H 3 wysokie przełęcze regionu Everest
trudność
O

3 wysokie przełęcze regionu Everest

5554M
 • j cena:
  2 290 USD
 • d ilość dni:
  22 dni
 • c rodzaj wyprawy:
  TREKKINGI
 • q wielkość grupy:
  2-10 osób
 • k zatłoczenie:
  średnie
 • a zakwaterowanie:
  3-gwiazdkowy hotel w Katmandu, schroniska podczas wędrówki.
 • g transport:
  samolot krajowy i prywatny samochód.
 • m wyżywienie:
  śniadanie w Katmandu i wszystkie posiłki w trakcie wędrówki.

Opis
wycieczki

 Wyprawa ta zaprowadzi Cię w jeden z najbardziej malowniczych regionów Nepalu, uwielbianych przez turystów z całego świata. Osiągniemy bazę pod Everestem - punkt startowy wspinaczki na najwyższą górę świata. Będziemy podziwiać panoramę Himalajów ze szczytu Kala Patthar, dolinę spokojnych, kobaltowych jezior Gokyo. Zdobędziesz Gokyo-Ri, przez wielu uważanych za najpiękniejszy punkt widokowy regionu, gdzie ponownie czeka na Ciebie oszołamiający widok górskich masywów. Odwiedzimy też klasztor w Thame i - co w podróży tej szczególnie interesujące, przekroczymy trzy wysokie przełęcze, Kongma La (5545 m), Cho La-La (5440 m) i Renjo (5360 m).
Rozpoczniemy naszą przygodę zwiedzając królewską stolicę Nepalu, Kathmandu. Będziesz eksplorować różne miejsca kultu, m.in. buddyjskie sanktuarium Boudhanath, największą w Nepalu hinduistyczną świątynię Pasupatinath, czy też Swayambhunath, znaną jako Świątynia Małp. Przejdziemy również na główny, królewski plac miasta, Durbar Square, poznaszy urokliwy Thamel – turystyczną dzielnicę z mnóstwem straganów, kafejek i restauracji.
Zaczniemy od emocjonującego lotu w niezwykłej scenerii górskiej z Kathmandu do Lukli. Stamtąd czeka nas wędrówka do Parku Sagarmatha, wpisanego na światową listę dziedzictwa UNESCO. Mijać będziesz pełne kolorów krajobrazy, buddyjskie klasztory, ośnieżone himalajskie szczyty. Po osiągnięciu przełęczy Kongma La, będziemy kontynuować wędrówkę do obozu bazowego Everest; tu w całej okazałości ukaże Ci się niezwykły lodospad Khumbu, postrach śmiałków próbujących swoich sił we wspinaczce na najwyższą górę świata. Dalsza droga do niezwykłego Kalapathar i przełęczy Cho La będzie prawdziwym wyzwaniem. Szlak wiedzie w pobliżu urokliwych, tajemniczych jezior regionu Gokyo, skąd rozpoczniemy wspinaczkę na Gokyo Ri, jeden z najznakomitszych punktów widokowych regionu. Kontynuując wędrówkę dotrzesz do kolejnej wielkiej przełęczy - Renjo La. Następnie osiągniemy Marlung, skąd szlakiem uczęszczanych od wieków przez tybetańskich kupców przejdziemy do Thame, gdzie stoi wyjątkowy, buddyjski klasztor. Wreszcie dotrzemy do Lukli, skąd powrócimy do Katmandu pozostawiając za sobą najwyższą górę świata. Bogatsi o wspomnienia, które zostaną w Tobie na zawsze.
Oczywiście, w trakcie podróży poznasz również Katmandu - niesamowitą stolicę Nepalu, wraz z jej najsłynniejszymi atrakcjami: imponującą, hinduistyczną świątynia Pashupatinath, sanktuarium Boudhanath czy też centralnym placem królewskim, Durbar Square. Wszystkie zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Będziesz miał również czas na relaks w turystycznej dzielnicy miasta – Thamelu, gdzie spacerując w gąszczu uliczek, wśród setek straganów, sklepików i kafejek, szybko poczujesz unikalny klimat tego regionu i prawdziwą życzliwość jego mieszkańców wobec przybyszów.
Trekking ten przeznaczony jest dla osób przygotowanych kondycyjnie i cieszących się dobrym zdrowiem, posiadających już doświadczenie wysokogórskie. Wielogodzinne wędrówki, czasem w trudnym terenie i duża wysokość, na którą dotrzemy, wymaga odporności zarówno fizycznej, jak i psychicznej.
Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, czy podołasz tej wyprawie, skontaktuj się z nami.

Przedstawiona wyprawa, jak wszystkie inne oferty Meroway Adventure została ułożona wg naszej najlepszej wiedzy. Jeśli chciałbyś jednak dokonać modyfikacji by bardziej dopasować ofertę do Twoich potrzeb i oczekiwań - skontaktuj się z nami, postaramy się je spełnić - to Twoja droga podróży!

Dzień 1: Przylot do Katmandu. Witamy w Nepalu! Namaste! Po przylocie i zakwaterowaniu możesz odpocząć po podróży lub jeśli będziesz miał siły i ochotę – jeszcze tego samego dnia zwiedzić Świątynię Swayambhunath, tzw. Świątynię Małp. Świątynia powstała przed V wiekiem naszej ery i jest miejscem czczonym przez Nepalczyków. Położona jest na wzgórzu, skąd roztacza się piękny widok na miasto. Wieczór możesz spędzić w jednej z lokalnych restauracji. Nocleg w hotelu.
Dzień 2: Zwiedzanie doliny Katmandu. Tego dnia po śniadaniu najpierw zwiedzisz świątynię Pashupatinath. Jest to jedna z najstarszych hinduistycznych świątyń Nepalu, będąca świętym miejscem wyznawców hinduizmu, do którego licznie pielgrzymują. Ta wielka świątynia Shiwy składa się z wielu kompleksów oddzielnych budowli, pomników, a w wielu miejscach spotkacie świętych mężów Sadhu z tradycyjnie pomalowanymi twarzami. Następnie udamy się do sanktuarium Bouddhanath, z największą stupą w południowej Azji, będącego głównym ośrodkiem buddyzmu tybetańskiego w Nepalu. Następnie przejdziemy na centralny plac miasta – Durbar Square. To dawna siedziba królewska, zbudowana w XII wieku. Zobaczysz tu wiele unikalnych budowli, w tym świątynię Kumari Bahal (Dom Żyjącej Bogini), gdzie może dostąpisz spotkania z samą Kumari – żywym wcieleniem bogini. Wieczorem przygotowanie do trekkingu.
Dzień 3: Poranny lot do Lukli (2840m), miejscowości, która otwiera bramy naszej wędrówki. Ekscytujący lot trwający ok. 40 minut nad pięknymi górami, dostarczy Ci niezapomnianych wrażeń. Jest to jedna z najpiękniejszych tras lotniczych na świecie, których finałem jest ekscytujące lądowanie na wzgórzu w otoczeniu wysokogórskich szczytów. Po przylocie rozpoczynamy wędrówkę do Phakding (2610m), trekking około 3-4 godziny.
Dzień 4: Phakding do Namche Bazaar (3440m), trekking dla osób o dobrej kondycji fizycznej to około 6 godzin wędrówki.
Dzień 5: To dzień przeznaczony na aklimatyzację. Można wybrać się na krótką wycieczkę w okolice jak również poeksplorować Namche Baazar i Khumjung główny ośrodek regionu Khumbu będący stolicą Sherpów. Znajdziecie tu urzędy, bankomaty, kafejki internetowe, sklepy, restauracje, piekarnię i kolorowy rynek organizowany w każdy piątek wieczorem i sobotę. Wędrówka w górę na pewno pomoże w aklimatyzacji, dlatego będziemy Was do niej zachęcać.
Dzień 6: Trekking z Namche Bazaar do Tengboche (3860m), wędrówka około 6 godzin. Tengboche jest doskonałym miejscem by podziwiać z bliska Ama Dablam, Nuptse i Mt Everest, znajduje się tu również największy buddyjski klasztor w regionie Khumbu. Nocleg w Tengboche.
Dzień 7: Trekking z Tengboche do Dingboche (4410m), wędrówka około 6 godzin. O poranku robimy ostatnie zdjęcia klasztoru, który o poranku wygląda najbardziej spektakularnie i wyruszamy w dalszą wędrówkę. Wybieramy górny szlak aby cieszyć się piękniejszymi widokami, zmierzamy do Pangboche.
Dzień 8: Trekking z Dingboche do Chhukung (4730m). Idziemy spokojnie, nasz plan na dziś to tylko 3 godziny wędrówki. Podczas spaceru przez dolinę, obserwujemy Lhotse i Ama Dablam. Po przejściu około 3 km, docieramy na miejsce Yak Herdman. Stąd widzimy równeż szczyt Island Peak (Imja Tse), najbardziej popularny trekkingowy szczyt, docieramy do Chhukung.
Dzień 9: Ten dzień przeznaczamy na aklimatyzację. Polecamy by była aktywna, co pozwoli nam na lepsze przygotowanie od kolejnych dni. Polecamy wspinaczkę do Chhukung Ri lub do bazy pod Island Peak.
Dzień 10: Trekking z Chhukung przez Kongma-La pass (5535) do Lobuche (4910m) - około 8 godzin. Zaczynamy o świcie, tego dnia będziemy mogli szczerze doświadczyć dziewiczego obszaru i oddalenia od cywilizacji. Możemy wybrać kilka opcji tras. Po dotarciu na szczyt Kongma La i chwili odpoczynku, rozpoczynamy zejście w dół, popołudniu docieramy do Lobuche. Uwaga: Wędrówka przez Kongma La jest opcjonalna. Jeśli nie chcesz tego dnia wędrować na przełęcz i chcesz przejść bezpośrednio do Lobuche z Chhukung, oczywiście jest taka możliwość.
Dzień 11: Lobuche do Gorakshep (5170 m), trekking łącznie około 9 godzin. Szlak do Gorakshep prowadzi przez boczną morenę lodowca Khumbu. Przed nami roztacza się widok na północną grań Everestu oraz szczytów Pumori, Mahalangur, Lingtern, Khumbutse, Nuptse. Pokonujemy niewielkie wzniesienie, które zaprowadzi nas na Thangma Riju skąd będziemy mogli oglądać panoramę 360 stopni ośnieżonych gór. Następnie rozpoczynamy strome podejście po lodowcu Changri Glacier, skąd łapiemy pierwsze spojrzenie na Kala Patthar, wzniesienie pod Pumori. Dotrzemy do Gorakshep, gdzie po krótkim lunchu i odpoczynku, ruszamy na szlak do Everest Base Camp. Kontynuujemy naszą wędrówkę. Dotarłszy do Everest Base Camp dopiero tak naprawdę możemy docenić wspinaczy, którzy podejmują wyzwanie wejścia na tą największą górę świata, startując od niebezpiecznego lodospadu Khumbu. Namioty wspinaczy są wyróżniającym się kontrastem na tle białego otoczenia. Everest w rzeczywistości nie jest widoczny z tego miejsca, mimo to naprawdę warto dotrzeć do tego punktu naszej podróży, to niezapomniane przeżycie. Powrót do Gorakshep.
Dzień 12: Gorakshep do Kalapatthar (5545m) i wędrówka do Lobuche (4910 m), łącznie około 8 godzin. Rozpoczynamy bardzo wcześnie rano, aby dotrzeć o czasie do Kala Patthar i móc być świadkami pierwszych promieni słonecznych muskających szczyty górskie, w tym tej najwyższej – Everestu. Po kilku godzinach wspinaczki dotrzemy do Kala Patthar. Możemy stąd wspiąć się jeszcze trochę w górę skalistym zboczem by dojść do charakterystycznego kopca oplecionego licznymi flagami modlitewnymi. Na naszych oczach będzie rozpościerała się oszałamiająca panorama Himalajów, robimy zdjęć tak wiele jak tylko chcemy, ale również przeżywamy ten moment, który pozostanie z nami najprawdopodobniej na całe życie i sprawi, że nasze serca zaczną bić mocniej. Następnie ruszamy w drogę powrotną by w godzinach popołudniowych przybyć do Lobuche.
Dzień 13: Trekking z Lobuche do Dzongla (4830m) - 4 godziny.
Dzień 14: Dzongla przez ChoLa (5420m) do Thangnak (4700m) - trekking około 8 godzin.
Dzień 15: Trekking z Thangnak do Jeziora Gokyo (4790m), trekking około 4 godziny. Gokyo powita nas wspaniałymi widokami. Spędzimy tu 2 noce i odwiedzimy Gokyo-Ri (5360m).
Dzień 16: Dzień odpoczynku i aklimatyzacji, w którym polecamy wspinaczkę na Gokyo Ri, aby cieszyć się z najlepszej scenerii widokowej w regionie Everest. Opcjonalnie możemy pozwiedzać okoliczne jeziora, w szczególności Thonak Tsho i Ngozuma Tsho. W razie zainteresowania, możemy dokonać wejścia na wzgórze na skraju jednego z jezior by mieć dostęp do zdumiewających widoków na Cho-Oyu, Gyachung Kang, Everest, Lhotse, Nuptse i Makalu. Północna część piątego jeziora zapewnia wspaniałe widoki na Cho-Oyu Base Camp i największy lodowiec na świecie, Ngazumpa Glacier.
Dzień 17: Trekking z Gokyo przez Renjo La (5360m) do Marlung (4210m) - około 9 godzin. Zaczynamy o świcie, opuszczamy główny szlak i schodzimy do Renjo La przez Dudh Pokhari. Po około 3 godzinach zdobywamy Renjo La gdzie czeka nas ponownie olśniewający widok na Everest, Lhotse, Cholatse i Taboche.
Dzień 18: Trekking z Marlung do Namche Bazaar (3440m) - około 7 godzin. Zejście z Marulung Thame rozpoczyna się tradycyjną trasą uczęszczaną od wieków przez tybetańskich handlowców. Docieramy do Thame skąd roztacza się piękny widok na okoliczne szczyty. Opuszczając Thame spotykamy słynny klasztor założony jakieś 325 lat temu, posiada on 3 duże obrazy Chenresig (Avalokiteswara), Guru Rinpocze oraz Buddy Siakjamuni. Dalej ścieżka stromo opada w dół do wsi Thamo, w której znajduje się klasztor zwany Khari Gompa, oraz następny w Phurte - Laudo popularny wśród ludzi zachodu do centrum nauki i buddyjskiej medytacji.
Dzień 19: Trekking z Namche do Lukli, wędrówka około 8 godzin.
Dzień 20: Poranny lot do Kathmandu, około 40 minut lotu z widokiem na niezwykłą panoramę Himalajów. Po powrocie do Katmandu proponujemy odpoczynek. Wieczorem wszyscy spotkamy się na uroczystej kolacji z programem kulturalnym i tradycyjną kuchnią nepalską by świętować ukończenie podróży.
Dzień 21: Dzień rezerwowy. Ten dzień można zaplanować na wycieczkę dodatkową (zachód słońca w Nagarkot, bungee czy rafting) lub po prostu odpocząć robiąc ostatnie zakupy na Thamelu. Jeśli jesteś zainteresowany wycieczką dodatkową - daj nam znać, zorganizujemy ją dla Ciebie.
Dzień 22: Twoja podróż kończy się dzisiaj. To czas powrotu do domu. Nie zapomnij wymienić się e-mailami z Twoimi towarzyszami podróży! Przedstawiciel Meroway Adventure zabierze Cię na lotnisko około 3 godziny z planowanym lotem. W drodze do domu będziesz miał dużo czasu, aby zaplanować swoją kolejną przygodę ....Wysokich lotów!
h

Cena
i ekwipunek

 • Wszystkie transfery lotnisko-hotel
 • Noclegi w 3-gwiazdkowym hotelu w Katmandu ze śniadaniem
 • Zakwaterowanie podczas trekkingu (schroniska)
 • Opieka doświadczonego anglojęzycznego licencjonowanego przewodnika górskiego; jeśli grupa liczy więcej niż 5 osób – dodatkowo przewodnik-asystent, tragarze (1 tragarz na 2 wędrowców, max. łączna waga bagażu - 25kg) oraz ich wynagrodzenie, ubezpieczenie, sprzęt, transport, zakwaterowanie i wyżywienie
 • Wszystkie posiłki w trakcie wędrówki, w tym kawa i herbata do posiłków
 • Lot krajowy Katmandu-Lukla-Katmandu
 • Uroczysta kolacja pożegnalna
 • Anglojęzyczny przewodnik miejski w trakcie zwiedzania Katmandu
 • Bilety wstępów do zwiedzanych obiektów zgodnie z Programem
 • Ubezpieczenie podróżne NNW
 • Przygotowanie niezbędnych formalności i zezwoleń
 • Kompleksowy zestaw medyczny
 • Podatki (rządowy i lokalne)
 • Opłata za wizę nepalską (pamiętaj o konieczności posiadania najlepiej waluty USD na ten cel i 2 zdjęć paszportowych)
 • Loty międzynarodowe
 • Dodatkowy nocleg i zakwaterowanie w Katmandu w przypadku wczesnego przyjazdu, późnego wyjazdu, wcześniejszego powrotu z gór (z jakiegokolwiek powodu) niż wg uzgodnionego planu trasy
 • Obiady i kolacje w Katmandu z wyjątkiem kolacji pożegnalnej
 • Ubezpieczenie ewakuacyjne
 • Koszty własne i dodatkowe opcjonalne (rozmowy telefoniczne, pranie, rachunki bar, ładowanie akumulatora/telefonu w trakcie trekkingu, Internet / Wi-Fi, dodatkowi tragarze, opłata za ogrzewanie w trakcie trekkingu- czasami jest taka możliwość, butelkowana woda, napoje do posiłków z wyjątkiem herbaty/kawy, alkohol, gorący prysznic w trakcie trekkingu)
 • Zwyczajowe napiwki dla przewodników, tragarzy i kierowców
 • Ciało:
 • Dobre buty trekkingowe za kostkę, ocieplane
 • Inne obuwie sportowe
 • Sandały
 • Kilka par dobrych skarpet pasujących do butów, w tym 2-3 pary skarpet ocieplanych
 • Oddychająca bielizna
 • Kilka koszulek, w tym z długim rękawem
 • Spodnie trekkingowe nieprzemakalne/oddychające
 • Spodnie typu leginsy/ do biegania/ do nart biegowych
 • Cieplejsze spodnie np. ocieplane polarem
 • Kurtka puchowa lub ciepły polar
 • Kurtka wierzchnia przeciwdeszczowa
 • Bluza sportowa/ wygodna dość ciepła bluzka z długim rękawem
 • Stuptuty
 • Rękawiczki cienkie polarowe
 • Rękawiczki grube polarowe lub narciarskie
 • Czapka
 • Szalik
 • Nakrycie głowy przeciw słońcu (kapelusz/ chusta)
 • Ekwipunek trekkingowy:
 • Plecak trekkingowy duży – min. 60 litrów – optymalnie 70-80 litrów
 • Plecak podręczny ok. 35 litrów
 • Okrycie przeciwdeszczowe na plecaki
 • Dobry śpiwór – komfort ok. -10 stopni Celsjusza
 • Kije trekkingowe (można kupić na miejscu)
 • Okulary przeciwsłoneczne z filtrem
 • Czołówka
 • Ręcznik szybkoschnący
 • Peleryna przeciwdeszczowa (łatwo dostępna na miejscu)
 • Kubek termiczny/ termos
 • Apteczka/kosmetyki
 • Krem z filtrem przeciwsłonecznym
 • Pomadka z filtrem
 • Przybory toaletowe
 • Chusteczki nawilżające (w tym do higieny intymnej)
 • Żel do dezynfekcji rąk
 • Plastry na otarcia
 • Aspiryna, leki przeciwbólowe, leki przeciw biegunce, multiwitaminy do rozpuszczania, uniwersalny antybiotyk, lek na ból gardła, krople żołądkowe
 • Maść antybakteryjna, maść przeciwzapalna/przeciwbólowa
 • Folia NRC (trzymaj ją w plecaku podręcznym!)
 • Inne:
 • Przydadzą się mocne reklamówki (do pakowania rzeczy z plecaka)
 • Camelback

Rekomendacje
uczestników

Alicja Pietraszkiewicz

Wyjazd z Meroway Adventure spełnił moje wszystkie oczekiwania. Od wyjścia z lotniska miałam zapewnioną opiekę Nimy, a w trakcie trekingu organizatorzy dbali o bezpieczeństwo i komfort wszystkich uczestników. Co dla mnie też było ważne, widziałam szacunek do lokalnej ludności i uszanowanie tego, że byliśmy tylko gośćmi w tych miejscach. Himalaje są piękne, a przeżycia z trekingu pozostaną na zawsze w mojej pamięci:) Polecam.

Jagoda, Michał, Karol, Izi man, Karol, Dawid, Maciek, Marcin

Namaste! Chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować Meroway za niesamowitą przygodę w Himalajach. Podróżowanie z Panstwa pomocą było dużo prostsze, przyjemniejsze a przede wszystkim bardziej świadome. Szczególnie chcieliśmy podziękować Nimie- naszemu przewodnikowi za całkowity profesjonalizm, poczucie humoru i bardzo dużą elastyczność .Przed podróżą sami zastanawialiśmy się czy korzystanie z przewodnika to dobry pomysł, ale po fakcie wiemy, że podróż tylko na tym zyskała. Dziękujemy za podzielenie się z nami tym co lokalni ludzie mają najlepszego do zaoferowania, za najlepsze lassi, pyszne chili chicken, pomoc przy chorobie wysokościowej i podanie ręki na oblodzonych ścieżkach. Dziękujemy i z pewnością do zobaczenia.

Tom Kiivit

Hello Meroway Nima and Paulina, I want to thank for the great individual service to our Everest Base Camp trek. It was an unforgettable experience, and i can support only recommend this agency. Best Regards Tom

Znajdź swoją
Własną
drogę

Newsletter

Należymy do:

 • w Katmandu
 • i
 • w Katmandu
 • i

Zarezerwuj wyprawę

Prześlij nam swoje zapytanie a skontaktujemy się z Tobą aby omówić szczegóły wyprawy i pomóc w planowaniu.


+ 48