H Dolpo - ostatnia enklawa tybetańskiej kultury
trudność
O

Dolpo - ostatnia enklawa tybetańskiej kultury

5200M
 • j cena:
  5 300 USD
 • d ilość dni:
  28 dni
 • c rodzaj wyprawy:
  TREKKINGI
 • q wielkość grupy:
  2-10 osób
 • k zatłoczenie:
  małe
 • a zakwaterowanie:
  3 gwiazdkowy hotel w Katmandu, obozy namiotowe podczas wędrówki.
 • g transport:
  lot krajowy, prywatny pojazd.
 • m wyżywienie:
  śniadania w Katmandu, pełne wyżywienie podczas trekkingu.

Opis
wycieczki

Region Dolpo nie bez powodu nazywany jest ostatnią enklawą tybetańskiej kultury. Wysunięty najbardziej na zachód Nepalu, pozostał terenem najmniej rozwiniętym. Badany i eksplorowany był przez antropologów, lecz finalnie został zamknięty dla turystów na długo. Dopiero w 1989 roku udostępniono im jego południową część. Dolpo, usytuowane pomiędzy wyżyną Tybetańską a masywem Dhaulagiri, jest miejscem najwyżej położonych osad ludzkich na Ziemi. Geograficznie jest przedłużeniem Tybetu, lecz politycznie należy do Nepalu. Od 1984 roku stanowi obszar największego nepalskiego parku krajobrazowego, w którym można spotkać różnorodną faunę, w tym owce błękitne, lisy himalajskie oraz niezwykle rzadko występującą dziką panterę śnieżną. Dolpo to jeden z najpiękniejszych obszarów Nepalu, wciąż bardzo etniczny, tradycyjny i nietknięty nowoczesną cywilizacją. Jest domem ludzi posługujących się licznymi dialektami tybetańskimi. Region rozsławił film Erica Vallisa - „Himalaya” (znany również pod nazwą „Karawana”), nominowany do nagrody Oscara w kategorii: najlepszy film nieanglojęzyczny.
W trakcie tej wyprawy poznasz również królewską stolicę Nepalu, wraz z najsławniejszymi atrakcjami, wpisanymi na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W programie znajdzie się więc hinduistyczna świątynia Pashupatinath, buddyjskie sanktuarium Boudhanath czy też centralny plac królewski, Durbar Square. Zrelaksujesz się w turystycznej dzielnicy miasta – Thamelu, tętniącej życiem, pełnej przybyszów z różnych stron świata. W gąszczu uliczek, sklepików i kafejek poczujesz wyjątkowy klimat Kathmandu.
Górską przygodę rozpoczniemy od wioski Jhupal, po drodze miniemy wiele wyjątkowych miejsc, spotkamy niezwykłych ludzi. Droga poprowadzi nas wśród wiosek i dolin, sosnowych, dębowych i rododendronowych lasów. Będziemy mijać gigantyczne łańcuchy górskie; finalnie dotrzemy na wysokość 5400 m - do Ringmo Phoksundo w Parku Narodowym.
W Ringmo spędzimy 2 noce, by móc delektować się lazurem wody jeziora Phoksundo, jak również podziwiać otaczające nas majestatyczne szczyty, pokryte śniegiem i lodem. Odwiedzimy też klasztor w pobliżu wsi Ringmo. Będziemy kontynuować podróż przez Crystal Mountain, zwiedzimy klasztor Shey Gompa, dalej będziemy wędrować starożytnym, himalajskim traktem handlowym, aby w finale powrócić do Jhuphal. Stąd alternatywną drogą wrócimy do Kathmandu.
Trekking ten przeznaczony jest dla osób bez problemów zdrowotnych, dobrze przygotowanych kondycyjnie, posiadających przynajmniej podstawowe doświadczenie wysokogórskie. Będziemy wędrować w różnym, czasem trudnym terenie, wiele godzin dziennie, na dużych wysokościach. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, czy to wyzwanie dla Ciebie, koniecznie skontaktuj się z nami.

Propozycja to to prawdziwa przygoda życia, wędrówka niezwykła i niezapomniana. Zapraszamy do doświadczenia tej przygody z nami!

Przedstawiona wyprawa, jak wszystkie inne oferty Meroway Adventure została ułożona wg naszej najlepszej wiedzy. Jeśli chciałbyś jednak dokonać modyfikacji by bardziej dopasować ofertę do Twoich potrzeb i oczekiwań - skontaktuj się z nami, postaramy się je spełnić - to Twoja droga podróży!

Dzień 1: Przylot do Katmandu. Witamy w Nepalu! Namaste! Po przylocie i zakwaterowaniu możesz odpocząć po podróży lub jeśli będziesz miał siły i ochotę – jeszcze tego samego dnia zwiedzić Świątynię Swayambhunath, tzw. Świątynię Małp. Świątynia powstała przed V wiekiem naszej ery i jest miejscem czczonym przez Nepalczyków. Położona jest na wzgórzu, skąd roztacza się piękny widok na miasto. Wieczór możesz spędzić w jednej z lokalnych restauracji. Nocleg w hotelu.
Dzień 2: Zwiedzanie doliny Katmandu. Tego dnia po śniadaniu najpierw zwiedzisz świątynię Pashupatinath. Jest to jedna z najstarszych hinduistycznych świątyń Nepalu, będąca świętym miejscem wyznawców hinduizmu, do którego licznie pielgrzymują. Ta wielka świątynia Shiwy składa się z wielu kompleksów oddzielnych budowli, pomników, a w wielu miejscach spotkacie świętych mężów Sadhu z tradycyjnie pomalowanymi twarzami. Następnie udamy się do sanktuarium Bouddhanath, z największą stupą w południowej Azji, będącego głównym ośrodkiem buddyzmu tybetańskiego w Nepalu. Następnie przejdziemy na centralny plac miasta – Durbar Square. To dawna siedziba królewska, zbudowana w XII wieku. Zobaczysz tu wiele unikalnych budowli, w tym świątynię Kumari Bahal (Dom Żyjącej Bogini), gdzie może dostąpisz spotkania z samą Kumari – żywym wcieleniem bogini. Nocleg w hotelu w Katmandu.
Dzień 3: Przelot z Katmandu do Nepalgunj. W Nepalgunj po zakwaterowaniu będziemy mieć czas aby rozejrzeć się po mieście znajdującym się na południowym krańcu Nepalu na granicy z Indiami. Jest to miejsce zazwyczaj bardzo gorące o tropikalnym charakterze.
Dzień 4: Wczesnym rankiem czeka nas transfer na lotnisko aby wylecieć do Juphal (2464 m), lot u podnóża Himalajów, z widokiem na szczyty Annapurna i Dhaulaghiri potrwa 45 minut. Po przybyciu do Juphal wyruszymy w krótki 2-3 godziny spacer od pasa startowego do naszego obozu, w którym spędzimy noc (2850 m).
Dzień 5: Trekking z Dunai do Ankhe (2660 m), wędrówka około 6 godz.
Dzień 6: Trekking z Ankhe do Sulighat (3050 m), wędrówka 6 godzin.
Dzień 7: Sulighat do jeziora Phoksundo (3600 m), wędrówka około 5 godzin. Rozpoczynamy podróż wzdłuż dna doliny do zbiegu rzek Phoksundo i Pungmo. Podążamy aż do jeziora Phoksundo na wysokości 3600 m, w pobliżu wsi Ringmo. Droga wiedzie przez las cedrowy do miejscowości Palam. Tutejsze domy są prawie pochowane w piaszczystej glebie. Kontynuujemy naszą wędrówkę aż docieramy na wysokości około 3450 m. Z grzbietu widać odległe widoki jeziora Phoksundo i spektakularny wodospad o wysokości 300 m, jeden z najwyższych w Nepalu. Oczarowani pięknymi widokami kontynuujemy spacer w dół przez brzozowe lasy do górnego biegu rzeki Phoksundo, a następnie do malowniczej miejscowości Ringmo. Stąd brzegiem jeziora zmierzamy do miejsca naszego noclegu w Phoksundo.
Dzień 8: Zasłużony dzień odpoczynku. Tego dnia możemy udać się na krótką wycieczkę do miejscowości Ringm i odwiedzić buddyjski klasztor. Dzień będzie dobrą okazją aby poznać trochę lepiej tybetańską kulturę, ludzi i ich styl życia.
Dzień 9: Kontynuujemy naszą przygodę, omijamy niebezpieczny brzeg jeziora, kontynuujemy wędrówkę wzdłuż jego zachodniej części. To trudny odcinek, który uświadomi nam jak bardzo oddaliliśmy się od cywilizacji. Dalej droga będzie prowadziła przez bujną łąkę, następnie doliną rzeki, gdzie mogą nas spotkać podmokłe tereny bagienne. Rozbijamy obóz noclegowy przy brzegu rzeki.
Dzień 10: Podróż z Phoksundo do PK Bhanjyang (4402 m), trekking około 7 godzin. Pierwsze godziny naszej dzisiejszej wędrówki to spacer płaskim terenem w kierunku północnym. Na zbiegu koryt rzeki Phoksundo i innego górskiego strumienia, przekroczymy stary drewniany most. Tutaj skierujemy się w kierunku północno-wschodniej części doliny. Nie ma tu wytyczonego szlaku, wobec tego będziemy wspinać się po skałach wybierając najlepszą możliwą ścieżkę. Czeka nas dość długa wspinaczka, która w końcu doprowadzi nas do kolejnej doliny, gdzie można zobaczyć przełęcz Kang-La pass, która doprowadzi nas wkrótce do Shey Gompa. Tu nocujemy.
Dzień 11: PK Bhanjyang do Shey Gompa (4126 m) przez Kang-La pass, trekking około 7 godzin. Rozpoczynamy nasz poranny spacer drogą w górę w kierunku przełęczy. Wspinaczka jest dość męcząca, dlatego warto zjeść pożywne śniadanie. Zrekompensują ją jednak wspaniałe widoki na rozpozcierającą się u podnóża dużą dolinę przeciętą dynamiczną rzeką. Będziemy mijali dziś liczne jaskinie błotne, popularne tu zwierzęta takie jak yaki i narodową kozicę – Chengra. Czerwony chorten będzie sygnałem, że dotarliśmy do Shey Gompa na wysokości 4126 m gdzie spędzimy nocleg.
Dzień 12: Kolejny zasłużony dzień odpoczynku, spędzimy na lokalnych wędrówkach wokół klasztoru Shey (kryształ) znanego też jako klasztor Crystal Mountain (dobrze opisany w powieści Petera Matthissen Snow Leopard). Klasztor był ośrodkiem medytacji wielu znanych lamów z Tybetu. Shey Gompa należą do wspólnoty Chaiba, wyznawców wielkiego Rinpocze, znanego jako Guru Ringpoche i Kagyu. Shey słynie starożytnej buddyjskiej kultury sprzed Po Bon. W Dolpo starożytny tybetański sposób życia łączy animizm z nauką Buddy. Shey Gompa stoi nad zbiegu Kangjunala i rzeki Yeju Nala. W pobliżu zbiegu istnieje grupa młynków modlitewnych toczonych przez koła wodne. Każdego roku ludzie z całego regionu Dolpo udają się w daleką podróż aby wziąć udział w festiwalu w Shey.
Dzień 13: Shey Gompa do Namgung Gaun (4850 m) przez Sela Bhanjyang, trekking około 7 godzin. Dzień zaczyna się od przyjemnej drogi w dół, by dotrzeć w końcu do kamiennej ścieżki w dole kanionu. Ścieżka jest zmienna, w końcu doprowadzi nas do szczytu Saldang-la na wysokości 5200 m. Stąd kontynuujemy zejście w kierunku północnym, droga będzie długa i dość wymagająca, ale w końcu dotrzemy do przyjemnych, łatwiejszych terenów, gdzie będzie czas na odpoczynek. Następnie rozpoczniemy podejście do Namduna Gaun 4850 m, gdzie znajduje się kolejny wyjątkowy klasztor. W Namgung zostajemy na noc.
Dzień 14: Trekking z Namgung do Saldang (3770 m), wędrówka około 6 godzin. Saldang choć leży mniej więcej na tej samej wysokości, co Ringmo, jest zupełnie inna, to mocno sucha strefa. Wieś rozciąga się na długości prawie dwóch kilometrów otwartego terenu. To zamożna miejscowość, której mieszkańcy żyją nie tylko z rolnictwa, ale również handlu. Wieś bowiem leży na strategicznym położeniu, szlaku handlowym do Tybetu. Tutaj nocujemy.
Dzień 15: Trekking z Saldang do Yanjer Gompa (4150 m), wędrówka około 5 godzin.
Dzień 16: Trekking z Yanjer Gompa do Sibu (3942 m), wędrówka około 7 godzin. Od Yangze prowadzą dwa szlaki, które łączą się ponownie w Sibu (3942 m). Aby zaoszczędzić czas i energię rozpoczniemy naszą wędrówkę w kierunku wsi Saldang, po dotarciu do niej szlak wiedzie przez tarasowe pola, spotkamy po drodze liczne stupy i czorteny, dojdziemy do miejscowości Namdo, w której również znajduje się klasztor buddyjski. Śpimy w Sibu.
Dzień 17: Szlak podąża wzdłuż rzeki Nam Khong, będziemy spotykać karawany jaków z towarem, który zostanie sprzedany później w Tybecie. Wreszcie dotrzemy do zbiegu dwóch małych dopływów skąd przejdziemy do wioski Jeng la Phedi (4270 m), gdzie spędzimy noc. Trekking około 7 godzin.
Dzień 18: Jeng-la Phedi do Tokyu (4200 m) poprzez Jeng La pass, 4880m, trekking około 7 godzin. Zatrzymujemy się na nocleg w klasztorze Tokyu (4,200 m). Klasztor ten również należy do Chaiba.
Dzień 19: Dziś trasa prowadzi na wschód doliną porośniętą bujną zieloną trawą, wzdłuż rzeki. To miejsce zupełnie różne od tych, które widzieliśmy dotychczas w rejonie Dolpo. W tej dolinie obie sekty Bon PO i Chaiba mieszkają razem w harmonii. Po krótkiej wyprawie przez tą piękną dolinę dochodzimy do Dho Tarap (3944 m), gdzie spędzimy noc. Trekking około 4 godziny.
Dzień 20: Dzień odpoczynku. Odpoczywamy, poznajemy lokalną ludność i okolice.
Dzień 21: W zależności od wyboru kempingu, dzisiejsza wędrówka może być dość długa i trochę męcząca lub może być po prostu umiarkowanym spacerem. Wybór należy do Was. Po ok 7 godzinnej wędrówce docieramy do Tarap Khola, gdzie nocujemy.
Dzień 22: Tarap Khola do Khanigaon (2950 m), 5 godzin. Dziś rano wyruszymy wąwozem w dół rzeki Tarap, na szlaku będziemy prawdopodobnie spotykać lokalną ludność prowadzącą swoje stada w niższe rejony. To będzie jeden z najbardziej emocjonujących dni tej podróży, zbocza doliny niekiedy stają się tak wąskie, że będzie możliwy po prostu przeskok na przeciwległą stronę. Czasami nie ma wytyczonego szlaku i będziemy musieli przejść przez kamienne płyty pomiędzy ścianami, które pełnią funkcję mostków. Wąwóz dostarczy nam nieoczekiwanych przygód i emocji. Może się zdarzyć, że w niektórych miejscach mosty będą uszkodzone, wówczas możemy zostać zmuszeni do przekraczania lodowatego potoku pieszo. Wreszcie, dotrzemy do miejsca naszego noclegu - Khanigaon (2950m).
Dzień 23: Dziś zaczniemy wędrówkę na początku w kierunku miejscowości Lalberi. Potem, przechodząc przez imponujący las, kontynuujemy spacer by dotrzeć do Tarakot. Przywitają nas wielobarwne pola tarasowe oraz miasteczko będące starą twierdzą znana przez mieszkańców jak Dzong, czyli "fort". Zatrzymujemy się na noc. Trekking około 4 godziny.
Dzień 24: Spacer trwa nad rzeką Bheri pomysłową ścieżką zbudowaną około siedmiu metrów nad rzeką. Po osiągnięciu Dunai (2140) będzie czas do świętowania, szczególnie, że w końcu będzie dostępne butelkowane piwo :-) Trekking około 6 godzin.
Dzień 25: Dunai do Jhuphal (2475 m), trekking około 4 godziny. Dziś czeka nas dość krótki spacer wzdłuż rzeki Bheri do małego pasa startowego, gdzie rozłożymy nasz ostatni obóz na noc. Tutaj nastąpi podsumowanie trekkingu z Waszym przewodnikiem i całą załogą.
Dzień 26: Lot z Jhuphal do Nepalgunj oraz do Katmandu. Wcześnie rano, czeka nas krótki malowniczy lot do Nepalgunj, będziemy lecieli u podnóża Himalajów z przepięknym widokiem na główne szczyty Annapurny i Dhaulagiri. Po przybyciu do Nepalgunj w zależności od rozkładu lotów albo bezpośrednio wylecimy dalej, lub odświeżymy się w hotelu w Nepalgunj by potem wyruszyć do stolicy Nepalu. Nocleg w Katmandu.
Dzień 27: Katmandu relaks i zwiedzanie Ten dzień można zaplanować na wycieczkę dodatkową (zachód słońca w Nagarkot, bungee czy rafting) lub po prostu zasłużony odpoczynek. Możesz też go poświęcić na ostatnie zakupy na Thamelu. Jeśli jesteś zainteresowany wycieczką dodatkową - daj nam znać, zorganizujemy ją dla Ciebie.
Dzień 28: Pożegnanie i powrót do domu. Twoja podróż kończy się dzisiaj. To czas powrotu do domu. Nie zapomnij wymienić się e-mailami z Twoimi towarzyszami podróży! Przedstawiciel Meroway Adventure zabierze Cię na lotnisko około 3 godziny z planowanym lotem. W drodze do domu będziesz miał dużo czasu, aby zaplanować swoją kolejną przygodę ....Wysokich lotów.
h

Cena
i ekwipunek

 • Wszystkie transfery lotnisko-hotel
 • Noclegi w 3-gwiazdkowym hotelu w Katmandu ze śniadaniem
 • Zakwaterowanie podczas trekkingu (schroniska i namioty)
 • Opieka doświadczonego anglojęzycznego licencjonowanego przewodnika górskiego; jeśli grupa liczy więcej niż 5 osób – dodatkowo przewodnik-asystent, tragarze (1 tragarz na 2 wędrowców, max. waga łączna bagażu 25kg) oraz ich wynagrodzenie, ubezpieczenie, sprzęt, transport, zakwaterowanie i wyżywienie
 • Wszystkie posiłki w trakcie wędrówki, w tym butelkowana woda
 • Lot krajowy Kathmandu - Nepalgunj - Jhuphal i Nepalgunj – Kathmandu
 • Niezbędny transport w trakcie podróży
 • Wysokiej jakości namiot noclegowy, kuchenny, jadalny wraz z materacami i sprzętem kuchennym
 • Organizacja ewakuacji w przypadku zagrożenia
 • Opieka anglojęzycznego miejskiego przewodnika w trakcie zwiedzania Katmandu
 • Bilety wstępów do zwiedzanych obiektów zgodnie z Programem
 • Ubezpieczenie podróżne NNW 
 • Uroczysta kolacja pożegnalna
 • Opieka przewodnika w trakcie zwiedzania Katmandu
 • Przygotowanie niezbędnych formalności i zezwoleń
 • Kompleksowy zestaw medyczny
 • Podatki (rządowy i lokalne)
 • Opłata za wizę nepalską (pamiętaj o konieczności posiadania najlepiej waluty USD na ten cel i 2 zdjęć paszportowych)
 • Loty międzynarodowe
 • Dodatkowy nocleg i zakwaterowanie w Katmandu w przypadku wczesnego przyjazdu, późnego wyjazdu, wcześniejszego powrotu z gór
 • Opłata za nadbagaż (dot. lotu krajowego, po przekroczeniu 15kg wymagana dopłata)
 • Obiady i kolacje w Katmandu z wyjątkiem uroczystej kolacji pożegnalnej wliczonej w cenę
 • Ubezpieczenie ewakuacyjne
 • Komora wysokościowa i tlen
 • Koszty własne i dodatkowe opcjonalne (rozmowy telefoniczne, pranie, rachunki bar, ładowanie akumulatora/telefonu w trakcie trekkingu, Internet / Wi-Fi, dodatkowi tragarze, opłata za ogrzewanie w trakcie trekkingu- czasami jest taka możliwość, napoje do posiłków z wyjątkiem herbaty/kawy i butelkowanej wody, alkohol, gorący prysznic w trakcie trekkingu)
 • Zwyczajowe napiwki dla przewodników, tragarzy i kierowców
 •  Ciało:
 • Dobre buty trekkingowe za kostkę, ocieplane
 • Inne obuwie sportowe
 • Sandały
 • Kilka par dobrych skarpet pasujących do butów, w tym 2-3 pary skarpet ocieplanych
 • Oddychająca bielizna
 • Kilka koszulek, w tym z długim rękawem
 • Spodnie trekkingowe nieprzemakalne/oddychające
 • Spodnie typu leginsy/ do biegania/ do nart biegowych
 • Cieplejsze spodnie np. ocieplane polarem
 • Kurtka puchowa lub ciepły polar
 • Kurtka wierzchnia przeciwdeszczowa
 • Bluza sportowa/ wygodna dość ciepła bluzka z długim rękawem
 • Stuptuty
 • Rękawiczki cienkie polarowe
 • Rękawiczki grube polarowe lub narciarskie
 • Czapka
 • Szalik lub ocieplany komin
 • Nakrycie głowy przeciw słońcu (kapelusz/ chusta)
 • Ekwipunek trekkingowy:
 • Plecak trekkingowy duży – min. 60 litrów – optymalnie 70-80 litrów
 • Plecak podręczny ok. 35 litrów
 • Okrycie przeciwdeszczowe na plecaki
 • Dobry śpiwór – komfort ok. -10 stopni Celsjusza
 • Kije trekkingowe (można kupić na miejscu)
 • Okulary przeciwsłoneczne z filtrem
 • Czołówka
 • Ręcznik szybkoschnący
 • Peleryna przeciwdeszczowa (łatwo dostępna na miejscu)
 • Kubek termiczny/ termos
 • Apteczka/kosmetyki
 • Krem z filtrem przeciwsłonecznym
 • Pomadka z filtrem
 • Przybory toaletowe
 • Chusteczki nawilżające (w tym do higieny intymnej)
 • Żel do dezynfekcji rąk
 • Plastry na otarcia
 • Aspiryna, leki przeciwbólowe, leki przeciw biegunce, multiwitaminy do rozpuszczania, uniwersalny antybiotyk, lek na ból gardła, krople żołądkowe
 • Maść antybakteryjna, maść przeciwzapalna/przeciwbólowa
 • Folia NRC (trzymaj ją w plecaku podręcznym!)
 • Inne:
 • Przydadzą się mocne reklamówki (do pakowania rzeczy z plecaka)
 • Camelback

Miejsce
wycieczki

Rekomendacje
uczestników

Jagoda, Michał, Karol, Izi man, Karol, Dawid, Maciek, Marcin

Namaste! Chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować Meroway za niesamowitą przygodę w Himalajach. Podróżowanie z Panstwa pomocą było dużo prostsze, przyjemniejsze a przede wszystkim bardziej świadome. Szczególnie chcieliśmy podziękować Nimie- naszemu przewodnikowi za całkowity profesjonalizm, poczucie humoru i bardzo dużą elastyczność .Przed podróżą sami zastanawialiśmy się czy korzystanie z przewodnika to dobry pomysł, ale po fakcie wiemy, że podróż tylko na tym zyskała. Dziękujemy za podzielenie się z nami tym co lokalni ludzie mają najlepszego do zaoferowania, za najlepsze lassi, pyszne chili chicken, pomoc przy chorobie wysokościowej i podanie ręki na oblodzonych ścieżkach. Dziękujemy i z pewnością do zobaczenia.

Alicja Pietraszkiewicz

Wyjazd z Meroway Adventure spełnił moje wszystkie oczekiwania. Od wyjścia z lotniska miałam zapewnioną opiekę Nimy, a w trakcie trekingu organizatorzy dbali o bezpieczeństwo i komfort wszystkich uczestników. Co dla mnie też było ważne, widziałam szacunek do lokalnej ludności i uszanowanie tego, że byliśmy tylko gośćmi w tych miejscach. Himalaje są piękne, a przeżycia z trekingu pozostaną na zawsze w mojej pamięci:) Polecam.

Tom Kiivit

Hello Meroway Nima and Paulina, I want to thank for the great individual service to our Everest Base Camp trek. It was an unforgettable experience, and i can support only recommend this agency. Best Regards Tom

Znajdź swoją
Własną
drogę

Newsletter

Należymy do:

 • w Katmandu
 • i
 • w Katmandu
 • i

Zarezerwuj wyprawę

Prześlij nam swoje zapytanie a skontaktujemy się z Tobą aby omówić szczegóły wyprawy i pomóc w planowaniu.


+ 48