H 3 szczyty - Lobuche, Pokalde, Island i baza pod Everestem
trudność
N

3 szczyty - Lobuche, Pokalde, Island i baza pod Everestem

6189M
 • j cena:
  4 790 USD
 • d ilość dni:
  27 dni
 • c rodzaj wyprawy:
  SZCZYTY I EKSPEDYCJE
 • q wielkość grupy:
  2-6 osób
 • k zatłoczenie:
  małe
 • a zakwaterowanie:
  3 gwiazdkowy hotel w Katmandu, schroniska podczas wędrówki, obozy namiotowe w trakcie wspinaczki
 • g transport:
  prywatny samochód i samolot
 • m wyżywienie:
  śniadania w Katmandu i wszystkie posiłki w trakcie wędrówki

Opis
wycieczki

Zapraszamy do realizacji niezwykłego programu wspinaczkowego Meroway Adventure, w trakcie którego zdobędziesz aż 3 himalajskie szczyty w regionie Everest – Pokalde Peak, Island Peak oraz Lobuche East Peak, i przeżyjesz przygodę swojego życia! Gwarantujemy niezwykłe doświadczenia, w otoczeniu dziewiczej, mistycznej przyrody.
Island Peak, o wysokości 6189 m, znany też pod nazwą Imja Tse, to najwyższy szczyt, jaki zdobędziemy. Swoją nazwę zawdzięcza położeniu w środku doliny Chhukung; jest jak lodowa wyspa na jej środku. To chyba najbardziej popularny trekkingowy szczyt, lecz jednocześnie trochę trudniejszy niż Pokalde (5806 m), który również jest w programie naszej wędrówki. Do kolekcji osiągnięć dołożymy jeszcze Lobuche East (6119 m), który może stanowić nieco większe wyzwanie niż Island Peak, tym większa będzie satysfakcja z jego zdobycia.
Wspinaczka i prawdziwy sprawdzian sprawnościowy to jednak nie wszystko, czego możecie spodziewać się podczas tej wyprawy. Naszą przygodę z Nepalem rozpoczniemy od poznania jego niezwykłej stolicy, Kathmandu. W programie zwiedzania jest m.in. hinduistyczna, największa w Nepalu świątynia Pashupatinath, sanktuarium Boudhanath oraz centralny plac królewski, Durbar Square. O ich wyjątkowości niech zaświadczy fakt, że wszystkie wpisano na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Znajdziemy też czas na wizytę w Swayambunath (Świątyni Małp). Nie zabraknie okazji, by zajrzeć do turystycznej dzielnicy miasta – Thamelu. Tu zrelaksujesz się i w gąszczu uliczek, straganów, kafejek poczujesz prawdziwy rytm życia Kathmandu.
Naszą górską przygodę rozpoczniemy od lotu do Lukli, który sam w sobie jest niesamowitym przeżyciem. Następnie skierujemy się na znany, urokliwy szlak do bazy pod Everestem. Odwiedzimy Namche Bazaar – stolicę Sherpów, Tengboche, a następnie Digboche. W drodze na pierwszy ze szczytów, Pokalde, przejdziemy przez Przełęcz Kongma La (5535 m). Z Pokalde roztacza się niezapomniany widok na wiele pięknych wierzchołków regionu Khumbu, m.in. Makalu Ama Dablam i Pumori. Kontynuując wędrówkę, dojdziemy do Chhukung. To tu znajduje się następny cel naszych zmagań - Island Peak. Czeka nas ciężka próba, lecz zdobycie Island Peak wynagrodzą Ci spektakularne widoki. Przed Tobą swoje wdzięki i tajemnice odkryją: Lhotse, Nuptse, Baruntse, Ama Dablam i Makalu. Później rozpoczniemy zejście do Dingboche, skąd wyruszymy do obozu bazowego pod najwyższą górą świata i Kalapatthar – przez niektórych uznawany za najpiękniejszy punkt widokowy w regionie Khumbu.
Lecz to nie koniec wrażeń, wkrótce czeka nas jeszcze największe wyzwanie - Lobuche East - uznawany za najtrudniejszy spośród szczytów trekkingowych w tym regionie. Po jego zdobyciu czeka nas już stosunkowo łatwa wędrówka w dół przez Namche do Lukli, gdzie wreszcie poczujesz, co znaczy prawdziwe spełnienie marzeń o wielkiej przygodzie.
Zapraszamy, w drogę!

Przedstawiona wyprawa, jak wszystkie inne oferty Meroway Adventure została ułożona wg naszej najlepszej wiedzy. Jeśli chciałbyś jednak dokonać modyfikacji by bardziej dopasować ofertę do Twoich potrzeb i oczekiwań - skontaktuj się z nami, postaramy się je spełnić - to Twoja droga podróży!

Dzień 1: Przylot do Katmandu. Witamy w Nepalu! Namaste! Po przylocie i zakwaterowaniu możesz odpocząć po podróży lub jeśli będziesz miał siły i ochotę – jeszcze tego samego dnia zwiedzić Świątynię Swayambhunath, tzw. Świątynię Małp. Świątynia powstała przed V wiekiem naszej ery i jest miejscem czczonym przez Nepalczyków. Położona jest na wzgórzu, skąd roztacza się piękny widok na miasto. Wieczór możesz spędzić w jednej z lokalnych restauracji. Nocleg w hotelu.
Dzień 2: Zwiedzanie doliny Katmandu. Tego dnia po śniadaniu najpierw zwiedzisz świątynię Pashupatinath. Jest to jedna z najstarszych hinduistycznych świątyń Nepalu, będąca świętym miejscem wyznawców hinduizmu, do którego licznie pielgrzymują. Ta wielka świątynia Shiwy składa się z wielu kompleksów oddzielnych budowli, pomników, a w wielu miejscach spotkacie świętych mężów Sadhu z tradycyjnie pomalowanymi twarzami. Następnie udamy się do sanktuarium Bouddhanath, z największą stupą w południowej Azji, będącego głównym ośrodkiem buddyzmu tybetańskiego w Nepalu. Następnie przejdziemy na centralny plac miasta – Durbar Square. To dawna siedziba królewska, zbudowana w XII wieku. Zobaczysz tu wiele unikalnych budowli, w tym świątynię Kumari Bahal (Dom Żyjącej Bogini), gdzie może dostąpisz spotkania z samą Kumari – żywym wcieleniem bogini. Popołudniu spotkanie z przewodnikiem oraz przygotowanie do wyprawy, będzie też czas by w razie potrzeby uzupełnić brakujący sprzęt. Nocleg w hotelu w Katmandu.
Dzień 3: Poranny lot do Lukli (2840m), miejscowości, która otwiera bramy naszej wędrówki. Ekscytujący lot trwający ok. 40 minut nad pięknymi górami, dostarczy Ci niezapomnianych wrażeń. Jest to jedna z najpiękniejszych tras lotniczych na świecie, których finałem jest ekscytujące lądowanie na wzgórzu w otoczeniu wysokogórskich szczytów. Po przylocie rozpoczynamy wędrówkę do Phakding (2610m), trekking około 4 godziny.
Dzień 4: Phakding do Namche Bazaar (3440m), trekking około 7 godzin.
Dzień 5: Aklimatyzacja w Namche Bazaar.
Dzień 6: Trekking z Namche Bazaar do Tengboche (3860m), wędrówka około 6 godzin.
Dzień 7: Wędrówka z Tengboche do Dingboche (4410m), trekking około 6 godzin.
Dzień 8: Odpoczynek i aklimatyzacja.
Dzień 9: Wędrówka z Dingboche do obozu bazowego Pokalde (4790 m), trekking 5 godzin.
Dzień 10: Wędrówka z Poklde obozu bazowego do Pokalde high camp (5370m), wspinaczka około 4 godzin.
Dzień 11: Dzisiaj czeka nas pierwsze duże wyzwanie - wspinaczka na Pokhalde. Po wspinaczce rozpoczynamy zejście do Chhukung (4730m), wspinaczka i trekking, łącznie około 10 godzin.
Dzień 12: Ruszamy z Chhukung do obozu bazowego Island Peak (5160m), trekking potrwa około 4 godziny.
Dzień 13: Tego dnia wspinamy się na na Island Peak (6189m). Wstajemy w nocy i wyruszamy by zdobyć kolejny z naszych celów podróży, następnie wracamy do obozu bazowego Island Peak (5160m), wspinaczka i trekking potrwają łącznie około 12 godzin.
Dzień 14: Ruszamy z obozu bazowego Island Peak do Dingboche (4401m), trekking około 6 godzin.
Dzień 15: Dziś dzień odpoczynku w Dingboche. Jesteśmy już trochę w podróży, przyda się trochę relaksu :)
Dzień 16: Wracamy na szlak. Ruszamy z Dingboche do Lobuche (4940m), trekking potrwa około 6 godzin.
Dzień 17: Lobuche do Gorakshep (5170 m), trekking około 8 godzin. Dotrzemy dziś do Gorakshep, gdzie po krótkim lunchu i odpoczynku, ruszamy na szlak do Everest Base Camp. Z Everest Base Camp dopiero tak naprawdę możemy docenić wspinaczy, którzy podejmują wyzwanie wejścia na tą największą górę świata, startując od niebezpiecznego lodospadu Khumbu. Everest w rzeczywistości nie jest widoczny z tego miejsca, mimo to naprawdę warto dotrzeć do tego punktu naszej podróży.
Dzień 18: Trekking zGorakshep do Kalapatthar (5550m) a następnie do Lobuche (4910m), łącznie około 8 godzin.
Dzień 19: Dziś wyruszamy z Lobuche do Obozu bazowego Lobuche (4970m), dzisiaj trekking zajmie około 2 godziny, będziemy się szykować powoli do kolejnego wyzwania.
Dzień 20: Ruszamy z Obozu bazowego Lobuche do Lobuche High Camp (5400m), wspinaczka zajmie nam około 4 godziny.
Dzień 21: Dziś wspinaczka na Lobuche East (6119m), a następnie powrót do Lobuche High Camp, wspinaczka oraz powrót zajmie nam około 10 godzin.
Dzień 22: Ruszamy w dół, z Lobuche High Camp do Pangboche (3930m), trekking około 8 godzin.
Dzień 23: Trekking z Pangboche do Namche Bazaar (3440m), wędrówka około 7 godzin.
Dzień 24: Trekking z Namche Bazaar do Lukli (2840m), wędrówka około 8 godzin.
Dzień 25: Poranny lot z Lukli do Katmandu - około 40 minut. Po powrocie do Katmandu - odpoczynek. Wieczorem czeka nas uroczysta pożegnalna kolacja z programem kulturalnym, którą uczcimy ukończenie podróży.
Dzień 26: Dzień rezerwowy. Ten dzień można zaplanować na wycieczkę dodatkową (zachód słońca w Nagarkot, bungee czy rafting), odpocząć robiąc ostatnie zakupy na Thamelu lub po prostu poświęcić go na pełen relaks. Jeśli jesteś zainteresowany wycieczką dodatkową - daj nam znać, zorganizujemy ją dla Ciebie.
Dzień 27: Twoja podróż kończy się dzisiaj. To czas powrotu do domu. Nie zapomnij wymienić się e-mailami z Twoimi towarzyszami podróży! Przedstawiciel Meroway Adventure zabierze Cię na lotnisko około 3 godziny z planowanym lotem. W drodze do domu będziesz miał dużo czasu, aby zaplanować swoją kolejną przygodę ....Wysokich lotów!
h

Cena
i ekwipunek

 • Wszystkie transfery lotnisko-hotel
 • Noclegi w 3-gwiazdkowym hotelu w Katmandu ze śniadaniem
 • Zakwaterowanie podczas trekkingu (schroniska i obozy namiotowe)
 • Opieka doświadczonego anglojęzycznego licencjonowanego przewodnika i wspinacza górskiego; jeśli grupa liczy więcej niż 5 osób – dodatkowo przewodnik-asystent, tragarze (1 tragarz na 2 wędrowców, max. waga łączna bagażu 25kg) oraz ich wynagrodzenie, ubezpieczenie, sprzęt, transport, zakwaterowanie i wyżywienie
 • Wszystkie posiłki w trakcie wędrówki, w tym kawa i herbata do posiłków
 • Lot krajowy Katmandu-Lukla-Katmandu
 • Wysokiej jakości namiot w trakcie obozowiska z wyposażeniem kuchennym
 • Niezbędny grupowy sprzęt wspinaczkowy
 • Transport w trakcie podróży i podczas zwiedzania
 • Opieka anglojęzycznego przewodnika miejskiego  w trakcie zwiedzania Katmandu
 • Uroczysta kolacja pożegnalna
 • Przygotowanie niezbędnych formalności i zezwoleń, w tym pozwolenia wejścia na Island Peak, Pokalde Peak i Lobuche Peak
 • Ubezpieczenie podróżne NNW
 • Organizacja ewakuacji w razie konieczności
 • Kompleksowy zestaw medyczny
 • Podatki (rządowy i lokalne)
 • Opłata za wizę nepalską (pamiętaj o konieczności posiadania najlepiej waluty USD na ten cel i 2 zdjęć paszportowych)
 • Loty międzynarodowe
 • Obiady i kolacje w Katmandu z wyjątkiem kolacji pożegnalnej
 • Dodatkowy nocleg i zakwaterowanie w Katmandu w przypadku wczesnego przyjazdu, późnego wyjazdu, wcześniejszego powrotu z gór
 • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów (ok. 40 USD)
 • Nadbagaż (wymagana dopłata za nadbagaż przy przekroczeniu 15kg)
 • Indywidualny sprzęt wspinaczkowy
 • Koszty potencjalnej ewakuacji
 • Tlen i komora tlenowa
 • Koszty własne i dodatkowe opcjonalne (rozmowy telefoniczne, pranie, rachunki bar, ładowanie akumulatora/telefonu w trakcie trekkingu, Internet / Wi-Fi, dodatkowi tragarze, opłata za ogrzewanie w trakcie trekkingu- czasami jest taka możliwość, butelkowana woda, napoje do posiłków z wyjątkiem herbaty/kawy, alkohol, gorący prysznic w trakcie trekkingu)
 • Zwyczajowe napiwki dla przewodników, tragarzy i kierowców

 

 • Sprzęt wysokogórski:
 • Ciepłe buty wysokogórskie, najlepiej podwójne lub skorupy
 • Czekan
 • Raki
 • Uprząż alpinistyczna
 • Przyrząd samozaciskowy (Jumar)
 • Karabinki zakręcane - 2 szt.
 • Karabinki osobiste - 2 szt.
 • Pętle i taśmy osobiste
 • Przyrząd zjazdowy (ósemka)
 • Kask
 • Kijki trekkingowe
 • Ubrania:
 • Głowa:
 • Kapelusz przeciwsłoneczny lub chusta
 • Ciepła czapka
 • Okulary przeciwsłoneczne i gogle z filtrem UV
 • Ciało:
 • Kurtka puchowa
 • Obuwie sportowe
 • Kilka par dobrych skarpet pasujących do butów, w tym ocieplanych
 • Rękawice ciepłe (łapawice)
 • Rękawiczki polar albo wind stopper
 • Rękawiczki cienkie (od słońca)
 • Ciepła bluza polarowa (lub wind stopper)
 • Bluza sportowa/ wygodna dość ciepła bluzka z długim rękawem
 • Spodnie polarowe
 • Spodnie trekkingowe
 • Bluza przeciwwiatrowa
 • Spodnie przeciwwiatrowe
 • Ochraniacze przeciwśniegowe
 • Bielizna termiczna (spodnie, koszulki z krótkim i długim rękawem)
 • Pozostały sprzęt:
 • Śpiwór puchowy (komfort około -30 stopni)
 • Plecak (60-70 litrów)
 • Mniejszy plecak (około 35 litrów)
 • Termos
 • Butelka na napoje
 • Przybory kuchenne osobiste (kubek, łyżka, miska)
 • Czołówka i zapasowe baterie
 • Camelback
 • Aparat fotograficzny
 • Przydadzą się reklamówki do pakowania rzeczy w plecaku
 • Folia NRC
 • Apteczka i kosmetyki:
 • Krem z filtrem przeciwsłonecznym
 • Pomadka z filtrem
 • Przybory toaletowe
 • Chusteczki nawilżające (w tym do higieny intymnej)
 • Żel do dezynfekcji rąk
 • Plastry na otarcia
 • Aspiryna, leki przeciwbólowe, leki przeciw biegunce, multiwitaminy do rozpuszczania, uniwersalny antybiotyk, lek na ból gardła, krople żołądkowe
 • Maść antybakteryjna, maść przeciwzapalna/przeciwbólowa

Miejsce
wycieczki

Rekomendacje
uczestników

Jagoda, Michał, Karol, Izi man, Karol, Dawid, Maciek, Marcin

Namaste! Chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować Meroway za niesamowitą przygodę w Himalajach. Podróżowanie z Panstwa pomocą było dużo prostsze, przyjemniejsze a przede wszystkim bardziej świadome. Szczególnie chcieliśmy podziękować Nimie- naszemu przewodnikowi za całkowity profesjonalizm, poczucie humoru i bardzo dużą elastyczność .Przed podróżą sami zastanawialiśmy się czy korzystanie z przewodnika to dobry pomysł, ale po fakcie wiemy, że podróż tylko na tym zyskała. Dziękujemy za podzielenie się z nami tym co lokalni ludzie mają najlepszego do zaoferowania, za najlepsze lassi, pyszne chili chicken, pomoc przy chorobie wysokościowej i podanie ręki na oblodzonych ścieżkach. Dziękujemy i z pewnością do zobaczenia

Alicja Pietraszkiewicz

Wyjazd z Meroway Adventure spełnił moje wszystkie oczekiwania. Od wyjścia z lotniska miałam zapewnioną opiekę Nimy, a w trakcie trekingu organizatorzy dbali o bezpieczeństwo i komfort wszystkich uczestników. Co dla mnie też było ważne, widziałam szacunek do lokalnej ludności i uszanowanie tego, że byliśmy tylko gośćmi w tych miejscach. Himalaje są piękne, a przeżycia z trekingu pozostaną na zawsze w mojej pamięci:) Polecam.

Tom Kiivit

Hello Meroway Nima and Paulina, I want to thank for the great individual service to our Everest Base Camp trek. It was an unforgettable experience, and i can support only recommend this agency. Best Regards Tom.

AAA

aasdasd asd ads

Znajdź swoją
Własną
drogę

Newsletter

Należymy do:

 • w Katmandu
 • i
 • w Katmandu
 • i

Zarezerwuj wyprawę

Prześlij nam swoje zapytanie a skontaktujemy się z Tobą aby omówić szczegóły wyprawy i pomóc w planowaniu.


+ 48