H Trekking do Bazy pod Everestem - 8.10.2022 - 22.10.2022
trudność
P

Trekking do Bazy pod Everestem - 8.10.2022 - 22.10.2022

5545m
 • j cena:
  7 490 PLN
 • d ilość dni:
  15 dni
 • c rodzaj wyprawy:
  TREKKINGI
 • q wielkość grupy:
  2-12 osób
 • k zatłoczenie:
  średnie
 • a zakwaterowanie:
  3-GWIAZDKOWY HOTEL W KATMANDU. SCHRONISKA W TRAKCIE WĘDRÓWKI (TZW.GUESTHOUSE’Y).
 • g transport:
  PRYWATNY SAMOCHÓD, LOT KRAJOWY.
 • m wyżywienie:
  ŚNIADANIA W KATMANDU. WSZYSTKIE POSIŁKI W TRAKCIE WĘDRÓWKI.

Opis
wycieczki

Podobno nie ma ludzi niezastąpionych. Z pewnością są jednak takie miejsca na Ziemi. Wybierz się z nami w region nieporównywalny z żadnym innym na świecie. W miejsce, gdzie wznoszą się cztery z sześciu najwyższych szczytów Ziemi: Everest, Lhotse, Makalu i Cho Oyu. Prawdziwa korona świata! Trekking do bazy pod Everestem to gwarancja fascynującej przygody, w otoczeniu zapierających dech w piersiach widoków. Pobyt w regionie Everest sprawi, że życie, pasja i doświadczenia światowej sławy wspinaczy i Szerpów staną się i Twoim udziałem.
Dajemy Ci możliwość poznania pięknego Parku Narodowego Sagarmatha, wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO, będącego domem dla różnorodnej flory i fauny Himalajów. Z bliska przyjrzysz się najwyżej na świecie położonym klasztorom buddyjskim, stolicy Sherpów – Namche Bazaar i oczywiście dotrzesz do głównego punktu Twojej podróży – bazy pod Everestem, uznanym przez Nepalczyków za siedzibę bogów. To niepowtarzalna okazja, aby pójść śladami sir Edmunda Hillary’ego i Tenzinga Norgaya, Sherpy z Solukhumbu - pierwszych zdobywców Everestu, w 1953 roku. Tych emocji i poczucia spełnienia, związanych z bliskością Czomolungmy, nie da się porównać z niczym innym. Twoje serce na pewno zabije mocniej (i to nie tylko z wysiłku), gdy staniesz w jednym z najpiękniejszych punktów widokowych na świecie – Kala Pathar!
Oczywiście, w trakcie podróży poznasz również Katmandu - niesamowitą stolicę Nepalu, wraz z jej najsłynniejszymi atrakcjami: imponującą, hinduistyczną świątynia Pashupatinath, sanktuarium Boudhanath czy też centralnym placem królewskim, Durbar Square. Wszystkie zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Będziesz miał również czas na relaks w turystycznej dzielnicy miasta – Thamelu, gdzie spacerując w gąszczu uliczek, wśród setek straganów, sklepików i kafejek, szybko poczujesz unikalny klimat tego regionu i prawdziwą życzliwość jego mieszkańców wobec przybyszów.
Trekking ten jest wyprawą optymalną dla miłośników gór, o dość dobrej kondycji fizycznej, którzy przygotują się do wyjazdu.

 • Termin:  9 października - pierwszy dzień pobytu w Nepalu - 22 października - wylot z Nepalu.

Łączny czas podróży: 15 dni Nepal + 2 dni na podróż międzynarodową w 2 strony

Zapraszamy!

Dzień 1: Przylot do Katmandu. Witamy w Nepalu! Namaste! Po przylocie i zakwaterowaniu możesz chwilę odpocząć po podróży. Popołudniu zwiedzimy Świątynię Swayambhunath, tzw. Świątynię Małp. Świątynia powstała przed V wiekiem naszej ery i jest miejscem czczonym przez Nepalczyków. Położona jest na wzgórzu, skąd roztacza się piękny widok na miasto. Wieczór możesz spędzić w jednej z lokalnych restauracji. Nocleg w hotelu.
Dzień 2: Zwiedzanie doliny Katmandu. Tego dnia po śniadaniu najpierw zwiedzisz świątynię Pashupatinath. Jest to jedna z najstarszych hinduistycznych świątyń Nepalu, będąca świętym miejscem wyznawców hinduizmu, do którego licznie pielgrzymują. Ta wielka świątynia Shiwy składa się z wielu kompleksów oddzielnych budowli, pomników, a w wielu miejscach spotkacie świętych mężów Sadhu z tradycyjnie pomalowanymi twarzami. Następnie udamy się do sanktuarium Bouddhanath, z największą stupą w południowej Azji, będącego głównym ośrodkiem buddyzmu tybetańskiego w Nepalu, magicznego i pięknego miejsca. Obiad zjemy najpewniej w okolicy Boudhanath gdzie spróbujesz smaków lokalnej kuchni. Następnie przejdziemy na centralny plac miasta – Durbar Square. To dawna siedziba królewska, zbudowana w XII wieku. Zobaczysz tu wiele unikalnych budowli, w tym świątynię Kumari Bahal (Dom Żyjącej Bogini), gdzie może dostąpisz spotkania z samą Kumari – żywym wcieleniem bogini. Wieczorem przygotowanie do trekkingu, w tym spotkanie z Przewodnikiem. Nocleg w hotelu w Katmandu.
Dzień 3: Dziś czeka nas początek naszej górskiej przygody! :) Zaczniemy ją od porannego lotu do Lukli (2840m), miejscowości, która otwiera bramy naszej wędrówki. Ekscytujący lot trwający ok. 40 minut nad pięknymi górami, dostarczy Ci niezapomnianych wrażeń. Jest to jedna z najpiękniejszych tras lotniczych na świecie, których finałem jest ekscytujące lądowanie na wzgórzu w otoczeniu wysokogórskich szczytów. Zjemy późne śniadanie w Lukli, skąd rozpoczynamy wędrówkę do Phakding (2610m), trekking zajmie nam około 4 godziny. Dla chętnych, po przyjściu do Phading, obiedzie i odpoczynku, wycieczka na niedalekie wzgórze by odwiedzić buddyjski klasztor. Nocleg w Phading.
Dzień 4: Trekking z Phakding do Namche Bazaar (3440m), stolicy Sherpów. Wędrówka zajmie nam około 7 godzin, będziemy spacerować spokojnie. Niewykluczone, że w Namche poczujesz po raz pierwszy, że oddycha Ci się jakoś inaczej. Jest to największe miasteczko na całej naszej trasie trekkingowej. Znajdziesz tam wiele sklepów ze sprzętem górskim, rękodziełami, ale również puby, czy nawet bankomat. Jest tam również baza wojskowa, szkoła, boisko do ćwiczeń, lądowisko dla helikoptera i klasztor buddyjski. Nocleg w Namche.
Dzień 5: To dzień przeznaczony na aklimatyzację i aktywny odpoczynek. Po śniadaniu wybierzemy się na punkt widokowy Everest a następnie ruszymy by odwiedzić wioskę Kumjung. Zaprosimy Cię również do eksploracji Namche Baazar, w szczególności na wizytę w znanym klasztorze buddyjskim. Nocleg w Namche.
Dzień 6: Trekking z Namche Bazaar do Tengboche (3860m), wędrówka zajmie około 6 godzin. W Tengboche znajduje się największy klasztor w rejonie Khumbu, który definitywnie będziemy chcieli zwiedzić. Wędrówka nie jest trudna, ale wraz ze wzrastającą wysokością, będziemy dbać o aklimatyzację i podróżować spokojnie. Nasze oczy będą raczyć piękne widoki himalajskich szczytów.
Dzień 7: Trekking z Tengboche do Dingboche (4410m), około 6 godzin. To będzie przepiękny dzień, przemierzamy dolinę w dolę widząc rwącą lodowcową rzekę, a w okól przepiękne himalajskie szczyty, w tym cudowną Ama Dablam. W trakcie dzisiejszego dnia miniemy również Pangboche, w której możemy zatrzymać się na posiłek i krótkie zwiedzanie. Nocleg w Dingboche.
Dzień 8: Aklimatyzacja w okolicy Dingboche. Przekroczyliśmy już granicę 4000m, zadbamy dzisiaj ponownie o naszą aklimatyzację. Możesz dzień spędzić na aktywnym relaksie w okolicy lub skorzystać z wejścia aklimatyzacyjnego na Nagerjun Hill (5050m), skąd roztaczają się przepiękne widoki m.in. na szczyty Lobuche, Thamserku i Ama Dablam. Wejście jest technicznie łatwe, ale ze względu na różnicę w wysokości, będzie sporym wysiłkiem. Będziemy Ciebie jednak zachęcać do tego doświadczenia, by poprawić aklimatyzację naszych organizmów. Nocleg w DIngboche.
Dzień 9: Trekking z Dingboche do Lobuche (4910m), około 6 godzin. Zbliżamy się do punktu docelowego naszej podróży, spokojnie podchodzimy wyżej, dziś dotrzemy do miejscowości Lobuche, położonej na wysokości prawie 5000m. Będziemy jednak wędrować spokojnie, by nadal stopniowo zdobywać wysokość. Jest to również pierwszy raz, kiedy zobaczysz słynny lodowiec Khumbu, ponieważ będziemy najpierw szli się w jego kierunku a potem wzdłuż niego przez większą część dnia. Nocleg w Lobuche, ubierz się ciepło :)
Dzień 10: Lobuche do Gorakshep (5170 m), trekking łącznie około 9 godzin. Rozpoczniemy jeszcze przed świtem! :) Szlak do Gorakshep prowadzi przez boczną morenę lodowca Khumbu. Przed nami roztacza się widok na północną grań Everestu oraz szczytów Pumori, Mahalangur, Lingtern, Khumbutse, Nuptse. Pokonujemy niewielkie wzniesienie, które zaprowadzi nas na Thangma Riju skąd będziemy mogli oglądać panoramę 360 stopni ośnieżonych gór. Następnie rozpoczynamy strome podejście po lodowcu Changri Glacier, skąd łapiemy pierwsze spojrzenie na Kala Patthar, wzniesienie pod Pumori. Dotrzemy do Gorakshep, gdzie po krótkim wczesnym lunchu i odpoczynku, ruszamy na szlak do Everest Base Camp. Kontynuujemy naszą wędrówkę. Dotarłszy do Everest Base Camp dopiero tak naprawdę możemy docenić wspinaczy, którzy podejmują wyzwanie wejścia na tą największą górę świata, startując od niebezpiecznego lodospadu Khumbu. Namioty wspinaczy są wyróżniającym się kontrastem na tle białego otoczenia. Everest w rzeczywistości nie jest widoczny z tego miejsca, mimo to naprawdę warto dotrzeć do tego punktu naszej podróży, to niezapomniane przeżycie. Dla chętnych, wejście na Kala Pathar na zachó słońca. Npcleg w Gorakshep. Dla osób, które nie będą chciały wchodzić na Kalapathar, możliwość powrotu do Lobuche i nocleg w Lobuche, gdzie spotkamy się wszyscy następnego dnia.
Dzień 11: Gorakshep/Lobuche do Tyangbuche (3867m). To będzie długi dzień, ponieważ będziemy wędrować około 8-9 godzin. Nie będzie to jednak już tak duże wyzwanie jak w poprzednich dniach, będziemy bowiem wędrować głównie w dół. Duża różnica wysokości spowoduje również, że będziesz odzyskiwać siły. Nocleg w Tyangboche.
Dzień 12: Tyangboche do Jorsalle przez Namche Bazar. Dzisiaj czeka nas ciekawy trek po okolicy, którą już trochę poznałaś/poznałeś. Udamy się w drogę do Jorsalle, gdzie spędzimy noc. Pierwszym ważnym przystankiem będzie Namche, w którym możemy zjeść późny lunch. Po obiedzie udamy się niżej, do Jormsalle, położonym około 2 godziny od Namche. Tu spędzimy noc.
Dzień 13: Dziś czeka nas ostatni dzień górskiego trekkingu. Wędrujemy z Jormsalle przez Phading do Lukli. Trekking potrwa około 6 godzin. Po przybyciu do Lukli możemy świętować ukończenie naszej górskiej przygody. Jeśli będziesz miała/miał ochotę , zabierzemy Cię na kolację do lokalnego gospodarza. Nocleg w Lukli.
Dzień 14: Poranny lot z Lukli do Katmandu - około 40 minut. Pożegnamy dzisiaj górskie bramy Solokhumbu i udamy się w podróż powrotną do Katmandu, Po powrocie będzie czas na odpoczynek, na pewno docenisz możliwość gorącego prysznica w hotelowym pokoju. Dzień spędzisz według własnych potrzeb i chęci. Wieczorem spotkamy się na uroczystej pożegnalnej kolacji z programem kulturalnym, którą uczcimy ukończenie naszej wspaniałej podróży.
Dzień 15: Twoja podróż kończy się dzisiaj. To czas powrotu do domu. Nie zapomnij wymienić kontaktami z Twoimi towarzyszami podróży! Przedstawiciel Meroway Adventure zabierze Cię na lotnisko około 3 godziny przed planowanym lotem. W drodze do domu będziesz miał/a dużo czasu, aby zaplanować swoją kolejną przygodę ....Wysokich lotów! Dziękujemy, że spędziliśmy ten czas razem :)
h

Cena
i ekwipunek

 • Organizacja wyprawy
 • Noclegi w 3-gwiazdkowym sprawdzonym hotelu w Katmandu ze śniadaniem
 • Zakwaterowanie w sprawdzonych schroniskach podczas trekkingu (tzw. guesthouse)
 • Opieka doświadczonego anglojęzycznego licencjonowanego przewodnika górskiego; jeśli grupa liczy więcej niż 5 osób – dodatkowo przewodnik-asystent, w tym ich wyżywienie, noclegi i ubezpieczenie
 • Usługa tragarza (1 tragarz na 2 wędrowców, max. sumaryczna waga bagażu tragarza - 25kg) w tym ubezpieczenie tragarza, jego zakwaterowanie i wyżywienie
 • Posiłki w trakcie wędrówki (śniadanie, obiad, kolacja), w napoje do posiłków
 • Lot krajowy samolotem rejsowym na trasie Katmandu-Lukla oraz Lukla-Katmandu
 • Transfery lotnisko-hotel-lotnisko
 • Ubezpieczenie podróżne sportowe i KL
 • Ubezpieczenie górskie dot. potencjalnej ewakuacji
 • Uroczysta kolacja pożegnalna
 • Anglojęzycny przewodnik miejski w trakcie zwiedzania Katmandu
 • Przygotowanie niezbędnych formalności i zezwoleń, w tym wejście na teren parku Sagarmatha
 • Karta TIMS (Trekkers Information Management System)
 • Kompleksowy zestaw medyczny
 • Podatki (rządowy i lokalne)
 • Zamówienie pracownika medycznego do pobrania wymazów COVID (zgodnie z aktualnym wymaganiem nepalskich władz)
 • Pomoc w wypełnieniu formularza CCMS (jeśli potrzebne)
 • Opłata za wizę nepalską (30 USD za wizę 15- dniową)
 • Loty międzynarodowe
 • Obiady i kolacje w Katmandu z wyjątkiem uroczystej kolacji pożegnalnej
 • Bilety wstępów do zwiedzanych obiektów wskazanych w Programie (ok. 40 USD)
 • Koszty własne i dodatkowe opcjonalne (rozmowy telefoniczne, pranie, ładowanie akumulatora/telefonu w trakcie trekkingu, Internet / Wi-Fi w trakcie trekkingu (w hotelu dostępne bez opłaty), butelkowana woda, alkohol, gorący prysznic w trakcie trekkingu)
 • Koszt lotu helikopterem z Lukli w przypadku złych warunków atmosferycznych
 • Zwyczajowe napiwki dla przewodników, tragarzy i kierowców (ok. 100 USD)

Ciało:

 • Dobre buty trekkingowe za kostkę, ocieplane
 • Inne obuwie sportowe
 • Sandały
 • Kilka par dobrych skarpet pasujących do butów, w tym 2-3 pary skarpet ocieplanych
 • Oddychająca bielizna
 • Kilka koszulek, w tym z długim rękawem
 • Spodnie trekkingowe nieprzemakalne/oddychające
 • Spodnie typu leginsy/ do biegania/ do nart biegowych
 • Cieplejsze spodnie np. ocieplane polarem
 • Kurtka puchowa lub ciepły polar
 • Kurtka wierzchnia przeciwdeszczowa
 • Bluza sportowa/ wygodna dość ciepła bluzka z długim rękawem
 • Stuptuty
 • Rękawiczki cienkie polarowe
 • Rękawiczki grube polarowe lub narciarskie
 • Czapka
 • Szalik
 • Nakrycie głowy przeciw słońcu (kapelusz/ chusta)

Ekwipunek trekkingowy:

 • Plecak trekkingowy duży – min. 60 litrów – optymalnie 70-80 litrów
 • Plecak podręczny ok. 35 litrów
 • Okrycie przeciwdeszczowe na plecaki
 • Dobry śpiwór – komfort ok. -10 stopni Celsjusza
 • Kije trekkingowe (można kupić na miejscu)
 • Okulary przeciwsłoneczne z filtrem
 • Czołówka
 • Ręcznik szybkoschnący
 • Peleryna przeciwdeszczowa (łatwo dostępna na miejscu)
 • Kubek termiczny/ termos

Apteczka/kosmetyki

 • Krem z filtrem przeciwsłonecznym
 • Pomadka z filtrem
 • Przybory toaletowe
 • Chusteczki nawilżające (w tym do higieny intymnej)
 • Żel do dezynfekcji rąk
 • Plastry na otarcia
 • Aspiryna, leki przeciwbólowe, leki przeciw biegunce, multiwitaminy do rozpuszczania, uniwersalny antybiotyk, lek na ból gardła, krople żołądkowe
 • Maść antybakteryjna, maść przeciwzapalna/przeciwbólowa
 • Folia NRC (trzymaj ją w plecaku podręcznym!)

Inne:

 • Przydadzą się mocne reklamówki/ worki bawełniane (do pakowania rzeczy z plecaka)
 • Camelback

Znajdź swoją
Własną
drogę

Newsletter

Należymy do:

 • w Katmandu
 • i
 • w Katmandu
 • i

Zarezerwuj wyprawę

Prześlij nam swoje zapytanie a skontaktujemy się z Tobą aby omówić szczegóły wyprawy i pomóc w planowaniu.


+ 48