H Mera Peak
trudność
N

Mera Peak

6461M
 • j cena:
  2 690 USD
 • d ilość dni:
  20 dni
 • c rodzaj wyprawy:
  SZCZYTY I EKSPEDYCJE
 • q wielkość grupy:
  2-6 osób
 • k zatłoczenie:
  małe
 • a zakwaterowanie:
  3-gwiazdkowy hotel w Katmandu, schroniska podczas wędrówki, obozy namiotowe w trakcie wspinaczki.
 • g transport:
  prywatny samochód, samolot.
 • m wyżywienie:
  śniadanie w Katmandu, wszystkie posiłki w trakcie wędrówki.

Opis
wycieczki

Wyprawa na Mera Peak (6461m) gwarantuje ekscytujące przeżycia i możliwość obcowania z nepalską przyrodą w jej najbardziej nieskażonym przez cywilizację wydaniu. To wspaniały, malowniczy szczyt górski, w rejonie parku narodowego Makalu-Barun, zdobywający coraz większą popularność wśród wędrowców i wspinaczy. Jest jednocześnie najwyższym szczytem Nepalu, dopuszczonym przez władze do wypraw trekkingowych. Położony jest na skraju słynnego regionu Khumbu, zdominowanego przez Mount Everest. Podczas tej wyprawy zabierzemy Cię do krainy najwyższych ośmiotysięczników. Ze szczytu Mera Peak zobaczysz część z nich - Kanczendzongę, Makalu, Lhotse i Cho Oyu.
Górską przygodę rozpoczniemy lotem z Kathmandu do Lukli (2800 m), otoczeni magiczną scenerią himalajskich masywów. Stamtąd wyruszymy do celu, a droga poprowadzi nas m.in. przez odludne i dzikie doliny Hinku i Hongu. To znakomita okazja, by przekonać się, co tak naprawdę znaczy pojęcie „dziewicza przyroda”.

Szczyt Mera Peak jest wymagający fizycznie, konieczne będzie dobre przygotowanie kondycyjne, głównie ze względu na dużą wysokość nad poziomem morza. Natomiast technicznie nie przysparza większych trudności, więc nie musisz mieć szczególnych umiejętności wspinaczkowych; nachylenie rzadko przekracza 40 stopni.
Dobra aklimatyzacja jest kluczem do sukcesu w warunkach wysokogórskich. Proponowana przez nas trasa została ułożona w taki sposób, aby zapewnić Ci możliwie najlepsze przygotowanie; kolejne wysokości zdobywamy stopniowo, by z powodzeniem zrealizować finalne podejście na szczyt.

W trakcie proponowanej wyprawy znajdziesz również czas na poznanie niezwykłej stolicy Nepalu – Kathmandu. Zwiedzisz m.in. hinduistyczną świątynię Pashupatinath, sanktuarium Boudhanath czy też centralny plac królewski - Durbar Square. Wszystkie te obiekty wpisane zostały na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Nie zabraknie okazji na relaks w turystycznej dzielnicy – Thamelu, gdzie w gąszczu uliczek, straganów i kafejek, szybko poczujesz unikalny klimat tego królewskiego miasta.
Wyprawa na Mera Peak przeznaczona jest dla osób posiadających doświadczenie wysokogórskie. Takich, które chcą doświadczyć zarówno trekkingu jak i wspinaczki podczas jednej wyprawy. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, czy podołasz temu wyzwaniu – skontaktuj się z nami.
Widoki z Mera Peak to prawdziwa uczta dla oczu każdego górskiego pasjonaty. Zapraszamy Cię na nią!

UWAGA: Wielu wspinaczy pyta, który konkretnie szczyt Mera Peak zdobywamy podczas tej wyprawy. Dbając o Wasze bezpieczeństwo, zdecydowaliśmy się na Mera Centralny (Mera Central), o wysokości 6461m. Ze względu na ogromne szczeliny i zmiany lodowcowe w drodze na Mera North, wspinaczka byłaby zbyt ryzykowna.

Przedstawiona wyprawa, jak wszystkie inne oferty Meroway Adventure została ułożona wg naszej najlepszej wiedzy. Jeśli chciałbyś jednak dokonać modyfikacji by bardziej dopasować ofertę do Twoich potrzeb i oczekiwań - skontaktuj się z nami, postaramy się je spełnić - to Twoja droga podróży!

Dzień 1: Przylot do Katmandu. Witamy w Nepalu! Namaste! Po przylocie i zakwaterowaniu możesz odpocząć po podróży lub jeśli będziesz miał siły i ochotę – jeszcze tego samego dnia zwiedzić Świątynię Swayambhunath, tzw. Świątynię Małp. Świątynia powstała przed V wiekiem naszej ery i jest miejscem czczonym przez Nepalczyków. Położona jest na wzgórzu, skąd roztacza się piękny widok na miasto. Wieczór możesz spędzić w jednej z lokalnych restauracji. Nocleg w Katmandu.
Dzień 2: Zwiedzanie doliny Katmandu. Tego dnia po śniadaniu najpierw zwiedzisz świątynię Pashupatinath. Jest to jedna z najstarszych hinduistycznych świątyń Nepalu, będąca świętym miejscem wyznawców hinduizmu, do którego licznie pielgrzymują. Ta wielka świątynia Shiwy składa się z wielu kompleksów oddzielnych budowli, pomników, a w wielu miejscach spotkacie świętych mężów Sadhu z tradycyjnie pomalowanymi twarzami. Następnie udamy się do sanktuarium Bouddhanath, z największą stupą w południowej Azji, będącego głównym ośrodkiem buddyzmu tybetańskiego w Nepalu. Następnie przejdziemy na centralny plac miasta – Durbar Square. To dawna siedziba królewska, zbudowana w XII wieku. Zobaczysz tu wiele unikalnych budowli, w tym świątynię Kumari Bahal (Dom Żyjącej Bogini), gdzie może dostąpisz spotkania z samą Kumari – żywym wcieleniem bogini. Nocleg w hotelu w Katmandu.
Dzień 3: Poranny lot do Lukli (2840m), miejscowości, która otwiera bramy naszej wędrówki. Ekscytujący lot trwający ok. 40 minut nad pięknymi górami, dostarczy Ci niezapomnianych wrażeń. Jest to jedna z najpiękniejszych tras lotniczych na świecie, których finałem jest ekscytujące lądowanie na wzgórzu w otoczeniu wysokogórskich szczytów. Aklimatyzacja.
Dzień 4: Rozpoczynamy nasz trekking, dzisiaj wędrujemy z Lukli do Chutanga (3430m), czas - około 5 godzin.
Dzień 5: Trekking z Chutanga do Thuli Kharka (4320m) poprzez Przełęcz Zatra-la (4600m), trekking około 7 godzin.
Dzień 6: Dziś wędrujemy z Thuli Kharka do Kothe (3600m), trekking około 6 godzin.
Dzień 7: Podróż z Kothe do Thaknak (4350m), trekking około 5 godzin.
Dzień 8: Trekking z Thaknak do Khare (5045m). Tego dnia wejdziemy już na znaczącą wysokość, będziemy więc pokonywali wysokość spokojnym tempem. Będziemy wędrować około 4 godziny.
Dzień 9: Dzień aktywnej aklimatyzacji i odpoczynku.
Dzień 10: Dziś czeka nas podejście z Khare do obozu bazowego Mera Peak (5250m). Podejście potrwa około 4 godziny.
Dzień 11: Kolejny krok - wyruszamy z obozu bazowego Mera Peak do High Camp Mera Peak (obóz wysoki) położonego na wysokości 5780m. Czeka nas około 4 godziny wspinaczki.
Dzień 12: Kulminacyjny punkt naszej wyprawy - wejście na Mera Peak. Startujemy z obozu wysokiego i rozpoczynamy wspinaczkę na szczyt - 6461m. Następnie wracamydo Khare. Łącznie czeka nas około 11 godzin wspinaczki i trekkingu.
Dzień 13: Dzień rezerwowy (na wypadek niesprzyjających warunków atmosferycznych).
Dzień 14: Ruszamy w drogę powrotną, wędrujemy z Khare do Kothe (3600m), czas trekkingu- około 6 godzin.
Dzień 15: Kothe do Thuli Kharka (4320m), trekking około 7 godzin.
Dzień 16: Thuli Kharka do Chutanga (3430m), trekking około 6 godzin.
Dzień 17: Trekking z Chutanga do Lukla (2840m), trekking około 3 godziny. Po dotarciu do Lukli będziemy mieć czas by pożegnać się z częścią załogi, która nie wraca z nami do Katmandu. To będzie dobry moment na pierwsze podsumowania naszej wyprawy. Nocujemy w Lukli.
Dzień 18: Poranny lot z Lukli do Katmandu - około 40 minut. Po powrocie do Katmandu - odpoczynek. Wieczorem czeka nas uroczysta pożegnalna kolacja z programem kulturalnym, którą uczcimy ukończenie podróży.
Dzień 19: Dzień rezerwowy. Ten dzień można zaplanować na wycieczkę dodatkową (zachód słońca w Nagarkot, bungee czy rafting) lub po prostu odpocząć robiąc ostatnie zakupy na Thamelu. Jeśli jesteś zainteresowany wycieczką dodatkową - daj nam znać, zorganizujemy ją dla Ciebie.
Dzień 20: Pożegnanie i powrót do domu. Twoja podróż kończy się dzisiaj. To czas powrotu do domu. Nie zapomnij wymienić się e-mailami z Twoimi towarzyszami podróży! Przedstawiciel Meroway Adventure zabierze Cię na lotnisko około 3 godziny z planowanym lotem. W drodze do domu będziesz miał dużo czasu, aby zaplanować swoją kolejną przygodę ....Wysokich lotów!
h

Cena
i ekwipunek

 • Organizacja wyjazdu
 • Transfery lotnisko-hotel-lotnisko
 • Noclegi w 3-gwiazdkowym hotelu w Katmandu ze śniadaniem
 • Zakwaterowanie podczas trekkingu
 • Opieka doświadczonego anglojęzycznego licencjonowanego przewodnika i wspinacza górskiego; jeśli grupa liczy więcej niż 5 osób – dodatkowo przewodnik-asystent, tragarze (1 tragarz na 2 wędrowców, max. łączna waga bagażu – 25kg) oraz ich wynagrodzenie, ubezpieczenie, sprzęt, transport, zakwaterowanie i wyżywienie
 • Wszystkie posiłki w trakcie wędrówki, w tym kawa i herbata do posiłków
 • Lot krajowy Katmandu-Lukla-Katmandu
 • Wysokiej jakości namiot w trakcie obozowiska z wyposażeniem kuchennym
 • Niezbędny grupowy sprzęt wspinaczkowy
 • Transport w trakcie podróży i podczas zwiedzania
 • Opieka anglojęzycznego przewodnika miejskiego w trakcie zwiedzania Katmandu
 • Uroczysta kolacja pożegnalna
 • Przygotowanie niezbędnych formalności i zezwoleń, w tym pozwolenie wejścia na Island Peak
 • Ubezpieczenie podróżne NNW i KL
 • Organizacja ewakuacji w razie konieczności
 • Kompleksowy zestaw medyczny
 • Podatki (rządowy i lokalne)
 • Opłata za wizę nepalską (pamiętaj o konieczności posiadania najlepiej waluty USD na ten cel i 2 zdjęć paszportowych)
 • Loty międzynarodowe
 • Obiady i kolacje w Katmandu z wyjątkiem uroczystej kolacji pożegnalnej
 • Dodatkowy nocleg i zakwaterowanie w Katmandu w przypadku wczesnego przyjazdu, późnego wyjazdu, wcześniejszego powrotu z gór
 • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów zgodnie z Programem (ok. 40 USD)
 • Nadbagaż (wymagana dopłata za nadbagaż przy przekroczeniu 15kg)
 • Indywidualny sprzęt wspinaczkowy
 • Koszty potencjalnej ewakuacji
 • Tlen i komora tlenowa
 • Koszty własne i dodatkowe opcjonalne (rozmowy telefoniczne, pranie, rachunki bar, ładowanie akumulatora/telefonu w trakcie trekkingu, Internet / Wi-Fi, dodatkowi tragarze, opłata za ogrzewanie w trakcie trekkingu- czasami jest taka możliwość, butelkowana woda, napoje do posiłków z wyjątkiem herbaty/kawy, alkohol, gorący prysznic w trakcie trekkingu)
 • Zwyczajowe napiwki dla przewodników, tragarzy i kierowców (ok. 150 USD)
 • Kosztu lotu helikopterem z Lukli w przypadku złych warunków atmosferycznych
 • Koszt wycieczek dodatkowych

 

 • Sprzęt wysokogórski:
 • Ciepłe buty wysokogórskie, najlepiej podwójne lub skorupy
 • Czekan
 • Raki
 • Uprząż alpinistyczna
 • Przyrząd samozaciskowy (Jumar)
 • Karabinki zakręcane - 2 szt.
 • Karabinki osobiste - 2 szt.
 • Pętle i taśmy osobiste
 • Przyrząd zjazdowy (ósemka)
 • Kask
 • Kijki trekkingowe
 • Ubrania:
 • Głowa:
 • Kapelusz przeciwsłoneczny lub chusta
 • Ciepła czapka
 • Okulary przeciwsłoneczne i gogle z filtrem UV
 • Ciało:
 • Kurtka puchowa
 • Obuwie sportowe
 • Kilka par dobrych skarpet pasujących do butów, w tym ocieplanych
 • Rękawice ciepłe (łapawice)
 • Rękawiczki polar albo wind stopper
 • Rękawiczki cienkie (od słońca)
 • Ciepła bluza polarowa (lub wind stopper)
 • Bluza sportowa/ wygodna dość ciepła bluzka z długim rękawem
 • Spodnie polarowe
 • Spodnie trekkingowe
 • Bluza przeciwwiatrowa
 • Spodnie przeciwwiatrowe
 • Ochraniacze przeciwśniegowe
 • Bielizna termiczna (spodnie, koszulki z krótkim i długim rękawem)
 • Pozostały sprzęt:
 • Śpiwór puchowy (komfort około -30 stopni)
 • Plecak (60-70 litrów)
 • Mniejszy plecak (około 35 litrów)
 • Termos
 • Butelka na napoje
 • Przybory kuchenne osobiste (kubek, łyżka, miska)
 • Czołówka i zapasowe baterie
 • Camelback
 • Aparat fotograficzny
 • Przydadzą się reklamówki do pakowania rzeczy w plecaku
 • Folia NRC
 • Apteczka i kosmetyki:
 • Krem z filtrem przeciwsłonecznym
 • Pomadka z filtrem
 • Przybory toaletowe
 • Chusteczki nawilżające (w tym do higieny intymnej)
 • Żel do dezynfekcji rąk
 • Plastry na otarcia
 • Aspiryna, leki przeciwbólowe, leki przeciw biegunce, multiwitaminy do rozpuszczania, uniwersalny antybiotyk, lek na ból gardła, krople żołądkowe
 • Maść antybakteryjna, maść przeciwzapalna/przeciwbólowa

Miejsce
wycieczki

Rekomendacje
uczestników

Alicja Pietraszkiewicz

Wyjazd z Meroway Adventure spełnił moje wszystkie oczekiwania. Od wyjścia z lotniska miałam zapewnioną opiekę Nimy, a w trakcie trekingu organizatorzy dbali o bezpieczeństwo i komfort wszystkich uczestników. Co dla mnie też było ważne, widziałam szacunek do lokalnej ludności i uszanowanie tego, że byliśmy tylko gośćmi w tych miejscach. Himalaje są piękne, a przeżycia z trekingu pozostaną na zawsze w mojej pamięci:) Polecam.

Jagoda, Michał, Karol, Izi man, Karol, Dawid, Maciek, Marcin

Namaste! Chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować Meroway za niesamowitą przygodę w Himalajach. Podróżowanie z Panstwa pomocą było dużo prostsze, przyjemniejsze a przede wszystkim bardziej świadome. Szczególnie chcieliśmy podziękować Nimie- naszemu przewodnikowi za całkowity profesjonalizm, poczucie humoru i bardzo dużą elastyczność .Przed podróżą sami zastanawialiśmy się czy korzystanie z przewodnika to dobry pomysł, ale po fakcie wiemy, że podróż tylko na tym zyskała. Dziękujemy za podzielenie się z nami tym co lokalni ludzie mają najlepszego do zaoferowania, za najlepsze lassi, pyszne chili chicken, pomoc przy chorobie wysokościowej i podanie ręki na oblodzonych ścieżkach. Dziękujemy i z pewnością do zobaczenia.

Tom Kiivit

Hello Meroway Nima and Paulina, I want to thank for the great individual service to our Everest Base Camp trek. It was an unforgettable experience, and i can support only recommend this agency. Best Regards Tom.

Znajdź swoją
Własną
drogę

Newsletter

Należymy do:

 • w Katmandu
 • i
 • w Katmandu
 • i

Zarezerwuj wyprawę

Prześlij nam swoje zapytanie a skontaktujemy się z Tobą aby omówić szczegóły wyprawy i pomóc w planowaniu.


+ 48