H Przygoda ze lśniącą górą - Dhaulagiri
trudność
O

Przygoda ze lśniącą górą - Dhaulagiri

5400M
 • j cena:
  2 950 USD
 • d ilość dni:
  20 dni
 • c rodzaj wyprawy:
  TREKKINGI
 • q wielkość grupy:
  2-10 osób
 • k zatłoczenie:
  małe
 • a zakwaterowanie:
  3 gwiazdkowy hotel w Katmandu i Pokharze, schroniska (tzw. guesthouse'y) i obozy namiotowe w trakcie trekkingu.
 • g transport:
  prywatny pojazd, autobus turystyczny, samolot.
 • m wyżywienie:
  Śniadania w Katmandu i Pokharze, wszystkie posiłki w trakcie trekkingu.

Opis
wycieczki

Dhaulagiri jest znana pod wieloma nazwami, najbardziej popularna to "Biała Góra" (White Mountain). To siódma najwyższa góra świata, o wysokości 8167 m, położona w całości na terytorium Nepalu. W sanskrycie "dhawala" oznacza biały i lśniący, a "giri" odnosi się do góry. Polskie tłumaczenie nazwy to najczęściej "olśniewająca"; jesteśmy pewni, że olśni również Ciebie! Masyw Dhaulagiri rozciąga się na 120 km, od rzeki Khali Gandaki na zachodzie, aż do Bheri na wschodzie. Najlepszym sposobem, aby doświadczyć jej ogromu, jest wędrówka wokół niej, zaplanowana w taki sposób, byś poczuł, że masz ten wyjątkowy masyw niemal na wyciągnięcie ręki. Wędrując będziesz miał okazję podziwiać piękno natury, mijając lasy rododendronowe, dębowe, jałowcowe.
Wyprawa startuje z Beni i rusza w kierunku wysokich przełęczy, najpierw Przełęczy Francuskiej na wysokości 5360 m, a następnie w kierunku Dhampus, położonej na wysokości 5200 m. Wędrówka jest sporym wyzwaniem, dlatego dobre przygotowanie kondycyjne jest niezbędne.
20 dni marszu obejmuje wiele unikalnych miejsc w Nepalu. Poznamy jego niezwykłą stolicę, Kathmandu, odwiedzając liczne miejsca wpisane na listę dziedzictwa narodowego UNESCO. W programie m.in. hinduistyczna Pashupatinath, gdzie będziesz miał okazję oglądać obrządek pochówku zmarłych, buddyjskie sanktuarium Boudhanath, a także Durbar Square – duma mieszkańców stolicy.
Po krótkiej aklimatyzacji w Kathmandu ruszymy na trekking, zaczynając od Beni. Następnie udamy się do Babiachor przez Dharapani, dotrzemy do Muri, Boghara, Dobang, Choriban Khola. Odwiedzimy włoską bazę pod Dhaulagiri, obóz lodowcowy, oficjalną bazę pod Dhaulagiri, przekroczymy Przełęcz Francuską, Dhampus Pass, aż w końcu dotrzemy do pięknego Jomsom i Pokhary – turystycznego miasta będącego bazą wypadową w góry. W Pokharze będzie okazja wybrać się na przejażdżkę łodzią po pięknym jeziorze Fewa. Zobaczysz himalajskie szczyty odbijające się w tafli wody, dopłyniesz do hinduistycznej świątyni położonej na wyspie. Finał podróży to powrót do Kathmandu, ostatnie zwiedzanie, pożegnalna kolacja i powrót do domu.
Trekking wokół Dhaulagiri uznany jest za jeden z najtrudniejszych, ale nagrodą jest eksploracja niezwykłego terenu, dzikiego i co ważne – niezatłoczonego. Jest to wyprawa dla osób, które mają już doświadczenie wysokogórskie i wcześniej uczestniczyły w trekkingu w Himalajach. Doświadczenie, nawet jeśli podstawowe, i dobre przygotowanie fizyczne pozwoli Ci czerpać prawdziwą przyjemność z tej niezwykłej przygody.

Przedstawiona wyprawa, jak wszystkie inne oferty Meroway Adventure została ułożona wg naszej najlepszej wiedzy. Jeśli chciałbyś jednak dokonać modyfikacji by bardziej dopasować ofertę do Twoich potrzeb i oczekiwań - skontaktuj się z nami, postaramy się je spełnić - to Twoja droga podróży!

Dzień 1: Przylot do Katmandu (1400m) Namaste! Aklimatyzacja i początek zwiedzania - dziś zwiedzimy Swayambhunath- Świątynię Małp.
Dzień 2: Zwiedzanie miasta, odwiedzimy hinduistyczną Pashupatinath, sanktuarium Boudhanath i królewski plac - Durbar Square. Wieczorem - przygotowanie do trekkingu.
Dzień 3: Po śniadaniu wyruszamy z Katmandu do Beni (830m), czas trwania około 8 godzin, w trakcie podróży zatrzymamy się na posiłek.
Dzień 4: Dziś rozpoczynamy trekking, wyruszamy z Beni by dotrzeć do Babiachor (960m). Wędrówka potrwa około 6 godzin.
Dzień 5: Wędrówka z Babiachor do Dharapani (1420m), trekking około 7 godzin.
Dzień 6: Trekking z Dharapani do Muri (1850m), czas trwania około 5 godzin.
Dzień 7: Dziś wędrujemy poprzez pola tarasowe, a następnie rozpoczynamy dość strome podejście w górę. Będziemy mogli zobaczyć szczyt Ghustung South- 6460m. Następnie rozpoczniemy zejście do rzeki Myagdi, przez wieś Naura, dotrzemy do Boghara (2120m). Trekking około 6 godzin.
Dzień 8: Dziś wędrujemy do Dobang (2550m), wędrówka potrwa około 5 godzin. Miniemy dzisiaj wieś Jyardan, która jest najbardziej odległą stałą osadą w tym regionie. Nocujemy w obozie namiotowym.
Dzień 9: Ruszamy z Dobang w górę przez las, na zachodzie zaczniemy dostrzegać twarz Dhaulagiri, popołudniu docieramy do Choriban Khola (3130m) gdzie nocujemy, wędrówka potrwa około 5 godzin.
Dzień 10: Ruszamy w kierunku moreny czołowej lodowca Chhonbarban, widzimy imponującą Dhaulagiri I, która dominuje w całej panoramie. Po krótkim czasie dostrzegamy włoską bazę (3630m) – cel naszej dzisiejszej podróży. Na zachodzie możemy podziwiać szczyty Dhaulagiri II -7755m, Dhaulagiri III -7730m i Dhaulagiri V - 7610m. Dzisiaj trekking potrwa około 7 godzin.
Dzień 11: Aklimatyzacja i odpoczynek.
Dzień 12: Wstajemy wcześnie rano i ruszamy w kierunku lodowca. Wczesna podróż zwiększa szansę wędrówki w ładnej pogodzie, co na tym szlaku jest szczególnie wskazane. Dziś docieramy do obozu włoskiego (4240 m), trekking potrwa około 6 godzin.
Dzień 13: Dziś czeka nas jeden z najbardziej ekscytujących dni w trakcie trekkingu, ruszamy do obozu bazowego Dhaulagiri. Będziemy mogli obserwować imponującą twarz Północnej Dhaulagiri I-8167m, na zachodzie będą widoczne szczyty Dhaulagiri II-7755m, Dhaulagiri III-7730m i Dhaulagiri V-7610m. Zobaczymy również niesamowity lodospad. Dziś w nocy śpimy w bazie pod Dhaulagiri (4740m) - czas wędrówki około 7 godzin.
Dzień 14: Ruszamy do Ukrytej Doliny (5240m) przez Przełęcz Francuską – (5400m), trekking potrwa około 7 godzin
Dzień 15: Dziś wędrujemy do Yak Kharka (3700 m) poprzez Przełęcz Dhampus - (5200 m) - trekking potrwa około 7 godzin Yak Kharka to idealny obóz by cieszyć się pięknem otoczenia.
Dzień 16: Schodzimy do wsi Marpha, na zachodnim brzegu rzeki Kali Gandaki. Marpha jest miejscem gdzie wytwarza się wiele lokalnych produktów z dostępnych tu owoców. Apple Brandy (cydr) to miejscowa specjalność, może będziemy mieli szczęście jej skosztować. Popołudniu docieramy do Jomsom (2720 m), gdzie śpimy. Czas trwania wędrówki - około 6 godzin.
Dzień 17: Po wczesnym śniadaniu transfer na lotnisko na lot z powrotem do Pokhary, 30-min lotu do Pokhary w przepięknej scenerii z widokami na szczyty Annapurny i Dhaulagiri dostarczy Ci niezapomnianych wrażeń. Po przybyciu na lotnisko w Pokharze, zostaniecie zakwaterowani w hotelu. Popołudnie wykorzystujemy na odpoczynek i odkrywanie pięknej doliny Pokhary. Proponujemy spacer wzdłuż brzegu jeziora Fewa, drugiego największego jeziora Nepalu, podziwiamy świętą górę FishTail odbijającego się w jego tafli. Możemy także wybrać się w rejs po jeziorze do Pagody Pokoju Światowego. Wieczór spędzamy w tym uroczym miasteczku. * Jeśli masz mało czasu, możesz zdecydować się na lot z Jomsom do Pokhara w godzinach porannych i popołudniu wylecieć od razu do Katmandu (opcja dodatkowo płatna). Jeśli ta opcja jest dla Ciebie odpowiedniejsza – daj nam znać, wszystko zorganizujemy.
Dzień 18: Powrót do Katmandu autobusem turystycznym, czas trwania około 7 godzin. Popołudniu relaks a wieczorem czeka nas uroczysta kolacja pożegnalna z tradycyjną kuchnią nepalską i programem kulturalnym. *Opcjonalnie możesz wybrać powrót do Katmandu samolotem (opcja dodatkowo płatna), wówczas będziesz miał więcej czasu na dodatkowe zwiedzanie lub skorzystanie z wycieczki opcjonalnej.
Dzień 19: To dzień rezerwowy w naszej podróży. Możesz wykorzystać go na skorzystanie z wycieczki dodatkowej lub po prostu na relaks, dodatkowe zwiedzanie Katmandu, czy też ostatnie zakupy na Thamelu. Jeśli jesteś zainteresowany wycieczką dodatkową (Nagarkot, bungee, a może rafting?) - daj nam znać, wszystko zorganizujemy (opcja dodatkowo płatna).
Dzień 20: Pożegnanie i wyjazd. Dziś jest ostatni dzień Twojej podróży, nie zapomnij wymienić się mailami z Twoimi towarzyszami wędrówki. Przedstawiciel Meroway Adventure odwiezie Cię na lotnisko na około 3 godziny przed planowanym odlotem. Dziękujemy i...życzymy wysokich lotów!
h

Cena
i ekwipunek

 • Wszystkie transfery lotnisko-hotel
 • Noclegi w 3-gwiazdkowym hotelu w Katmandu i Pokharze ze śniadaniem
 • Lot krajowy Jomsom – Pokhara
 • Autobus turystyczny z Pokhary do Katmandu
 • Podróż do Beni prywatnym transportem
 • Wszystkie posiłki w trakcie wędrówki (śniadanie, obiad, kolacja), w tym woda butelkowana
 • Opieka doświadczonego anglojęzycznego licencjonowanego przewodnika górskiego; jeśli grupa liczy więcej niż 5 osób– dodatkowo przewodnik-asystent, tragarze (1 tragarz na 2 wędrowców, max. waga łączna bagażu na 1 tragarza = 25kg)) oraz ich wynagrodzenie, ubezpieczenie, sprzęt, transport, zakwaterowanie i wyżywienie
 • Wysokiej klasy namiot, w tym kuchenny i jadalny, materace i wyposażenie kuchenne w trakcie trekkingu
 • Ubezpieczenie podróżne NNW i KL
 • Ubezpiecznie górskie dot. potencjalnego ratownictwa
 • Anglojęzyczny przewodnik miejski w trakcie zwiedzania Katmandu
 • Uroczysta kolacja pożegnalna
 • Przygotowanie niezbędnych formalności i zezwoleń (ACAP, TIMS)
 • Kompleksowy zestaw medyczny
 • Podatki (rządowy i lokalne)

 

 • Opłata za wizę nepalską (pamiętaj o konieczności posiadania najlepiej waluty USD na ten cel i 2 zdjęć paszportowych)
 • Lot międzynarodowy
 • Nadbagaż w locie krajowym (ponad 15kg)
 • Obiady i kolacje w Katmandu i Pokharze (a także w przypadku wcześniejszego powrotu z góry niż planowaną trasą), z wyjątkiem uroczystej kolacji pożegnalnej
 • Lot krajowy z Pokhary do Katmandu (istnieje możliwość skorzystania za dodatkową opłatą)
 • Dodatkowy nocleg i zakwaterowanie w Katmandu lub Pokharze w przypadku wczesnego przyjazdu, późnego wyjazdu, wcześniejszego powrotu z gór
 • Bilety wstępów do zwiedzanych obiektów wskazanych w Programie (ok. 40 USD)
 • Opłata za komorę wysokościową lub tlen
 • Koszty własne i dodatkowe opcjonalne (rozmowy telefoniczne, pranie, rachunki bar, ładowanie akumulatora/telefonu w trakcie trekkingu, Internet / Wi-Fi, dodatkowi tragarze, opłata za ogrzewanie w trakcie trekkingu- czasami jest taka możliwość, butelkowana woda, napoje do posiłków z wyjątkiem herbaty/kawy, które są wliczone w cenę, alkohol, gorący prysznic w trakcie trekkingu)
 • Zwyczajowe napiwki dla przewodników, tragarzy i kierowców (ok. 80 USD)

 

 • Ciało:
 • Dobre buty trekkingowe za kostkę, ocieplane
 • Inne obuwie sportowe
 • Sandały
 • Kilka par dobrych skarpet pasujących do butów, w tym 2-3 pary skarpet ocieplanych
 • Oddychająca bielizna
 • Kilka koszulek, w tym z długim rękawem
 • Spodnie trekkingowe nieprzemakalne/oddychające
 • Spodnie typu leginsy/ do biegania/ do nart biegowych
 • Cieplejsze spodnie np. ocieplane polarem
 • Kurtka puchowa lub ciepły polar
 • Kurtka wierzchnia przeciwdeszczowa
 • Bluza sportowa/ wygodna dość ciepła bluzka z długim rękawem
 • Stuptuty
 • Rękawiczki cienkie polarowe
 • Rękawiczki grube polarowe lub narciarskie
 • Czapka
 • Szalik lub ciepły komin
 • Nakrycie głowy przeciw słońcu (kapelusz/ chusta)
 • Ekwipunek trekkingowy:
 • Plecak trekkingowy duży – min. 60 litrów – optymalnie 70-80 litrów
 • Plecak podręczny ok. 35 litrów
 • Okrycie przeciwdeszczowe na plecaki
 • Dobry śpiwór – komfort ok. -10 stopni Celsjusza
 • Kije trekkingowe (można kupić na miejscu)
 • Okulary przeciwsłoneczne z filtrem
 • Czołówka
 • Ręcznik szybkoschnący
 • Peleryna przeciwdeszczowa (łatwo dostępna na miejscu)
 • Kubek termiczny/ termos
 • Apteczka/kosmetyki
 • Krem z filtrem przeciwsłonecznym
 • Pomadka z filtrem
 • Przybory toaletowe
 • Chusteczki nawilżające (w tym do higieny intymnej)
 • Żel do dezynfekcji rąk
 • Plastry na otarcia
 • Aspiryna, leki przeciwbólowe, leki przeciw biegunce, multiwitaminy do rozpuszczania, uniwersalny antybiotyk, lek na ból gardła, krople żołądkowe
 • Maść antybakteryjna, maść przeciwzapalna/przeciwbólowa
 • Folia NRC (trzymaj ją w plecaku podręcznym!)
 • Inne:
 • Przydadzą się mocne reklamówki (do pakowania rzeczy z plecaka)
 • Camelback

 

Miejsce
wycieczki

Pakiet
dodatkowy

Znajdź swoją
Własną
drogę

Newsletter

Należymy do:

 • w Katmandu
 • i
 • w Katmandu
 • i

Zarezerwuj wyprawę

Prześlij nam swoje zapytanie a skontaktujemy się z Tobą aby omówić szczegóły wyprawy i pomóc w planowaniu.


+ 48