H Lobuche East, EBC i Gokyo 23.10.22 - 13.11.22
trudność
N

Lobuche East, EBC i Gokyo 23.10.22 - 13.11.22

6119M
 • j cena:
  11 950 PLN
 • d ilość dni:
  22 dni
 • c rodzaj wyprawy:
  TREKKINGI
 • q wielkość grupy:
  2-10 osób
 • k zatłoczenie:
  małe
 • a zakwaterowanie:
  3-gwiazdkowy hotel w Katmandu, schroniska podczas wędrówki, obozy namiotowe w trakcie wspinaczki.
 • g transport:
  Prywatny samochód i samolot.
 • m wyżywienie:
  Śniadanie w Katmandu i wszystkie posiłki w trakcie wędrówki.

Opis
wycieczki

Zapraszamy na niezwykłą himalajską wyprawę, uwieńczoną zdobyciem szczytu Lobuche East,
oraz na wędrówkę do bazy pod najwyższą górą świata.
Lobuche leży w pobliżu popularnego szczytu trekkingowego - Island Peak, i posiada dwa osobne
wierzchołki – Lobuche West Peak (6145 m) i Lobuche East Peak (6119 m). My zdobędziemy ten
drugi. Technicznie jest trochę trudniejszy niż Island Peak, lecz za to gwarantuje olbrzymią
satysfakcję i niezapomniane widoki. Ze szczytu Lobuche będziesz mieć okazję podziwiać
spektakularną panoramę obejmującą: Everest, Lhotse, Nuptse, Ama Dablam i urokliwą
„niezamężną córkę” Himalajów, jak mówią Nepalczycy - Pumori.
Wyprawa została zaplanowana tak, aby nie tylko wspiąć się na szczyt, ale również poznać serce
doliny Khumbu, wraz ze stolicą Sherpów – Namche Bazaar. Z pewnością docenisz też uroki
niezwykłego Parku Narodowego Sagarmatha, wpisanego na listę światowego dziedzictwa
UNESCO. To dom dla różnorodnej, bogatej fauny i flory himalajskiej. Poznasz unikalną kulturę
mieszkańców regionu. Przeniesiesz się w zachwycającą krainę himalajskich szczytów pokrytych
śniegiem i lodem, odwiedzisz Kala Pathar – przez wielu uważany za najpiękniejszy punkt
widokowy w Himalajach. W drodze na Lobuche Peak z bazy pod Everestem będziesz mógł
dojrzeć lodospad grozy – Khumbu (Ice Fall), prawdziwe wyzwanie dla wspinaczy na najwyższą
góry świata. Khumbu przesuwa się z prędkością metr na dobę, lawiny schodzą tam niemal jedna
po drugiej, z hukiem przewracają się olbrzymie lodowe bloki.
W trakcie podróży zwiedzisz również Kathmandu - wyjątkową stolicę Nepalu i jej okolice.
Będziesz mógł podziwiać m.in. hinduistyczną, największą w Nepalu świątynię Pashupatinath,
sanktuarium Boudhanath czy też centralny plac królewski, Durbar Square. Wszystkie te obiekty
to prawdziwe perły kultury z listy światowego dziedzictwa UNESCO. Zobaczysz również
świątynię Swayambunath, znaną jako Świątynia Małp. Nie zabraknie czasu na relaks w
turystycznej dzielnicy – Thamelu, gdzie w gąszczu uliczek, straganów i kafejek, szybko
poczujesz charakterystyczny klimat tego niezwykłego miasta.
Nasza wyprawa rozpocznie się od lotu do Lukli, który sam w sobie już jest ekscytującym
przeżyciem. Stąd pełni energii wyruszymy na spotkanie z Lobuche Peak. Trasa podróży została
tak zaplanowana, aby uczestnicy mieli odpowiednią ilość czasu na aklimatyzację i zostali dobrze
przygotowani do wspinaczki na sam szczyt. Wszystko to dla większego bezpieczeństwa i
komfortu Uczestników.
Program dostosowany jest dla osób zdrowych, w dobrej kondycji fizycznej, posiadających
doświadczenie w górach, idealnie jak miałąś/miałeś już szansę być również w górach wysokich, ale nie jest to warunek konieczny - zaplanowaliśmy dobrą aklimatyzację. To wyprawa dla tych z Was, którzy chcą połączyć trekking ze wspinaczką podczas jednej wyprawy. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, czy jest to przygoda odpowiednia dla Ciebie – skontaktuj się z nami.
Himalajska piramida Lobuche Peak czeka na Ciebie! Zapraszamy.

Dzień 1: Przylot do Katmandu. Witamy w Nepalu! Namaste! Po przylocie i zakwaterowaniu możesz odpocząć po podróży lub jeśli będziesz miał ochotę – jeszcze tego samego dnia możemy odwiedzić Świątynię Swayambhunath, tzw. Świątynię Małp. Świątynia powstała przed V wiekiem naszej ery i jest miejscem czczonym przez Nepalczyków. Położona jest na wzgórzu, skąd roztacza się piękny widok na miasto. Wieczór możesz spędzić w jednej z lokalnych restauracji. Nocleg w hotelu.
Dzień 2: To dzień przeznaczony na zwiedzanie Katmandu Tego dnia po śniadaniu najpierw zwiedzisz świątynię Pashupatinath. Jest to jedna z najstarszych hinduistycznych świątyń Nepalu, będąca świętym miejscem wyznawców hinduizmu, do którego licznie pielgrzymują. Ta wielka świątynia Shiwy składa się z wielu kompleksów oddzielnych budowli, pomników, a w wielu miejscach spotkacie świętych mężów Sadhu z tradycyjnie pomalowanymi twarzami. Następnie udamy się do sanktuarium Bouddhanath, z największą stupą w południowej Azji, będącego głównym ośrodkiem buddyzmu tybetańskiego w Nepalu. Popołudniu pójdziemy na centralny plac miasta – Durbar Square. To dawna siedziba królewska, zbudowana w XII wieku. Zobaczysz tu wiele unikalnych budowli, w tym świątynię Kumari Bahal (Dom Żyjącej Bogini), gdzie może dostąpisz spotkania z samą Kumari – żywym wcieleniem bogini. Popołudniu relaks. Wieczorem czeka nas uroczysta kolacja pożegnalna. Nocleg w hotelu w Katmandu. Nocleg w hotelu.
Dzień 3: Tego dnia wczesnym rankiem wylecimy w kierunku naszych Himalajskich celów. Z lokalnego lotniska w Katmandu polecimy do Lukli (2840m), bramy do wrót naszych szczytów. Po przylocie i późnym śniadaniu, udamy się na trekking do Phakding. (2610m), czas wędrówki około 3- 4 godziny. Nocleg w schronisku.
Dzień 4: Trekking z Phakding do Namche Bazaar (3440m), czas trwania około 7 godzin. W Namche można fajnie odpocząć, napić się dobrego piwa w jednym z lokalnych pubów czy też zakupić wyroby rękodzielniczne. Tego dnia zaprosimy Was jednak do celebrowania festiwalu Tihar. Zabierzemy Cię do spędzenie Bhai Tika, jednego z najważniejszych dni festiwalu Tihar wśród lokalnej społeczności. Może to być dla Ciebie niezapomniane doświadczenie :)
Dzień 5: Aklimatyzacja i odpoczynek. Tego dnia pochodzimy trochę po okolicy w celu aklimatyzacji, czeka nas trekking m.in. do wioski Kumjung położonej wyżej niż Namche. Tego dnia możemy odwiedzić również buddyjski klasztor w Namche.
Dzień 6: Trekking z Namche Bazar do Dole (4200 m), wędrówka około 7 godzin.
Dzień 7: Trekking z Dole do Machhermo (4470 m), czas wędrówki około 5 godzin. Możemy odwiedzić centrum ratownictwa, w którym niemal codziennie są wykłady dot. zasad bezpieczeństwa w górach, polecamy!
Dzień 8: Trekking z Machhermo do Gokyo (4790 m), wędrówka około 5 godzin. Wędrówka w przepięknych okolicznościach przyrody, miej pewność, że masz naładowane baterie w aparacie, będzie pięknie! Wędrówka jest trochę męcząca, ale widoki wynagrodzą wszystko.
Dzień 9: Aklimatyzacja i wejście na Gokyo Ri. Wstaniemy bardzo wcześnie jeszcze przed świtem aby wschód słońca oglądać już z Gokyo Ri. Z Gokyo Ri zaobserwujesz piękną panoramę himalajskich olbrzymów, widok nieporównywany z żadnym innym. Po wspinaczce, zejście i śniadanie w schronisku oraz krótki odpoczynek po którym udamy się na trekking do Thangnak
Dzień 10: Przejście prze przełęcz Cho La Pass (5430 m) i zejście do Dzongla (4830m). 9 hours trek Nocleg w schronisku.
Dzień 11: Trekking z Dzongla do wysokiego obozu Lobuche (Lobuche High Camp), 5400m. 6 hours trek. Nocleg w namiocie.
Dzień 12: Odpoczynek w High Camp, trening wspinaczkowy, przygotowanie do zdobywania szczytu.
Dzień 13: Wspinaczka na Lobuche East. Powrót do high camp i obiad i zejście do Lobuche village. Łącznie około 11 godzin. Nocleg w schronisku.
Dzień 14: Lobuche do Gorakshep (5140m), główny punkt dzisiaj- EBC. Trekking zajmie nam dziś łącznie około 9 godzin. Szlak do Gorakshep prowadzi przez boczną morenę lodowca Khumbu. Przed nami roztoczy się widok na północną grań Everestu oraz szczytów Pumori, Mahalangur, Lingtern, Khumbutse, Nuptse. Pokonamy niewielkie wzniesienie, które zaprowadzi nas na Thangma Riju skąd będziemy mogli oglądać panoramę 360 stopni ośnieżonych gór. Następnie rozpoczynamy strome podejście po lodowcu Changri Glacier, skąd złapiemy pierwsze spojrzenie na Kala Patthar, wzniesienie pod Pumori. 4 Dotrzemy do Gorakshep, gdzie po krótkim lunchu i odpoczynku, ruszamy na szlak do Everest Base Camp. Kontynuujemy naszą wędrówkę. Dotarłszy do Everest Base Camp dopiero tak naprawdę możemy docenić wspinaczy, którzy podejmują wyzwanie wejścia na tą największą górę świata, startując od niebezpiecznego lodospadu Khumbu. Namioty wspinaczy są wyróżniającym się kontrastem na tle białego otoczenia. Everest w rzeczywistości nie jest widoczny z tego miejsca, mimo to naprawdę warto dotrzeć do tego punktu naszej podróży, to niezapomniane przeżycie. Powrót do Gorakshep.
Dzień 15: Rozpoczynamy bardzo wcześnie rano, aby dotrzeć o czasie do Kala Patthar (5545m) i móc być świadkami pierwszych promieni słonecznych muskających szczyty górskie, w tym tej najwyższej – Everestu. Musimy być przygotowani do wyjścia przed wschodem słońca, pośród ciemności i w niskiej temperaturze (nawet -10 do -14 ° C). Ponadto musimy pamiętać, że może nam towarzyszyć chłodny wiatr, który będzie potęgował poczucie zimna. Warto się dobrze przygotować. Podczas wspinaczki na Kala Patthar, kilkukrotnie zatrzymamy się aby złapać oddech, w tym czasie warto już rozpocząć fotografowanie piękna otaczającej nas scenerii. Po kilku godzinach wspinaczki dotrzemy do Kala Patthar. Możemy stąd wspiąć się jeszcze trochę w górę skalistym zboczem by dojść do charakterystycznego kopca oplecionego licznymi flagami modlitewnymi. Na naszych oczach będzie rozpościerała się oszałamiająca panorama Himalajów, robimy zdjęć tak wiele jak tylko chcemy, ale również przeżywamy ten moment, który pozostanie z nami najprawdopodobniej na całe życie i sprawi, że nasze serca zaczną bić mocniej. Nocleg w Gorakshep.
Dzień 16: Trekking z Gorakshep do Pangboche (3985m).
Dzień 17: Trekking z Pangboche do Namche (3440m). Po drodze będziemy wizytować miejscowość Tyangboche, w której znajduje się ważny klasztor buddyjski, klasztor ten jest największą gompą w regionie Khumbu. Budowla została zbudowana w 1923 r., oczywiście jeśli tylko będzie otwarta, odwiedzimy ją. Nocleg w Namche.
Dzień 18: Trekking z Namche Bazaar (3440m) do Phadging, trekking około 5 godzin.
Dzień 19: Phagding do Lukli – trekking około 4 godziny, popołudnie w Lukli.
Dzień 20: Rankiem wylatujemy z Lukli do Katmandu - czas lotu około 40 minut. Po przylocie do Katmandu - odpoczynek. Wieczorem uroczysta kolacja pożegnalna. Uwaga: Loty do Katmandu są zazwyczaj planowane rano ze względu na wiatr, który w godzinach popołudniowych czasami jest zbyt uciążliwy i jest przyczyną odwołań zaplanowanych rejsów. Wylecimy najprawdopodobniej z samego rana. Należy mieć jednak na uwadze, że rozkład lotów i decyzje o ich przesunięciach są całkowicie poza wpływem organizatora. Rzadko się zdarza aby wylot danego dnia nie był realizowany, należy jednak wiedzieć, że takie ryzyko występuje.
Dzień 21: Dzień rezerwowy. Odpoczynek, relaks, zakupy. Możliwość skorzystania z wycieczki dodatkowej np. do Bhaktapur lub 1-dniowego pobytu w centrum ajurwedycznym.
Dzień 22: Pożegnanie i powrót do domu, nie zapomnij wymienić się mailami ze swoimi towarzyszami podróży. Dziękujemy i życzymy wysokich lotów!
h

Cena
i ekwipunek

 • Organizacja wyprawy
 • Wszystkie transfery wspomniane w Programie
 • Noclegi w Katmandu jak wskazane w Programie w 3-gwiazdkowym sprawdzonym hotelu wraz
 • ze śniadaniem
 • Posiłki w trakcie trekkingu (śniadanie, obiad, kolacja), w tym kawa i herbata do posiłków
 • Posiłki wysokogórskie w trakcie wspinaczki
 • Doświadczony angielsko-języczny przewodnik w trakcie trekkingu
 • Porter/poterzy w trakcie trekkingu (w zależności od ilości uczestników – 1 porter na 1
 • podróżnego – limit bagażu dla portera 20kg)
 • Doświadczony przewodnik-wspinacz wysokogórski w trakcie wspinaczki na Lobuche Peak
 • mówiący w języku angielskim
 • Bilety lotnicze na loty wewnętrzne Katmandu-Lukla oraz Lukla-Katmandu
 • Wysokiej jakości namiot w trakcie obozowiska z wyposażeniem kuchennym
 • Niezbędny grupowy sprzęt wspinaczkowy
 • Prywatny transport w trakcie podróży i podczas zwiedzania
 • Anglojęzyczny przewodnik miejski w trakcie zwiedzania Katmandu
 • Przygotowanie niezbędnych formalności i zezwoleń, w tym pozwolenie wejścia na Lobuche
 • Peak, wszystkie niezbędne opłaty związane z pozwoleniami
 • Organizacja ewakuacji w razie konieczności (nie zawiera kosztów samej ewakuacji)
 • Kompleksowy zestaw medyczny odpowiedni na wyprawę ekspedycyjną
 • Uroczysta kolacja pożegnalna
 • Podatki (rządowy i lokalne)
 • Zamówienie pracownika medycznego do hotelu celem pobrania wymazów covid (o ile będzie
 • potrzebne )
 • Opłaty za wizę nepalską
 • Biletów lotniczych na loty międzynarodowe
 • Nadbagażu na trasie Katmandu-Lukla i Lukla-Katmandu
 • Obiadów i kolacji w Katmandu z wyjątkiem uroczystej kolacji pożegnalnej
 • Lotu helikopterem z Lukli w przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych.
 • Kosztów opcjonalnych (ładowanie akumulatora/telefonu w trakcie trekkingu, Internet / Wi-Fi w trakcie trekingu, butelkowana woda, alkohol, gorący prysznic w trakcie trekkingu)
 • Ubezpieczenia górskiego
 • Kosztów posiłków w przypadku szybszego powrotu z gór
 • Zwyczajowych napiwków dla przewodnika, tragarzy, kierowców (około 100 - 150 USD)

Sprzęt wysokogórski:

 • Ciepłe buty wysokogórskie, najlepiej podwójne lub skorupy
 • Czekan
 • Raki
 • Uprząż alpinistyczna
 • Przyrząd samozaciskowy (Jumar)
 • Karabinki zakręcane - 2 szt.
 • Karabinki osobiste - 2 szt.
 • Pętle i taśmy osobiste
 • Przyrząd zjazdowy (ósemka)
 • Kask
 • Kijki trekkingowe

Ubrania:
Głowa:

 • Kapelusz przeciwsłoneczny lub chusta
 • Ciepła czapka
 • Okulary przeciwsłoneczne i gogle z filtrem UV
 • Ciało:
 • Kurtka puchowa
 • Obuwie sportowe
 • Kilka par dobrych skarpet pasujących do butów, w tym ocieplanych
 • Rękawice ciepłe (łapawice)
 • Rękawiczki polar albo wind stopper
 • Rękawiczki cienkie (od słońca)
 • Ciepła bluza polarowa (lub wind stopper)
 • Bluza sportowa/ wygodna dość ciepła bluzka z długim rękawem
 • Spodnie polarowe
 • Spodnie trekkingowe
 • Bluza przeciwwiatrowa
 • Spodnie przeciwwiatrowe
 • Ochraniacze przeciwśniegowe
 • Bielizna termiczna (spodnie, koszulki z krótkim i długim rękawem)

Pozostały sprzęt:

 • Śpiwór puchowy (komfort około -30 stopni)
 • Plecak (60-70 litrów)
 • Mniejszy plecak (około 35 litrów)
 • Termos
 • Butelka na napoje
 • Przybory kuchenne osobiste (kubek, łyżka, miska)
 • Czołówka i zapasowe baterie
 • Camelback
 • Aparat fotograficzny
 • Przydadzą się reklamówki do pakowania rzeczy w plecaku
 • Folia NRC
 • maseczki ochronne

Apteczka i kosmetyki:

 • Krem z filtrem przeciwsłonecznym
 • Pomadka z filtrem
 • Przybory toaletowe
 • Chusteczki nawilżające (w tym do higieny intymnej)
 • Żel do dezynfekcji rąk
 • Plastry na otarcia
 • Aspiryna, leki przeciwbólowe, leki przeciw biegunce, multiwitaminy do rozpuszczania, uniwersalny antybiotyk, lek na ból gardła, krople żołądkowe
 • Maść antybakteryjna, maść przeciwzapalna/przeciwbólowa

Znajdź swoją
Własną
drogę

Newsletter

Należymy do:

 • w Katmandu
 • i
 • w Katmandu
 • i

Zarezerwuj wyprawę

Prześlij nam swoje zapytanie a skontaktujemy się z Tobą aby omówić szczegóły wyprawy i pomóc w planowaniu.


+ 48