
 • Pomadka z filtrem
 • Przybory toaletowe
 • Chusteczki nawilżające (w tym do higieny intymnej)
 • Żel do dezynfekcji rąk
 • Plastry na otarcia
 • Aspiryna, leki przeciwbólowe, leki przeciw biegunce, multiwitaminy do rozpuszczania, uniwersalny antybiotyk, lek na ból gardła, krople żołądkowe
 • Maść antybakteryjna, maść przeciwzapalna/przeciwbólowa
 • Folia NRC (trzymaj ją w plecaku podręcznym!)
 • Inne:
 • Przydadzą się mocne reklamówki (do pakowania rzeczy z plecaka)
 • Camelback

Miejsce
wycieczki

Rekomendacje
uczestników

Alicja Pietraszkiewicz

Wyjazd z Meroway Adventure spełnił moje wszystkie oczekiwania. Od wyjścia z lotniska miałam zapewnioną opiekę Nimy, a w trakcie trekingu organizatorzy dbali o bezpieczeństwo i komfort wszystkich uczestników. Co dla mnie też było ważne, widziałam szacunek do lokalnej ludności i uszanowanie tego, że byliśmy tylko gośćmi w tych miejscach. Himalaje są piękne, a przeżycia z trekingu pozostaną na zawsze w mojej pamięci:) Polecam.

Jagoda, Michał, Karol, Izi man, Karol, Dawid, Maciek, Marcin

Namaste! We would like to thank Meroway for an incredible adventure in the Himalayas. Traveling with your help was much simpler, more pleasant and all above more aware. In particular, we wanted to thank Nima- our guide for the professionalism, sense of humor and great flexibility. Before journey we wondered whether guide is a good idea, but after the fact, we know that travel gained so much. Thank you for sharing with us what the local people have the best to offer, the best lassi, delicious chili chicken, help with altitude sickness and support on icy paths. Thanks for everything and for sure see you again.

Zuzia Bluszcz

Wyjazd w egzotyczne strony potrafi być stresujący ale nie jeśli wybierasz trekking z Meroway :) Dla nich naprawdę nie ma rzeczy niemożliwych a to dlatego, że do każdego podchodzą indywidualnie, dopasowując się do klienta a nie używając schematów. Mój pierwszy trekking w Himalajach był pełen pozytywnych wrażeń i pozbawiony stresu. Mogłam skupić się na podziwianiu gór nie przejmując się kwestiami organizacyjnymi a jednocześnie wciąż przeżyć niepowtarzalną przygodę!

Wiktor Kowalski

Dzięki Meroway za cudowne wakacje! „Sanktuarium Annapurna – wyzwanie” to mój pierwszy trekking w Himalajach, ale mam nadzieję, że nie ostatni. Słoneczna listopadowa aura dała solidny zastrzyk witaminy D, a piękno gór dostarczyło mnóstwo wspaniałych wspomnień i pozytywnej energii, której starczy na całą ciemną zimę w Polsce. Każdemu w wieku od lat 8 do 80 polecam odwiedzić Nepal, a najlepiej korzystając z usług Meroway, co gwarantuje, że wyciśniecie z wyjazdu wszystko to co najlepsze! Szczególne podziękowania dla Pauliny za: 1) Cierpliwe odpowiadanie na masę pytań przed wyjazdem, 2) Umożliwienie zmodyfikowania wycieczki dosłownie na chwilę przed jej rozpoczęciem. Oraz ogromne podziękowanie dla Nimy i Furdeniego za: 1) Zaplanowanie super trasy i zatroszczenie się o wszystko w najdrobniejszych szczegółach tak, że z żoną mogliśmy się totalnie wyluzować przez te dwa tygodnie i skupić się wyłącznie na zapierających dech w piersi widokach oraz bogatej kulturze Nepalu i to już od wyjścia z lotniska, aż do ostatniej godziny przed wylotem do Polski – bez Was to by była „masakra” , 2) Wesołe towarzystwo, serdeczność i poczucie humoru, 3) Kulinarne ciekawostki, zwłaszcza te spoza menu oraz za niekończące się dokładki Dal Bhatu, 4) Degustacje przeróżnych trunków z ziaren milletu oraz pyszne lassi, 5) Nauczenie wielu nazw szczytów oraz przydatnych nepalskich słów takich jak kukra, kukur i kukuri, Jeszcze raz wielkie dzięki i trzymajcie tak dalej!

Znajdź swoją
Własną
drogę

Newsletter

Należymy do:

 • w Katmandu
 • i
 • w Katmandu
 • i

Zarezerwuj wyprawę

Prześlij nam swoje zapytanie a skontaktujemy się z Tobą aby omówić szczegóły wyprawy i pomóc w planowaniu.


+ 48