H Lobuche East i trekking do bazy pod Everestem
trudność
N

Lobuche East i trekking do bazy pod Everestem

6119M
 • j cena:
  2 590 USD
 • d ilość dni:
  19 dni
 • c rodzaj wyprawy:
  SZCZYTY I EKSPEDYCJE
 • q wielkość grupy:
  2-6 osób
 • k zatłoczenie:
  małe
 • a zakwaterowanie:
  3-gwiazdkowy hotel w Katmandu, schroniska podczas wędrówki, obozy namiotowe w trakcie wspinaczki.
 • g transport:
  prywatny samochód i samolot.
 • m wyżywienie:
  śniadanie w Katmandu i wszystkie posiłki w trakcie wędrówki.

Opis
wycieczki

 Zapraszamy na niezwykłą himalajską wyprawę, uwieńczoną zdobyciem szczytu Lobuche East, oraz na wędrówkę do bazy pod najwyższą górą świata.
Lobuche leży w pobliżu popularnego szczytu trekkingowego - Island Peak, i posiada dwa osobne wierzchołki – Lobuche West Peak (6145 m) i Lobuche East Peak (6119 m). My zdobędziemy ten drugi. Technicznie jest trochę trudniejszy niż Island Peak, lecz za to gwarantuje olbrzymią satysfakcję i niezapomniane widoki. Ze szczytu Lobuche będziesz mieć okazję podziwiać spektakularną panoramę obejmującą: Everest, Lhotse, Nuptse, Ama Dablam i urokliwą „niezamężną córkę” Himalajów, jak mówią Nepalczycy - Pumori.
Wyprawa została zaplanowana tak, aby nie tylko wspiąć się na szczyt, ale również poznać serce doliny Khumbu, wraz ze stolicą Sherpów – Namche Bazaar. Z pewnością docenisz też uroki niezwykłego Parku Narodowego Sagarmatha, wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. To dom dla różnorodnej, bogatej fauny i flory himalajskiej. Poznasz unikalną kulturę mieszkańców regionu. Przeniesiesz się w zachwycającą krainę himalajskich szczytów pokrytych śniegiem i lodem, odwiedzisz Kala Pathar – przez wielu uważany za najpiękniejszy punkt widokowy w Himalajach. W drodze na Lobuche Peak z bazy pod Everestem będziesz mógł dojrzeć lodospad grozy – Khumbu (Ice Fall), prawdziwe wyzwanie dla wspinaczy na najwyższą góry świata. Khumbu przesuwa się z prędkością metr na dobę, lawiny schodzą tam niemal jedna po drugiej, z hukiem przewracają się olbrzymie lodowe bloki.
W trakcie podróży zwiedzisz również Kathmandu - wyjątkową stolicę Nepalu i jej okolice. Będziesz mógł podziwiać m.in. hinduistyczną, największą w Nepalu świątynię Pashupatinath, sanktuarium Boudhanath czy też centralny plac królewski, Durbar Square. Wszystkie te obiekty to prawdziwe perły kultury z listy światowego dziedzictwa UNESCO. Zobaczysz również świątynię Swayambunath, znaną jako Świątynia Małp. Nie zabraknie czasu na relaks w turystycznej dzielnicy – Thamelu, gdzie w gąszczu uliczek, straganów i kafejek, szybko poczujesz charakterystyczny klimat tego niezwykłego miasta.

Nasza wyprawa rozpocznie się od lotu do Lukli, który sam w sobie już jest ekscytującym przeżyciem. Stąd pełni energii wyruszymy na spotkanie z Lobuche Peak. Trasa podróży została tak zaplanowana, aby uczestnicy mieli odpowiednią ilość czasu na aklimatyzację i zostali dobrze przygotowani do wspinaczki na sam szczyt. Wszystko to dla większego bezpieczeństwa i komfortu Uczestników.
Program dostosowany jest dla osób zdrowych, w dobrej kondycji fizycznej, posiadających doświadczenie wysokogórskie. Takich, które chcą połączyć trekking ze wspinaczką podczas jednej wyprawy. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, czy jest to przygoda odpowiednia dla Ciebie – skontaktuj się z nami.
Himalajska piramida Lobuche Peak czeka na Ciebie! Zapraszamy.

Przedstawiona wyprawa, jak wszystkie inne oferty Meroway Adventure została ułożona wg naszej najlepszej wiedzy. Jeśli chciałbyś jednak dokonać modyfikacji by bardziej dopasować ofertę do Twoich potrzeb i oczekiwań - skontaktuj się z nami, postaramy się je spełnić - to Twoja droga podróży!

Dzień 1: Przylot do Katmandu. Witamy w Nepalu! Namaste! Po przylocie i zakwaterowaniu możesz odpocząć po podróży lub jeśli będziesz miał siły i ochotę – jeszcze tego samego dnia zwiedzić Świątynię Swayambhunath, tzw. Świątynię Małp. Świątynia powstała przed V wiekiem naszej ery i jest miejscem czczonym przez Nepalczyków. Położona jest na wzgórzu, skąd roztacza się piękny widok na miasto. Wieczór możesz spędzić w jednej z lokalnych restauracji. Nocleg w hotelu.
Dzień 2: Zwiedzanie doliny Katmandu. Tego dnia po śniadaniu najpierw zwiedzisz świątynię Pashupatinath. Jest to jedna z najstarszych hinduistycznych świątyń Nepalu, będąca świętym miejscem wyznawców hinduizmu, do którego licznie pielgrzymują. Ta wielka świątynia Shiwy składa się z wielu kompleksów oddzielnych budowli, pomników, a w wielu miejscach spotkacie świętych mężów Sadhu z tradycyjnie pomalowanymi twarzami. Następnie udamy się do sanktuarium Bouddhanath, z największą stupą w południowej Azji, będącego głównym ośrodkiem buddyzmu tybetańskiego w Nepalu. Następnie przejdziemy na centralny plac miasta – Durbar Square. To dawna siedziba królewska, zbudowana w XII wieku. Zobaczysz tu wiele unikalnych budowli, w tym świątynię Kumari Bahal (Dom Żyjącej Bogini), gdzie może dostąpisz spotkania z samą Kumari – żywym wcieleniem bogini. Nocleg w hotelu w Katmandu.
Dzień 3: Poranny lot do Lukli (2840m), miejscowości, która otwiera bramy naszej wędrówki. Ekscytujący lot trwający ok. 40 minut nad pięknymi górami, dostarczy Ci niezapomnianych wrażeń. Jest to jedna z najpiękniejszych tras lotniczych na świecie, których finałem jest ekscytujące lądowanie na wzgórzu w otoczeniu wysokogórskich szczytów. Zaczynamy trekking - wędrówka do Phakding (2610m), około 4 godziny.
Dzień 4: Trekking z Phakding do Namche Bazaar (3440m), wędrówka około 7 godzin.
Dzień 5: Aktywna aklimatyzacja. Poznawanie stolicy Sherpów, zwiedzanie okolicy.
Dzień 6: Trekking z Namche Bazaar do Tengboche (3860m), około 6 godzin. Tengboche jest doskonałym miejscem by z bliska podziwiać Ama Dablam, Nuptse i Mt Everest, znajduje się tu również największy buddyjski klasztor w regionie Khumbu. Nocleg w Tengboche.
Dzień 7: Wędrówka z Tengboche do Pheriche (4240m), trekking około 6 godzin.
Dzień 8: Trekking z Pheriche do Lobuche (4910m), wędrówka około 6 godzin.
Dzień 9: Lobuche do Gorakshep (5170 m), trekking około 8 godzin. Rozpoczynamy strome podejście po lodowcu Changri Glacier, skąd łapiemy pierwsze spojrzenie na Kala Patthar, wzniesienie pod Pumori. Dotrzemy do Gorakshep, gdzie po krótkim lunchu i odpoczynku, ruszamy na szlak do Everest Base Camp. Kontynuujemy naszą wędrówkę. Z Everest Base Camp dopiero tak naprawdę możemy docenić wspinaczy, którzy podejmują wyzwanie wejścia na tą największą górę świata, startując od niebezpiecznego lodospadu Khumbu. Namioty wspinaczy są wyróżniającym się kontrastem na tle białego otoczenia. Everest w rzeczywistości nie jest widoczny z tego miejsca, mimo to naprawdę warto dotrzeć do tego punktu naszej podróży, to niezapomniane przeżycie.
Dzień 10: Rozpoczynamy wcześnie rano, aby dotrzeć o czasie do Kala Patthar i móc być świadkami pierwszych promieni słonecznych muskających szczyty górskie, w tym tej najwyższej – Everestu. Musimy być przygotowani do wyjścia przed wschodem słońca, pośród ciemności i w niskiej temperaturze (-10 do -14 ° C). Podczas wspinaczki na Kala Patthar, kilkukrotnie zatrzymamy się aby złapać oddech, w tym czasie warto już rozpocząć fotografowanie piękna otaczającej nas scenerii. Po kilku godzinach wspinaczki dotrzemy do Kala Patthar. Możemy stąd wspiąć się jeszcze trochę w górę skalistym zboczem by dojść do charakterystycznego kopca oplecionego licznymi flagami modlitewnymi. Na naszych oczach będzie rozpościerała się oszałamiająca panorama Himalajów, robimy zdjęć tak wiele jak tylko chcemy, ale również przeżywamy ten moment, który pozostanie z nami najprawdopodobniej na całe życie i sprawi, że nasze serca zaczną bić mocniej. Powrót do Lobuche (4910m), trekking około 10 godzin.
Dzień 11: Ruszamy z Lobuche do bazy pod Lobuche (4970m), trekking zajmie tylko około 2 godziny, aklimatyzacja.
Dzień 12: Ruszamy z bazy pod Lobuche do Wysokiego obozu - Lobuche High Camp (5400m), trekking zajmie około 4 godziny.
Dzień 13: Dziś kulminacyjny dzień naszej wyprawy i główne wyzwanie - wspinaczka na Lobuche East (6119m). Wyruszymy jeszcze w nocy, wspinaczka wraz z powrotem do Wysokiego obozu zajmie około 10 godzin.
Dzień 14: Dzisiaj ruszamy w drogę powrotną, rozpoczynamy trekking z Wysokiego obozu do Pangboche (3930m), trekking zajmie nam około 8 godzin.
Dzień 15: Trekking z Pangboche przez Phortse do Namche Bazaar (3440m), wędrówka około 7 godzin.
Dzień 16: Dzisiaj czeka nas dość długi trekking, wczesnym rankiem ruszamy z Namche Bazaar i wędrujemy do Lukli (2840m), trekking około 8 godzin.
Dzień 17: Poranny lot z Lukli do Katmandu - około 40 minut. Po powrocie do Katmandu - odpoczynek. Wieczorem czeka nas uroczysta pożegnalna kolacja z programem kulturalnym, którą uczcimy ukończenie podróży.
Dzień 18: Dzień rezerwowy. Ten dzień można zaplanować na wycieczkę dodatkową (zachód słońca w Nagarkot, bungee czy rafting) lub po prostu odpocząć robiąc ostatnie zakupy na Thamelu. Jeśli jesteś zainteresowany wycieczką dodatkową - daj nam znać, zorganizujemy ją dla Ciebie.
Dzień 19: Pożegnanie i powrót do domu. Twoja podróż kończy się dzisiaj. To czas powrotu do domu. Nie zapomnij wymienić się e-mailami z Twoimi towarzyszami podróży! Przedstawiciel Meroway Adventure zabierze Cię na lotnisko około 3 godziny z planowanym lotem. W drodze do domu będziesz miał dużo czasu, aby zaplanować swoją kolejną przygodę ....Wysokich lotów!
h

Cena
i ekwipunek

 • Organizacja wyprawy
 • Transfery lotnisko-hotel-lotnisko
 • Noclegi w 3-gwiazdkowym hotelu w Katmandu ze śniadaniem
 • Zakwaterowanie podczas trekkingu
 • Opieka doświadczonego anglojęzycznego licencjonowanego przewodnika i wspinacza górskiego; jeśli grupa liczy więcej niż 5 osób – dodatkowo przewodnik-asystent, tragarze (1 tragarz na 2 wędrowców, max. łączna waga bagażu – 25kg) oraz ich wynagrodzenie, ubezpieczenie, sprzęt, transport, zakwaterowanie i wyżywienie
 • Wszystkie posiłki w trakcie wędrówki, w tym kawa i herbata do posiłków
 • Lot krajowy Katmandu-Lukla-Katmandu
 • Wysokiej jakości namiot w trakcie obozowiska z wyposażeniem kuchennym
 • Niezbędny grupowy sprzęt wspinaczkowy
 • Transport w trakcie podróży i podczas zwiedzania
 • Opieka anglojęzycznego przewodnika miejskiego w trakcie zwiedzania Katmandu
 • Uroczysta kolacja pożegnalna
 • Przygotowanie niezbędnych formalności i zezwoleń, w tym pozwolenie wejścia na Lobuche Peak
 • Ubezpieczenie podróżne NNW i KL
 • Organizacja ewakuacji w razie konieczności
 • Kompleksowy zestaw medyczny
 • Podatki (rządowy i lokalne)
 • Opłata za wizę nepalską (pamiętaj o konieczności posiadania najlepiej waluty USD na ten cel i 2 zdjęć paszportowych)
 • Loty międzynarodowe
 • Obiady i kolacje w Katmandu z wyjątkiem uroczystej kolacji pożegnalnej
 • Dodatkowy nocleg i zakwaterowanie w Katmandu w przypadku wczesnego przyjazdu, późnego wyjazdu, wcześniejszego powrotu z gór
 • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów zgodnie z Programem (ok. 40 USD)
 • Nadbagaż (wymagana dopłata za nadbagaż przy przekroczeniu 15kg)
 • Indywidualny sprzęt wspinaczkowy
 • Koszty potencjalnej ewakuacji
 • Tlen i komora tlenowa
 • Koszty własne i dodatkowe opcjonalne (rozmowy telefoniczne, pranie, rachunki bar, ładowanie akumulatora/telefonu w trakcie trekkingu, Internet / Wi-Fi, dodatkowi tragarze, opłata za ogrzewanie w trakcie trekkingu- czasami jest taka możliwość, butelkowana woda, napoje do posiłków z wyjątkiem herbaty/kawy, alkohol, gorący prysznic w trakcie trekkingu)
 • Zwyczajowe napiwki dla przewodników, tragarzy i kierowców (ok. 80 USD)
 • Kosztu lotu helikopterem z Lukli w przypadku złych warunków atmosferycznych
 • Koszt wycieczek dodatkowych

 

 • Sprzęt wysokogórski:
 • Ciepłe buty wysokogórskie, najlepiej podwójne lub skorupy
 • Czekan
 • Raki
 • Uprząż alpinistyczna
 • Przyrząd samozaciskowy (Jumar)
 • Karabinki zakręcane - 2 szt.
 • Karabinki osobiste - 2 szt.
 • Pętle i taśmy osobiste
 • Przyrząd zjazdowy (ósemka)
 • Kask
 • Kijki trekkingowe
 • Ubrania:
 • Głowa:
 • Kapelusz przeciwsłoneczny lub chusta
 • Ciepła czapka
 • Okulary przeciwsłoneczne i gogle z filtrem UV
 • Ciało:
 • Kurtka puchowa
 • Obuwie sportowe
 • Kilka par dobrych skarpet pasujących do butów, w tym ocieplanych
 • Rękawice ciepłe (łapawice)
 • Rękawiczki polar albo wind stopper
 • Rękawiczki cienkie (od słońca)
 • Ciepła bluza polarowa (lub wind stopper)
 • Bluza sportowa/ wygodna dość ciepła bluzka z długim rękawem
 • Spodnie polarowe
 • Spodnie trekkingowe
 • Bluza przeciwwiatrowa
 • Spodnie przeciwwiatrowe
 • Ochraniacze przeciwśniegowe
 • Bielizna termiczna (spodnie, koszulki z krótkim i długim rękawem)
 • Pozostały sprzęt:
 • Śpiwór puchowy (komfort około -30 stopni)
 • Plecak (60-70 litrów)
 • Mniejszy plecak (około 35 litrów)
 • Termos
 • Butelka na napoje
 • Przybory kuchenne osobiste (kubek, łyżka, miska)
 • Czołówka i zapasowe baterie
 • Camelback
 • Aparat fotograficzny
 • Przydadzą się reklamówki do pakowania rzeczy w plecaku
 • Folia NRC
 • Apteczka i kosmetyki:
 • Krem z filtrem przeciwsłonecznym
 • Pomadka z filtrem
 • Przybory toaletowe
 • Chusteczki nawilżające (w tym do higieny intymnej)
 • Żel do dezynfekcji rąk
 • Plastry na otarcia
 • Aspiryna, leki przeciwbólowe, leki przeciw biegunce, multiwitaminy do rozpuszczania, uniwersalny antybiotyk, lek na ból gardła, krople żołądkowe
 • Maść antybakteryjna, maść przeciwzapalna/przeciwbólowa

Miejsce
wycieczki

Rekomendacje
uczestników

Jagoda, Michał, Karol, Izi man, Karol, Dawid, Maciek, Marcin

Namaste! Chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować Meroway za niesamowitą przygodę w Himalajach. Podróżowanie z Panstwa pomocą było dużo prostsze, przyjemniejsze a przede wszystkim bardziej świadome. Szczególnie chcieliśmy podziękować Nimie- naszemu przewodnikowi za całkowity profesjonalizm, poczucie humoru i bardzo dużą elastyczność .Przed podróżą sami zastanawialiśmy się czy korzystanie z przewodnika to dobry pomysł, ale po fakcie wiemy, że podróż tylko na tym zyskała. Dziękujemy za podzielenie się z nami tym co lokalni ludzie mają najlepszego do zaoferowania, za najlepsze lassi, pyszne chili chicken, pomoc przy chorobie wysokościowej i podanie ręki na oblodzonych ścieżkach. Dziękujemy i z pewnością do zobaczenia.

Alicja Pietraszkiewicz

Wyjazd z Meroway Adventure spełnił moje wszystkie oczekiwania. Od wyjścia z lotniska miałam zapewnioną opiekę Nimy, a w trakcie trekingu organizatorzy dbali o bezpieczeństwo i komfort wszystkich uczestników. Co dla mnie też było ważne, widziałam szacunek do lokalnej ludności i uszanowanie tego, że byliśmy tylko gośćmi w tych miejscach. Himalaje są piękne, a przeżycia z trekingu pozostaną na zawsze w mojej pamięci:) Polecam.

Tom Kiivit

Hello Meroway Nima and Paulina, I want to thank for the great individual service to our Everest Base Camp trek. It was an unforgettable experience, and i can support only recommend this agency. Best Regards Tom.

Znajdź swoją
Własną
drogę

Newsletter

Należymy do:

 • w Katmandu
 • i
 • w Katmandu
 • i

Zarezerwuj wyprawę

Prześlij nam swoje zapytanie a skontaktujemy się z Tobą aby omówić szczegóły wyprawy i pomóc w planowaniu.


+ 48