H Trekking do bazy pod Everestem - wyzwanie
trudność
P

Trekking do bazy pod Everestem - wyzwanie

5545M
 • j cena:
  1 590 USD
 • d ilość dni:
  13 dni
 • c rodzaj wyprawy:
  TREKKINGI
 • q wielkość grupy:
  2-10 osób
 • k zatłoczenie:
  duże
 • a zakwaterowanie:
  3-GWIAZDKOWY HOTEL W KATMANDU. SCHRONISKA W TRAKCIE WĘDRÓWKI (TZW.GUESTHOUSE’Y).
 • g transport:
  PRYWATNY SAMOCHÓD, LOT KRAJOWY.
 • m wyżywienie:
  ŚNIADANIA W KATMANDU. WSZYSTKIE POSIŁKI W TRAKCIE WĘDRÓWKI.

Opis
wycieczki

Przedstawiamy propozycję dla ambitnych miłośników gór, którzy chcą wybrać się w wędrówkę na najbardziej znany i w opiniu wielu turystów najpiękniejszy szlak Himalajów. Jest to modyfikacja klasycznego trekkingu do bazy pod Everestem, wersja krótsza, intensywniejsza fizycznie, ale dostarczająca niezwykłych i pięknych doświadczeń. Wybierzemy się w region nieporównywalny z żadnym innym na świecie. W miejsce, gdzie wznoszą się cztery z sześciu najwyższych szczytów Ziemi: Everest, Lhotse, Makalu i Cho Oyu. Prawdziwa korona świata! Trekking do bazy pod Everestem to gwarancja fascynującej przygody, w otoczeniu zapierających dech w piersiach widoków. Pobyt w regionie Everest sprawi, że życie, pasja i doświadczenia światowej sławy wspinaczy i Szerpów staną się i Twoim udziałem.
Dajemy Ci możliwość poznania pięknego Parku Narodowego Sagarmatha, wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO, będącego domem dla różnorodnej flory i fauny Himalajów. Z bliska przyjrzysz się najwyżej na świecie położonym klasztorom buddyjskim, stolicy Sherpów – Namche Bazaar i oczywiście dotrzesz do głównego punktu Twojej podróży – bazy pod Everestem, uznanym przez Nepalczyków za siedzibę bogów. To niepowtarzalna okazja, aby pójść śladami sir Edmunda Hillary’ego i Tenzinga Norgaya, Sherpy z Solukhumbu - pierwszych zdobywców Everestu, w 1953 roku. Tych emocji i poczucia spełnienia, związanych z bliskością Czomolungmy, nie da się porównać z niczym innym. Twoje serce na pewno zabije mocniej (i to nie tylko z wysiłku), gdy staniesz w jednym z najpiękniejszych punktów widokowych na świecie – Kala Pathar!
Oczywiście, w trakcie podróży poznasz również Katmandu - niesamowitą stolicę Nepalu, wraz z jej najsłynniejszymi atrakcjami: imponującą, hinduistyczną świątynia Pashupatinath, sanktuarium Boudhanath czy też centralnym placem królewskim, Durbar Square. Wszystkie zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Będziesz miał również czas na relaks w turystycznej dzielnicy miasta – Thamelu, gdzie spacerując w gąszczu uliczek, wśród setek straganów, sklepików i kafejek, szybko poczujesz unikalny klimat tego regionu i prawdziwą życzliwość jego mieszkańców wobec przybyszów.
Ten skrócony i ambitny 13-dniowy trekking do bazy pod Everestem przeznaczony jest dla zaawansowanych wędrowców, posiadających dobrą sprawność fizyczną i dobry stan zdrowia. Będziemy wędrować około 8 godzin dziennie z lekkim plecakiem na dość dużej wysokości, dbając jednak o dobrą aklimatyzację przy podejściu. Jeśli nie jesteś pewien czy ta wersja trekkingu jest dla Ciebie odpowiednia - skontaktuj się z nami, rozwiejemy Twoje wątpliwości. Jeśli chcesz zdecydować się na łatwiejszą wersję tego trekkingu, polecamy Ci wyprawę Trekking do bazy pod Everestem 18 dni. Jeśli zaś chcesz doświadczyć podobnego wyzwania i podążać mniej utartym szlakiem, zapraszamy Cię do przygody Trekking do bazy pod Everestem poprzez jeziora Gokyo (20 dni).

Przedstawiona wyprawa, jak wszystkie inne oferty Meroway Adventure została ułożona wg naszej najlepszej wiedzy. Jeśli chciałbyś jednak dokonać modyfikacji by bardziej dopasować ofertę do Twoich potrzeb i oczekiwań - skontaktuj się z nami, postaramy się je spełnić - to Twoja droga podróży!

Dzień 1: Przylot do Katmandu w godzinach porannych lub wczesnych popołudniowych. Witamy w Nepalu! Namaste! Po przylocie i zakwaterowaniu możesz odpocząć po podróży, poopołudniu czeka nas przygotowanie do trekkingu, startujemy już kolejnego dnia rano!
Dzień 2: Poranny lot do Lukli (2840m), miejscowości, która otwiera bramy naszej wędrówki. Ekscytujący lot trwający ok. 40 minut nad pięknymi górami, dostarczy Ci niezapomnianych wrażeń. Jest to jedna z najpiękniejszych tras lotniczych na świecie, których finałem jest ekscytujące lądowanie na wzgórzu w otoczeniu wysokogórskich szczytów. Po przylocie rozpoczynamy wędrówkę do Phakding (2610m), trekking około 3-4 godziny.
Dzień 3: Phakding do Namche Bazaar (3440m), około 6 godzin wędrówki.
Dzień 4: Aklimatyzacja i eksplorowanie stolicy Sherpów.
Dzień 5: Trekking z Namche do Pangboche. Trekking około 7 godzin.
Dzień 6: Trekking z Pangboche do Lobuche, wędrówka około 7 godzin.
Dzień 7: Lobuche do Gorakshep (5170 m), trekking łącznie około 8 godzin. Szlak do Gorakshep prowadzi przez boczną morenę lodowca Khumbu. Przed nami roztacza się widok na północną grań Everestu oraz szczytów Pumori, Mahalangur, Lingtern, Khumbutse, Nuptse. Pokonujemy niewielkie wzniesienie, które zaprowadzi nas na Thangma Riju skąd będziemy mogli oglądać panoramę 360 stopni ośnieżonych gór. Następnie rozpoczynamy strome podejście po lodowcu Changri Glacier, skąd łapiemy pierwsze spojrzenie na Kala Patthar, wzniesienie pod Pumori. Dotrzemy do Gorakshep, gdzie po krótkim lunchu i odpoczynku, ruszamy na szlak do Everest Base Camp. Kontynuujemy naszą wędrówkę. Dotarłszy do Everest Base Camp dopiero tak naprawdę możemy docenić wspinaczy, którzy podejmują wyzwanie wejścia na tą największą górę świata, startując od niebezpiecznego lodospadu Khumbu. Namioty wspinaczy są wyróżniającym się kontrastem na tle białego otoczenia. Everest w rzeczywistości nie jest widoczny z tego miejsca, mimo to naprawdę warto dotrzeć do tego punktu naszej podróży, to niezapomniane przeżycie. Powrót do Gorakshep.
Dzień 8: Gorakshep do Kalapatthar (5545m) i wędrówka do Pheriche (4280 m), łącznie około 9 godzin. Dziś jest kulminacyjny dzień naszej podróży. Rozpoczynamy bardzo wcześnie rano, aby dotrzeć o czasie do Kala Patthar i móc być świadkami pierwszych promieni słonecznych muskających szczyty górskie, w tym tej najwyższej – Everestu. Musimy być przygotowani do wyjścia przed wschodem słońca, pośród ciemności i w niskiej temperaturze (-10 do -14 ° C). Ponadto musimy pamiętać, że może nam towarzyszyć chłodny wiatr, który będzie potęgował poczucie zimna. Warto się dobrze przygotować. Podczas wspinaczki na Kala Patthar, kilkukrotnie zatrzymamy się aby złapać oddech, w tym czasie warto już rozpocząć fotografowanie piękna otaczającej nas scenerii. Po kilku godzinach wspinaczki dotrzemy do Kala Patthar. Możemy stąd wspiąć się jeszcze trochę w górę skalistym zboczem by dojść do charakterystycznego kopca oplecionego licznymi flagami modlitewnymi. Na naszych oczach będzie rozpościerała się oszałamiająca panorama Himalajów, robimy zdjęć tak wiele jak tylko chcemy, ale również przeżywamy ten moment, który pozostanie z nami najprawdopodobniej na całe życie i sprawi, że nasze serca zaczną bić mocniej. Następnie ruszamy w drogę powrotną by w godzinach popołudniowych przybyć do Pheriche, gdzie czeka nas odpoczynek i nocleg.
Dzień 9: Trekking z Pheriche do Namche, wędrówka około 8 godzin.
Dzień 10: Trekking z Namche do Lukli, wędrówka około 8 godzin.
Dzień 11: Poranny lot z Lukli do Kathmandu potrwa około 40 minut. Po powrocie do Katmandu proponujemy krótki odpoczynek a następnie początek zwiedzania. Popołudniu proponujemy zwiedzić Świątynię Swayambhunath, tzw. Świątynię Małp. Świątynia powstała przed V wiekiem naszej ery i jest miejscem czczonym przez Nepalczyków. Położona jest na wzgórzu, skąd roztacza się piękny widok na miasto. Wieczorem wszyscy spotkamy się na uroczystej kolacji z programem kulturalnym i tradycyjną kuchnią nepalską by świętować ukończenie podróży.
Dzień 12: Ten dzień przeznaczamy na zwiedzanie i poznawanie Katmandu. Zakładamy, że lot z Lukli nie był opóźniony, jesteśmy w Katmandu o czasie i mamy możliwość zagospodarowania tego dnia. Tego dnia po śniadaniu najpierw zwiedzisz świątynię Pashupatinath. Jest to jedna z najstarszych hinduistycznych świątyń Nepalu, będąca świętym miejscem wyznawców hinduizmu, do którego licznie pielgrzymują. Ta wielka świątynia Shiwy składa się z wielu kompleksów oddzielnych budowli, pomników, a w wielu miejscach spotkacie świętych mężów Sadhu z tradycyjnie pomalowanymi twarzami. Następnie udamy się do sanktuarium Bouddhanath, z największą stupą w południowej Azji, będącego głównym ośrodkiem buddyzmu tybetańskiego w Nepalu. Następnie przejdziemy na centralny plac miasta – Durbar Square. To dawna siedziba królewska, zbudowana w XII wieku. Zobaczysz tu wiele unikalnych budowli, w tym świątynię Kumari Bahal (Dom Żyjącej Bogini), gdzie może dostąpisz spotkania z samą Kumari – żywym wcieleniem bogini. Nocleg w hotelu w Katmandu.
Dzień 13: Twoja podróż kończy się dzisiaj. To czas powrotu do domu. Nie zapomnij wymienić się e-mailami z Twoimi towarzyszami podróży! Przedstawiciel Meroway Adventure zabierze Cię na lotnisko około 3 godziny z planowanym lotem. W drodze do domu będziesz miał dużo czasu, aby zaplanować swoją kolejną przygodę ....Wysokich lotów!
h

Cena
i ekwipunek

 • Organizacja wyprawy 
 • Noclegi w 3-gwiazdkowym hotelu w Katmandu ze śniadaniem
 • Zakwaterowanie w sprawdzonych schroniskach podczas trekkingu (tzw. guesthouse)
 • Opieka doświadczonego anglojęzycznego licencjonowanego przewodnika górskiego; jeśli grupa liczy więcej niż 5 osób – dodatkowo przewodnik-asystent, w tym ich wyżywienie, noclegi i ubezpieczenie
 • Usługa tragarza (1 tragarz na 2 wędrowców, max. sumaryczna waga bagażu tragarza - 25kg) w tym ubezpieczenie tragarza, jego zakwaterowanie i wyżywienie
 • Posiłki w trakcie wędrówki (śniadanie, obiad, kolacja), w tym kawa i herbata do posiłków
 • Lot krajowy samolotem rejsowym na trasie Katmandu-Lukla oraz Lukla-Katmandu
 • Transfery lotnisko-hotel-lotnisko
 • Ubezpieczenie podróżne NNW i KL
 • Ubezpieczenie górskie dot. potencjalnej ewakuacji
 • Uroczysta kolacja pożegnalna
 • Opieka anglojęzycznego przewodnika miejskiego w trakcie zwiedzania Katmandu
 • Przygotowanie niezbędnych formalności i zezwoleń, w tym wejście na teren parku Sagarmatha
 • Karta TIMS (Trekkers Information Management System)
 • Kompleksowy zestaw medyczny
 • Podatki (rządowy i lokalne)
 • Zamówienie pracownika medycznego do pobrania wymazów COVID (zgodnie z aktualnym wymaganiem nepalskich władz)
 • Pomoc w wypełnieniu formularza CCMS (jeśli potrzebne)

 

 • Opłata za wizę nepalską (30 USD, pamiętaj o konieczności posiadania na ten cel najlepiej waluty USD i 2 zdjęć paszportowych)- wizę wyrobisz po przylocie na lotnisku w Katmandu
 • Loty międzynarodowe
 • Obiady i kolacje w Katmandu z wyjątkiem uroczystej kolacji pożegnalnej
 • Dodatkowy nocleg i zakwaterowanie w Katmandu w przypadku wczesnego przyjazdu, późnego wyjazdu, wcześniejszego powrotu z gór
 • Bilety wstępów do zwiedzanych obiektów wskazanych w Programie (ok. 40 USD)
 • Koszty własne i dodatkowe opcjonalne (rozmowy telefoniczne, pranie, rachunki bar, ładowanie akumulatora/telefonu w trakcie trekkingu, Internet / Wi-Fi, dodatkowi tragarze, opłata za ogrzewanie w trakcie trekkingu- czasami jest taka możliwość, butelkowana woda, napoje do posiłków z wyjątkiem herbaty/kawy, które są wliczone w cenę, alkohol, gorący prysznic w trakcie trekkingu)
 • Koszt lotu helikopterem z Lukli w przypadku złych warunków atmosferycznych
 • Zwyczajowe napiwki dla przewodników, tragarzy i kierowców (ok. 100 USD)

 

 • Ciało:
 • Dobre buty trekkingowe za kostkę, ocieplane
 • Inne obuwie sportowe
 • Sandały
 • Kilka par dobrych skarpet pasujących do butów, w tym 2-3 pary skarpet ocieplanych
 • Oddychająca bielizna
 • Kilka koszulek, w tym z długim rękawem
 • Spodnie trekkingowe nieprzemakalne/oddychające
 • Spodnie typu leginsy/ do biegania/ do nart biegowych
 • Cieplejsze spodnie np. ocieplane polarem
 • Kurtka puchowa lub ciepły polar
 • Kurtka wierzchnia przeciwdeszczowa
 • Bluza sportowa/ wygodna dość ciepła bluzka z długim rękawem
 • Stuptuty
 • Rękawiczki cienkie polarowe
 • Rękawiczki grube polarowe lub narciarskie
 • Czapka
 • Szalik
 • Nakrycie głowy przeciw słońcu (kapelusz/ chusta)
 • Ekwipunek trekkingowy:
 • Plecak trekkingowy duży – min. 60 litrów – optymalnie 70-80 litrów
 • Plecak podręczny ok. 35 litrów
 • Okrycie przeciwdeszczowe na plecaki
 • Dobry śpiwór – komfort ok. -10 stopni Celsjusza
 • Kije trekkingowe (można kupić na miejscu)
 • Okulary przeciwsłoneczne z filtrem
 • Czołówka
 • Ręcznik szybkoschnący
 • Peleryna przeciwdeszczowa (łatwo dostępna na miejscu)
 • Kubek termiczny/ termos
 • Apteczka/kosmetyki
 • Krem z filtrem przeciwsłonecznym
 • Pomadka z filtrem
 • Przybory toaletowe
 • Chusteczki nawilżające (w tym do higieny intymnej)
 • Żel do dezynfekcji rąk
 • Plastry na otarcia
 • Aspiryna, leki przeciwbólowe, leki przeciw biegunce, multiwitaminy do rozpuszczania, uniwersalny antybiotyk, lek na ból gardła, krople żołądkowe
 • Maść antybakteryjna, maść przeciwzapalna/przeciwbólowa
 • Folia NRC (trzymaj ją w plecaku podręcznym!)
 • Inne:
 • Przydadzą się mocne reklamówki (do pakowania rzeczy z plecaka)
 • Camelback

Rekomendacje
uczestników

Alicja Pietraszkiewicz

Wyjazd z Meroway Adventure spełnił moje wszystkie oczekiwania. Od wyjścia z lotniska miałam zapewnioną opiekę Nimy, a w trakcie trekingu organizatorzy dbali o bezpieczeństwo i komfort wszystkich uczestników. Co dla mnie też było ważne, widziałam szacunek do lokalnej ludności i uszanowanie tego, że byliśmy tylko gośćmi w tych miejscach. Himalaje są piękne, a przeżycia z trekingu pozostaną na zawsze w mojej pamięci:) Polecam. Alicja Pietraszkiewicz

Jagoda, Michał, Karol, Izi man, Karol, Dawid, Maciek, Marcin

Namaste! Chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować Meroway za niesamowitą przygodę w Himalajach. Podróżowanie z Panstwa pomocą było dużo prostsze, przyjemniejsze a przede wszystkim bardziej świadome. Szczególnie chcieliśmy podziękować Nimie- naszemu przewodnikowi za całkowity profesjonalizm, poczucie humoru i bardzo dużą elastyczność .Przed podróżą sami zastanawialiśmy się czy korzystanie z przewodnika to dobry pomysł, ale po fakcie wiemy, że podróż tylko na tym zyskała. Dziękujemy za podzielenie się z nami tym co lokalni ludzie mają najlepszego do zaoferowania, za najlepsze lassi, pyszne chili chicken, pomoc przy chorobie wysokościowej i podanie ręki na oblodzonych ścieżkach. Dziękujemy i z pewnością do zobaczenia, Jagoda, Michał, Karol, Izi man, Karol, Dawid, Maciek, Marcin

Tom Kiivit

Hello Meroway Nima and Paulina, I want to thank for the great individual service to our Everest Base Camp trek. It was an unforgettable experience, and i can support only recommend this agency. Best Regards Tom

Znajdź swoją
Własną
drogę

Newsletter

Należymy do:

 • w Katmandu
 • i
 • w Katmandu
 • i

Zarezerwuj wyprawę

Prześlij nam swoje zapytanie a skontaktujemy się z Tobą aby omówić szczegóły wyprawy i pomóc w planowaniu.


+ 48