H Pięć Skarbnic Wielkiego Śniegu - baza pod Kanczendzongą
trudność
O

Pięć Skarbnic Wielkiego Śniegu - baza pod Kanczendzongą

5153M
 • j cena:
  4 050 USD
 • d ilość dni:
  28 dni
 • c rodzaj wyprawy:
  TREKKINGI
 • q wielkość grupy:
  2-10 osób
 • k zatłoczenie:
  małe
 • a zakwaterowanie:
  3-gwiazdkowy hotel w Katmandu, schroniska i obozy namiotowe w czasie wędrówki.
 • g transport:
  prywatny samochód lub autobus turystyczny oraz samolot.
 • m wyżywienie:
  śniadanie w Katmandu i wszystkie posiłki w trakcie wędrówki.

Opis
wycieczki

Kanczendzonga to majestatyczny szczyt, trzeci z najwyższych na świecie, po Evereście i K2. Wznosi się na wysokość 8586 m n.p.m. Leży w północno-wschodniej części Nepalu, graniczy z indyjskim regionem Sikkimu. Masyw Kanczendzongi jest uważany przez wielu za jeden z najpiękniejszych na świecie.
Trekking pod Kangczendzongę nie należy do łatwych, lecz wysiłek wynagradzają spektakularne widoki, obcowanie z bujną przyrodą i ciekawą kulturą zamieszkujących tam ludów. To wyjątkowa wyprawa do jednego z najodleglejszych, w dużej mierze bardzo dzikich i nie wyeksploatowanych regionów Nepalu. Ruch turystyczny jest tu jeszcze stosunkowo niewielki, choć z sezonu na sezon wzrasta popularność tego miejsca, z racji jego niewątpliwego uroku i poprawiającej się infrastruktury.
Nazwa Kanczendzonga oznacza „Pięć Skarbów pod Wielkim Śniegiem” (Pięć Skarbnic Wielkiego Śniegu) i odnosi się do pięciu szczytów, składających się na masyw tej góry.
Decydując się wyruszyć z nami, podczas wytrwałej wspinaczki zostaniesz nagrodzony nie tylko niesamowitymi widokami malowanymi przez skały, śnieg i lód. Tu zobaczysz naprawdę tradycyjny, wiejski styl życia i bogatą tradycję mieszkańców regionu. Doświadczysz również różnorodnego klimatu Nepalu, od wilgoci lasów rododendronowych, zagajników bambusów, po mroźny powiew lodowców.
Wyprawę proponujemy szczególnie tym, którzy chcą oderwać się od zgiełku cywilizacji i w pięknych okolicznościach przyrody zgłębiać tajemnicę Himalajów.
W programie znajdzie się również królewska stolica Nepalu - Kathmandu. Założona w VIII wieku, dziś jest miejscem w dużej mierze kosmopolitycznym, ale pełnym zabytkowych budowli, które rozsiane po całym mieście przypominają o królewskiej świetności. Zobaczysz interesującą buddyjską Swayambunath (Świątynię Małp), unikalne obiekty wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, jak Boudhanath – jedną z najbardziej popularnych na świecie stup buddyjskich, największą w Nepalu hinduistyczną świątynię Pashupatinath czy główny plac królewski – Durbar Square. Czeka Cię też wizyta na Thamelu, głównej, turystycznej dzielnicy Kathmandu, która zawsze tętni życiem toczącym się pośród setek uliczek, straganów i kafejek.
Trekking polecamy osobom o dobrej kondycji fizycznej, posiadającym już doświadczenie wysokogórskie, przygotowanym na trud około 7-godzinnych wędrówek w urozmaiconym, niekiedy stromym terenie. Jeśli nie boisz się takiego wyzwania – skarby Kanczendzongi czekają na Ciebie!

Przedstawiona wyprawa, jak wszystkie inne oferty Meroway Adventure została ułożona wg naszej najlepszej wiedzy. Jeśli chciałbyś jednak dokonać modyfikacji by bardziej dopasować ofertę do Twoich potrzeb i oczekiwań - skontaktuj się z nami, postaramy się je spełnić - to Twoja droga podróży!

Dzień 1: Przylot do Katmandu. Witamy w Nepalu! Namaste! Po przylocie i zakwaterowaniu możesz odpocząć po podróży lub jeśli będziesz miał siły i ochotę – jeszcze tego samego dnia zwiedzić Świątynię Swayambhunath, tzw. Świątynię Małp. Świątynia powstała przed V wiekiem naszej ery i jest miejscem czczonym przez Nepalczyków. Położona jest na wzgórzu, skąd roztacza się piękny widok na miasto. Wieczór możesz spędzić w jednej z lokalnych restauracji. Nocleg w hotelu.
Dzień 2: Zwiedzanie doliny Katmandu. Tego dnia po śniadaniu najpierw zwiedzisz świątynię Pashupatinath. Jest to jedna z najstarszych hinduistycznych świątyń Nepalu, będąca świętym miejscem wyznawców hinduizmu, do którego licznie pielgrzymują. Ta wielka świątynia Shiwy składa się z wielu kompleksów oddzielnych budowli, pomników, a w wielu miejscach spotkacie świętych mężów Sadhu z tradycyjnie pomalowanymi twarzami. Następnie udamy się do sanktuarium Bouddhanath, z największą stupą w południowej Azji, będącego głównym ośrodkiem buddyzmu tybetańskiego w Nepalu. Następnie przejdziemy na centralny plac miasta – Durbar Square. To dawna siedziba królewska, zbudowana w XII wieku. Zobaczysz tu wiele unikalnych budowli, w tym świątynię Kumari Bahal (Dom Żyjącej Bogini), gdzie może dostąpisz spotkania z samą Kumari – żywym wcieleniem bogini. Nocleg w hotelu w Katmandu.
Dzień 3: Lot z Kathmandu to Biratnagar W zależności od dostępności lotów do Suketar z Biratnagar będziemy realizowali jedną z poniższych opcji: • Jeśli lot do Suketar będzie dostępny, spędzimy noc w Biratnagar a kolejnego dnia rano polecimy do Suketar • Jeśli lot do Suketar nie będzie dostępny, pojedziemy do Phidim i tam przenocujemy
Dzień 4: Lot z Biratnagar do Suketar (2,420 m) lub podróż prywatnym pojazdem z Phidim (1179 m) do Suketar.
Dzień 5: Suketar do Mitlung (921m) - trekking około 5 godzin. Tego dnia oficjalnie rozpoczyna się nasz trekking, zaczynamy od rozruchu w dół, naszą destynacją tego dnia jest Mitlung. Trasy w całej dolnej części regionu Kanczendzongi przebiegają przez żyzne doliny z pięknymi pastwiskami i małymi nepalskimi wioskami, zetkniesz się tego dnia z pięknymi okolicznościami przyrody.
Dzień 6: Trekking z Mitlung do Chirwa (1270 m), wędrówka około 6 godz.
Dzień 7: Chirwa do Sukathum (1576 m), trekking około 6 godzin. Tego dnia możemy spodziewać się różnorodnych krajobrazów, zobaczymy pola kardamonowe, będziemy mijać bardzo gęste nepalskie lasy.
Dzień 8: Trekking z Sukathum do Amjilosa (2510 m), który potrwa około 6 godzin jest już wyzwaniem. Po przekroczeniu wiszącego mostu Sukathum wchodzimy w gęsty las, wspinamy się stromym szlakiem w górę by potem zejść w dół i ponownie przekroczyć rzekę. Następnie będziemy wspinać się wąwozem od jego podnóża by dotrzeć do miejscowości Solima skąd ponownie zejdziemy w dół do poziomu rzeki. Należy być bardzo ostrożnym, zwłaszcza podczas wędrówki szlakiem prowadzącym w okolicy i przez wąwóz.
Dzień 9: Trekking z Amjilosa do osady tybetańskiej Gyabla (2730 m). Wędrówka około 6-7 godzin.
Dzień 10: Trekking z Gyabla do Ghunsa (3595 m), wędrówka około 7 godzin. Schodzimy w dół rzeki, powoli dostrzeżemy rozpozcierającą się przed nami dolinę, w dole której leży Phale, osada tybetańskich uchodźców. W Phale będziemy mogli zakupić wyroby rękodzielnicze lokalnych mieszkańców. Po zakupie pamiątek będziemy podróżować przez iglaste lasy sosnowe by finalnie dotrzeć do miejscowości Sherpów – Ghunsa. Tu spędzimy noc. Miejsce to jest znane ze swojego zakładu energii wodnej oraz smutnego wydarzenia katastrofy śmigłowca z 20 wybitnymi ekologami na pokładzie.
Dzień 11: Ponieważ jesteśmy na wysokości prawie 3600m, tego dnia robimy aktywny dzień aklimatyzacyjny. Tego dnia proponujemy krótką wędrówkę przez las w stronę klasztoru Spsan La a następnie powrót do Ghunsa i popołudniowy relaks.
Dzień 12: Ghunsa do Kambachen (4050 m), trekking około 5 godzin. W okolicznościach wspaniałej górskiej scenerii kontynuujemy trekking na północ wzdłuż brzegu rzeki. Wędrujemy przez łąki pełne pięknych kwiatów, rododendronów i lasów sosnowych. Przekraczamy most na Rampuk Kharka, wędrujemy obok wodospadu, przekroczymy też dość trudny odcinek osuwiska. Po przejściu tej strefy będziemy mieli wspaniały widok na piękny szczyt Mt. Jannu.
Dzień 13: Dzień aklimatyzacji w Kambachen, kolejnego dnia pokonamy znaczną wysokość, musimy się upewnić, że wszyscy uczestnicy podróży czują się dobrze, że nikt nie ma objawów choroby wysokościowej. To dzień relaksu zachęcamy jednak do aktywności, krótkiej wędrówki w okolicy Kamchen, szczególnie polecamy zwiedzić okolicę doliny Nuphchu Khola.
Dzień 14: Kambachen do Lhonak (4780 m), trekking około 7 godzin. Dzisiejszy dzień będzie wyzwaniem, niezbędny jest wczesny start. Będziemy wędrować wzdłuż rzeki przez kamieniste pola, niekiedy głazy aż dojdziemy do wodospadu. Następnie przekroczymy most i dotrzemy do klasztoru Ramtang. Potem czeka nas odcinek osuwiska, które musimy przejść ostrożnie.
Dzień 15: Dzisiaj dotrzemy do punktu kulminacyjnego naszej podróży - obóz bazowy pod Kanczendzongą (5388 m), trekking potrwa około 7 godzin. Będziemy wędrowali wzdłuż lodowca aż dotrzemy do naszego miejsca docelowego, bazy w Pangpema, Kanczendzonga od strony północnej. To piękne miejsce skąd będziemy mogli podziwiać majestatyczny masyw Kanczendzongi i kultywować osiągnięcie głównego punktu naszej podróży.
Dzień 16: Trek z powrotem do Kambachen (4100 m), wędrówka około 8 godzin. Rozpoczynamy powrót. Mamy okazję prześledzić naszą drogę do Lhonak, odcinek do klasztoru Ramtang. Podróż powrotna oferuje inne spojrzenie na szczyty, będziemy wciąż mogli podziwiać m.in. Kanczendzongę, Taple Shikhar, Gimmigela.
Dzień 17: Trekking z Kambachen do Ghunsa (3595 m), wędrówka około 4 godziny.
Dzień 18: Wędrówka z Ghunsa do Sele Le (4290 m), trekking około 7 godzin.
Dzień 19: Trekking z Sele Le do Cheram (3870m), około 7 godzin. Zaczynamy naszą wędrówkę maszerując w górę, przy okazji cieszymy się hipnotyzującym widokiem Jannu Himal i Makalu (6-sty najwyższy szczyt świata). To będzie męczący dzień. Przekroczymy dzisiaj kilka przełęczy - Sinion La, Mirgin i Sinelapche Bhanjyang La.
Dzień 20: Cheram do Ramche (4580m) i powrót do Cheram, trekking około 5 godzin. Wspinamy się do podnóża lodowca Yalung a następnie wędrujemy wzdłuż rzeki Simbuwa Khola, przechodząc przez miejscowość Lapsang docieramy do Ramche. Idziemy jednak dalej w górę doliny i wspinamy się na jej grzbiet by móc spotkać duże skupiska niebiskich kozic. Następnie wędrujemy wzdłuż strumienia, wspinamy się na morenowym wzgórze, skąd będziemy mogli podziwiać południową ścianę Kanczendzongi. Kontynuujemy naszą wędrówkę, możemy też rozważyć jej wydłużenie by zwiedzić klasztor Oktang. Następnie schodzimy w dół i spędzamy noc w Cheram.
Dzień 21: Cheram do Tortong (2995 m), trekking około 6 godzin.
Dzień 22: Trekking z Tortong do Yamphudin (2080 m), wędrówka około 6 godzin.
Dzień 23: Trekking z Yamphudin do Yangpang (1007 m), około 6 godzin.
Dzień 24: Trekking z Yangpang do Thorpu (1500 m) 6 godzin.
Dzień 25: Thorpu do Birtamod (300 m), około 6 godzin. Dzisiaj ruszamy w drogę do Birtamod, tętniącego życiem miasta we wschodnim Nepalu. Po drodze spotka nas zmiana krajobrazu, zacznie się znacznie cieplejszy klimat znacząco różniący się od klimatu gór i wzgórz, a których spędziliśmy ostatnie kilkanaście dni. Birtamod posiada wiele dobrych obiektów noclegowych, tutaj spędzimy noc.
Dzień 26: Przejazd z Birtamod do Bhadrapur, lot do Katmandu. Podróż z Bhadrapur do Birtamod to niedługi odcinek, po dotarciu do Bhadrapur lecimy z powrotem do Katmandu. Po przybyciu do Katmandu można odpocząć i zrelaksować się w hotelu lub rozejrzeć się po turystycznej dzielnicy Thamel szukając pamiątek dla bliskich. Tego wieczoru wszyscy spotkamy się na uroczystej kolacji z programem kulturalnym i tradycyjną nepalską kuchnią aby celebrować ukończenie trekkingu. Nocleg w Katmandu.
Dzień 27: Dzień rezerwowy. Ten dzień można zaplanować na wycieczkę dodatkową (zachód słońca w Nagarkot, bungee czy rafting), odpocząć robiąc ostatnie zakupy na Thamelu lub po prostu poświęcić go na pełen relaks. Jeśli jesteś zainteresowany wycieczką dodatkową - daj nam znać, zorganizujemy ją dla Ciebie.
Dzień 28: Twoja podróż kończy się dzisiaj. To czas powrotu do domu. Nie zapomnij wymienić się e-mailami z Twoimi towarzyszami podróży! Przedstawiciel Meroway Adventure zabierze Cię na lotnisko około 3 godziny z planowanym lotem. W drodze do domu będziesz miał dużo czasu, aby zaplanować swoją kolejną przygodę ....Wysokich lotów!
h

Cena
i ekwipunek

 • Wszystkie transfery lotnisko-hotel
 • Noclegi w 3-gwiazdkowym hotelu w Katmandu ze śniadaniem
 • Loty krajowe Kathmandu - Biratnagar - Suketar oraz Biratnagar - Katmandu
 • Zakwaterowanie podczas trekkingu (profesjonalne namioty campingowe)
 • Wszystkie posiłki w trakcie wędrówki, w tym kawa i herbata do posiłków, woda w trakcie trekkingu
 • Opieka doświadczonego anglojęzycznego licencjonowanego przewodnika górskiego; jeśli grupa liczy więcej niż 5 osób – dodatkowo przewodnik-asystent, tragarze (1 tragarz na 2 wędrowców, max. łączna waga bagażu - 25kg) oraz ich wynagrodzenie, ubezpieczenie, sprzęt, transport, zakwaterowanie i wyżywienie 
 • Prywatny transport w trakcie podróży
 • Uroczysta kolacja pożegnalna
 • Opieka anglojęzycznego przewodnika miejskiego w trakcie zwiedzania Katmandu
 • Bilety wstępów do zwiedzanych obiektów zgodnie z Programem
 • Ubezpieczenie podróżne NNW
 • Przygotowanie niezbędnych formalności i zezwoleń (ACAP, TIMS)
 • Kompleksowy zestaw medyczny
 • Podatki (rządowy i lokalne)
 • Opłata za wizę nepalską (pamiętaj o konieczności posiadania najlepiej waluty USD na ten cel i 2 zdjęć paszportowych)
 • Loty międzynarodowe
 • Opłata za nadbagaż (wymagana na lotach krajowych w przypadku bagażu przekraczającego 15kg)
 • Dodatkowy nocleg i zakwaterowanie w Katmandu w przypadku wczesnego przyjazdu, późnego wyjazdu, wcześniejszego powrotu z gór
 • Obiady i kolacje w Katmandu, z wyjątkiem uroczystej kolacji pożegnalnej, która jest wliczona w cenę
 • Koszty ewentualnej ewakuacji
 • Koszty własne i dodatkowe opcjonalne (rozmowy telefoniczne, pranie, rachunki bar, ładowanie akumulatora/telefonu w trakcie trekkingu, Internet / Wi-Fi, dodatkowi tragarze, opłata za ogrzewanie w trakcie trekkingu- czasami jest taka możliwość, napoje do posiłków z wyjątkiem herbaty/kawy/wody, alkohol, gorący prysznic w trakcie trekkingu)
 • Zwyczajowe napiwki dla przewodników, tragarzy i kierowców
 • Koszt wycieczek opcjonalnych
 • Ciało:
 • Dobre buty trekkingowe za kostkę, ocieplane
 • Inne obuwie sportowe
 • Sandały
 • Kilka par dobrych skarpet pasujących do butów, w tym 2-3 pary skarpet ocieplanych
 • Oddychająca bielizna
 • Kilka koszulek, w tym z długim rękawem
 • Spodnie trekkingowe nieprzemakalne/oddychające
 • Spodnie typu leginsy/ do biegania/ do nart biegowych
 • Cieplejsze spodnie np. ocieplane polarem
 • Kurtka puchowa lub ciepły polar
 • Kurtka wierzchnia przeciwdeszczowa
 • Bluza sportowa/ wygodna dość ciepła bluzka z długim rękawem
 • Stuptuty
 • Rękawiczki cienkie polarowe
 • Rękawiczki grube polarowe lub narciarskie
 • Czapka
 • Szalik lub ocieplany komin
 • Nakrycie głowy przeciw słońcu (kapelusz/ chusta)
 • Ekwipunek trekkingowy:
 • Plecak trekkingowy duży – min. 60 litrów – optymalnie 70-80 litrów
 • Plecak podręczny ok. 35 litrów
 • Okrycie przeciwdeszczowe na plecaki
 • Dobry śpiwór – komfort ok. -10 stopni Celsjusza
 • Kije trekkingowe (można kupić na miejscu)
 • Okulary przeciwsłoneczne z filtrem
 • Czołówka
 • Ręcznik szybkoschnący
 • Peleryna przeciwdeszczowa (łatwo dostępna na miejscu)
 • Kubek termiczny/ termos
 • Apteczka/kosmetyki
 • Krem z filtrem przeciwsłonecznym
 • Pomadka z filtrem
 • Przybory toaletowe
 • Chusteczki nawilżające (w tym do higieny intymnej)
 • Żel do dezynfekcji rąk
 • Plastry na otarcia
 • Aspiryna, leki przeciwbólowe, leki przeciw biegunce, multiwitaminy do rozpuszczania, uniwersalny antybiotyk, lek na ból gardła, krople żołądkowe
 • Maść antybakteryjna, maść przeciwzapalna/przeciwbólowa
 • Folia NRC (trzymaj ją w plecaku podręcznym!)
 • Inne:
 • Przydadzą się mocne reklamówki (do pakowania rzeczy z plecaka)
 • Camelback

Miejsce
wycieczki

Znajdź swoją
Własną
drogę

Newsletter

Należymy do:

 • w Katmandu
 • i
 • w Katmandu
 • i

Zarezerwuj wyprawę

Prześlij nam swoje zapytanie a skontaktujemy się z Tobą aby omówić szczegóły wyprawy i pomóc w planowaniu.


+ 48