H Ama Dablam + Lobuche East z Gokyo Ri - aklimatyzacja
trudność
N

Ama Dablam + Lobuche East z Gokyo Ri - aklimatyzacja

6812 m
 • j cena:
  5 100 USD
 • d ilość dni:
  34 dni
 • c rodzaj wyprawy:
  SZCZYTY I EKSPEDYCJE
 • q wielkość grupy:
  2-8 osób
 • k zatłoczenie:
  średnie
 • a zakwaterowanie:
  3-gwiazdkowy hotel w Katmandu, schroniska w trakcie trekkingu, obóz namiotowy w trakcie wspinaczki
 • g transport:
  Loty wewnętrzne + prywatny transport
 • m wyżywienie:
  Śniadanie w Katmandu, wszystkie posiłki w trakcie trekkingu i wspinaczki

Opis
wycieczki

Niezwykła wyprawa na magiczną Ama Dablam. To doświadczenie z kategorii dużych kroków milowych w życiu, lub spełniania jednego z dużych marzeń. Wyprawa dedykowana jest zaawansowanym technicznie miłośnikom gór o bardzo dobrej kondycji fizycznej. Program zaplanowaliśmy tak aby zadbać o odpowiednią aklimatyzację, komfort uczestników oraz zmaksymalizować szansę na szczęśliwe wejście i zejście ze szczytu. Wykorzystaliśmy również dotychczasowe doświadczenia z organizowania tej wyprawy dla poprzednich klientów, którzy z sukcesem weszli na szczyt i zadowoleni wrócili do domu. Należy wiedzieć, że wyprawa na Ama Dablam nie należy do łatwych, mimo, że szczyt ma niespełna 7 tysięcy metrów, wspinaczkę porównuje się trudnością do wejścia na niejeden 8-śmio tysięczny szczyt. Mimo dużego wyzwania, zdecydowanie warto! To jedna z najpiękniejszych i najbardziej magicznych gór świata.

Dzień 1: Tego dnia przywitamy Cię w Katmandu. Po zakwaterowaniu w hotelu, czas na odpoczynek i relaks. Jeśli siły pozwolą i będą chęci, tego dnia zobaczymy Świątynię Swayambunath, Świątynię Małp. Wieczorem powitalna kolacja z załogą. Nocleg w hotelu.
Dzień 2: To dzień przeznaczony na zwiedzanie Katmandu, Tego dnia po śniadaniu najpierw zwiedzisz świątynię Pashupatinath. Jest to jedna z najstarszych hinduistycznych świątyń Nepalu, będąca świętym miejscem wyznawców hinduizmu, do którego licznie pielgrzymują. Ta wielka świątynia Shiwy składa się z wielu kompleksów oddzielnych budowli, pomników, a w wielu miejscach spotkacie świętych mężów Sadhu z tradycyjnie pomalowanymi twarzami. Następnie udamy się do sanktuarium Bouddhanath, z największą stupą w południowej Azji, będącego głównym ośrodkiem buddyzmu tybetańskiego w Nepalu. Następnie przejdziemy na centralny plac miasta – Durbar Square. To dawna siedziba królewska, zbudowana w XII wieku. Zobaczysz tu wiele unikalnych budowli, w tym świątynię Kumari Bahal (Dom Żyjącej Bogini), gdzie może dostąpisz spotkania z samą Kumari – żywym wcieleniem bogini. Nocleg w hotelu w Katmandu.
Dzień 3: Tego dnia wczesnym rankiem wylecimy w kierunku naszych Himalajskich celów. Z lokalnego lotniska w Katmandu polecimy do Lukli (2840m), bramy do wrót naszych szczytów. Po przylocie i późnym śniadaniu, udamy się na trekking do Phakding. (2610m), czas wędrówki około 3-4 godziny.
Dzień 4: Trekking z Phakding do Namche Bazaar (3440m), czas trwania około 7 godzin. W Namche można fajnie odpocząć, napić się dobrego piwa w jednym z lokalnych pubów czy też zakupić wyroby rękodzielniczne.
Dzień 5: Aklimatyzacja i odpoczynek. Tego dnia pochodzimy trochę po okolicy w celu aklimatyzacji, czeka nas trekking m.in. do wioski Kumjung położonej wyżej niż Namche. Tego dnia możemy odwiedzić również buddyjski klasztor w Namche.
Dzień 6: Trekking z Namche Bazaar do Dole (4038 m).
Dzień 7: Trekking z Dole do Machhermo (4470m )
Dzień 8: Trekking z Machhermo do Gokyo (4790 m), wędrówka około 5 godzin. Wędrówka w przepięknych okolicznościach przyrody, miej pewność, że masz naładowane baterie w aparacie, będzie pięknie! Wędrówka jest trochę męcząca, ale widoki wynagrodzą wszystko.
Dzień 9: Aklimatyzacja i wejście na Gokyo Ri. Wstaniemy bardzo wcześnie jeszcze przed świtem aby wschód słońca oglądać już z Gokyo Ri. Z Gokyo Ri zaobserwujesz piękną panoramę himalajskich olbrzymów, widok nieporównywany z żadnym innym. Po wspinaczce, zejście i śniadanie w schronisku oraz odpoczynek.
Dzień 10: Trekking z Gokyo do Thangnak.
Dzień 11: Przejście prze przełęcz Cho La Pass (5430 m) i przejście do Dzongla (4830m).
Dzień 12: Trekking z Dzongla do wysokiego obozu Lobuche (Lobuche High Camp), 5400m. Nocleg w namiocie.
Dzień 13: Odpoczynek w High Camp, trening wspinaczkowy, przygotowanie do zdobywania szczytu.
Dzień 14: Wspinaczka na Lobuche East. Powrót do High Camp.
Dzień 15: Trekking z High Camp do Lobuche.
Dzień 16: Lobuche do Gorakshep (5140m) przez EBC. Trekking zajmie nam dziś łącznie około 9 godzin. Szlak do Gorakshep prowadzi przez boczną morenę lodowca Khumbu. Przed nami roztoczy się widok na północną grań Everestu oraz szczytów Pumori, Mahalangur, Lingtern, Khumbutse, Nuptse. Pokonamy niewielkie wzniesienie, które zaprowadzi nas na Thangma Riju skąd będziemy mogli oglądać panoramę 360 stopni ośnieżonych gór. Następnie rozpoczynamy strome podejście po lodowcu Changri Glacier, skąd złapiemy pierwsze spojrzenie na Kala Patthar, wzniesienie pod Pumori. Dotrzemy do Gorakshep, gdzie po krótkim lunchu i odpoczynku, ruszamy na szlak do Everest Base Camp. Kontynuujemy naszą wędrówkę. Dotarłszy do Everest Base Camp dopiero tak naprawdę możemy docenić wspinaczy, którzy podejmują wyzwanie wejścia na tą największą górę świata, startując od niebezpiecznego lodospadu Khumbu. Namioty wspinaczy są wyróżniającym się kontrastem na tle białego otoczenia. Everest w rzeczywistości nie jest widoczny z tego miejsca, mimo to naprawdę warto dotrzeć do tego punktu naszej podróży, to niezapomniane przeżycie. Powrót do Gorakshep.
Dzień 17: Rozpoczynamy bardzo wcześnie rano, aby dotrzeć o czasie do Kala Patthar (5545m) i móc być świadkami pierwszych promieni słonecznych muskających szczyty górskie, w tym tej najwyższej – Everestu. Musimy być przygotowani do wyjścia przed wschodem słońca, pośród ciemności i w niskiej temperaturze (nawet -10 do -14 ° C). Ponadto musimy pamiętać, że może nam towarzyszyć chłodny wiatr, który będzie potęgował poczucie zimna. Warto się dobrze przygotować. Podczas wspinaczki na Kala Patthar, kilkukrotnie zatrzymamy się aby złapać oddech, w tym czasie warto już rozpocząć fotografowanie piękna otaczającej nas scenerii. Po kilku godzinach wspinaczki dotrzemy do Kala Patthar. Możemy stąd wspiąć się jeszcze trochę w górę skalistym zboczem by dojść do charakterystycznego kopca oplecionego licznymi flagami modlitewnymi. Na naszych oczach będzie rozpościerała się oszałamiająca panorama Himalajów, robimy zdjęć tak wiele jak tylko chcemy, ale również przeżywamy ten moment, który pozostanie z nami najprawdopodobniej na całe życie i sprawi, że nasze serca zaczną bić mocniej. Nocleg w Gorakshep.
Dzień 18: Trekking z Lobuche do Tyanbuche (3860m)
Dzień 19: Trekking z Tyangboche do Ama Dablam Base Camp (4570m). Nocleg w namiocie.
Dzień 20-29: Czas przygotowania do wspinaczki na Ama Dablam, wyjścia aklimatyzacyjne, wspinaczka na Ama Dablam, powrót do Ama Dablam Base Camp.
Dzień 30: Trekking z Ama Dablam Base Camp do Tyangbuche.
Dzień 31: Trekking z Tyangbuche do Namche Bazaar.
Dzień 32: Trekking z Namche do Lukli, nocleg w Lukli.
Dzień 33: Lot z Lukli do Katmandu, odpoczynek, zakupy.
Dzień 34: Dzisiaj jest ostatni dzień Twojej podróży. Jeśli chciałbyś przedłużyć pobyt lub skorzystać z innej wycieczki lub wędrówki górskiej – daj nam znać. Jeśli jednak tego dnia wracasz do domu, Przewodnik odwiezie Cię na lotnisko 3 godziny przed odlotem. Dziękujemy bardzo, że wybrałeś przygodę z Meroway Adventure. Życzymy szczęśliwego powrotu do kraju.
h

Cena
i ekwipunek

Pakiet
dodatkowy

Rekomendacje
uczestników

maciek

super

Znajdź swoją
Własną
drogę

Newsletter

Należymy do:

 • w Katmandu
 • i
 • w Katmandu
 • i

Zarezerwuj wyprawę

Prześlij nam swoje zapytanie a skontaktujemy się z Tobą aby omówić szczegóły wyprawy i pomóc w planowaniu.


+ 48