H Trekking do bazy pod Everestem
trudność
P

Trekking do bazy pod Everestem

5545M
 • j cena:
  1 690 USD
 • d ilość dni:
  18 dni
 • c rodzaj wyprawy:
  TREKKINGI
 • q wielkość grupy:
  2-10 osób
 • k zatłoczenie:
  duże
 • a zakwaterowanie:
  3-GWIAZDKOWY HOTEL W KATMANDU. SCHRONISKA W TRAKCIE WĘDRÓWKI (TZW.GUESTHOUSE’Y).
 • g transport:
  PRYWATNY SAMOCHÓD, LOT KRAJOWY.
 • m wyżywienie:
  ŚNIADANIA W KATMANDU. WSZYSTKIE POSIŁKI W TRAKCIE WĘDRÓWKI.

Opis
wycieczki

Podobno nie ma ludzi niezastąpionych. Z pewnością są jednak takie miejsca na Ziemi. Wybierz się z nami w region nieporównywalny z żadnym innym na świecie. W miejsce, gdzie wznoszą się cztery z sześciu najwyższych szczytów Ziemi: Everest, Lhotse, Makalu i Cho Oyu. Prawdziwa korona świata! Trekking do bazy pod Everestem to gwarancja fascynującej przygody, w otoczeniu zapierających dech w piersiach widoków. Pobyt w regionie Everest sprawi, że życie, pasja i doświadczenia światowej sławy wspinaczy i Szerpów staną się i Twoim udziałem.
Dajemy Ci możliwość poznania pięknego Parku Narodowego Sagarmatha, wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO, będącego domem dla różnorodnej flory i fauny Himalajów. Z bliska przyjrzysz się najwyżej na świecie położonym klasztorom buddyjskim, stolicy Sherpów – Namche Bazaar i oczywiście dotrzesz do głównego punktu Twojej podróży – bazy pod Everestem, uznanym przez Nepalczyków za siedzibę bogów. To niepowtarzalna okazja, aby pójść śladami sir Edmunda Hillary’ego i Tenzinga Norgaya, Sherpy z Solukhumbu - pierwszych zdobywców Everestu, w 1953 roku. Tych emocji i poczucia spełnienia, związanych z bliskością Czomolungmy, nie da się porównać z niczym innym. Twoje serce na pewno zabije mocniej (i to nie tylko z wysiłku), gdy staniesz w jednym z najpiękniejszych punktów widokowych na świecie – Kala Pathar!
Oczywiście, w trakcie podróży poznasz również Katmandu - niesamowitą stolicę Nepalu, wraz z jej najsłynniejszymi atrakcjami: imponującą, hinduistyczną świątynia Pashupatinath, sanktuarium Boudhanath czy też centralnym placem królewskim, Durbar Square. Wszystkie zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Będziesz miał również czas na relaks w turystycznej dzielnicy miasta – Thamelu, gdzie spacerując w gąszczu uliczek, wśród setek straganów, sklepików i kafejek, szybko poczujesz unikalny klimat tego regionu i prawdziwą życzliwość jego mieszkańców wobec przybyszów.
18-dniowy trekking do bazy pod Everestem przeznaczony jest dla początkujących wędrowców, posiadających minimum przeciętną sprawność fizyczną i dobry stan zdrowia. Jeśli chcesz zdecydować się na trudniejszą wersję tego trekkingu, polecamy Ci Trekking do bazy pod Everestem- wyzwanie (13 dni). Jeśli zaś chcesz doświadczyć zarówno większego wyzwania i podążać mniej utartym szlakiem, zapraszamy Cię do przygody Trekking do bazy pod Everestem poprzez jeziora Gokyo (20 dni) - to propozycja dla zaawansowanych. 

Przedstawiona wyprawa, jak wszystkie inne oferty Meroway Adventure została ułożona wg naszej najlepszej wiedzy. Jeśli chciałbyś jednak dokonać modyfikacji by bardziej dopasować ofertę do Twoich potrzeb i oczekiwań - skontaktuj się z nami, postaramy się je spełnić - to Twoja droga podróży!

Dzień 1: Przylot do Katmandu. Witamy w Nepalu! Namaste! Po przylocie i zakwaterowaniu możesz odpocząć po podróży lub jeśli będziesz miał siły i ochotę – jeszcze tego samego dnia zwiedzić Świątynię Swayambhunath, tzw. Świątynię Małp. Świątynia powstała przed V wiekiem naszej ery i jest miejscem czczonym przez Nepalczyków. Położona jest na wzgórzu, skąd roztacza się piękny widok na miasto. Wieczór możesz spędzić w jednej z lokalnych restauracji. Nocleg w hotelu.
Dzień 2: Zwiedzanie doliny Katmandu. Tego dnia po śniadaniu najpierw zwiedzisz świątynię Pashupatinath. Jest to jedna z najstarszych hinduistycznych świątyń Nepalu, będąca świętym miejscem wyznawców hinduizmu, do którego licznie pielgrzymują. Ta wielka świątynia Shiwy składa się z wielu kompleksów oddzielnych budowli, pomników, a w wielu miejscach spotkacie świętych mężów Sadhu z tradycyjnie pomalowanymi twarzami. Następnie udamy się do sanktuarium Bouddhanath, z największą stupą w południowej Azji, będącego głównym ośrodkiem buddyzmu tybetańskiego w Nepalu. Następnie przejdziemy na centralny plac miasta – Durbar Square. To dawna siedziba królewska, zbudowana w XII wieku. Zobaczysz tu wiele unikalnych budowli, w tym świątynię Kumari Bahal (Dom Żyjącej Bogini), gdzie może dostąpisz spotkania z samą Kumari – żywym wcieleniem bogini. Nocleg w hotelu w Katmandu.
Dzień 3: Poranny lot do Lukli (2840m), miejscowości, która otwiera bramy naszej wędrówki. Ekscytujący lot trwający ok. 40 minut nad pięknymi górami, dostarczy Ci niezapomnianych wrażeń. Jest to jedna z najpiękniejszych tras lotniczych na świecie, których finałem jest ekscytujące lądowanie na wzgórzu w otoczeniu wysokogórskich szczytów. Po przylocie rozpoczynamy wędrówkę do Phakding (2610m), trekking około 4 godziny.
Dzień 4: Trekking z Phakding do Namche Bazaar (3440m), około 7 godzin.
Dzień 5: To dzień przeznaczony na aklimatyzację i odpoczynek. Chcemy jednak byście tego dnia pozostali aktywni, można wybrać się na krótką wycieczkę w okolice jak również poeksplorować Namche Baazar główny ośrodek regionu Khumbu będący stolicą Sherpów. Znajdziecie tu urzędy, bankomaty, kafejki internetowe, sklepy, restauracje, piekarnię i kolorowy rynek organizowany w każdy piątek wieczorem i sobotę. Wędrówka w górę na pewno pomoże w aklimatyzacji, dlatego będziemy Was do niej zachęcać.
Dzień 6: Trekking z Namche Bazaar do Tengboche (3860m), około 6 godzin.
Dzień 7: Trekking z Tengboche do Dingboche (4410m), około 6 godzin.
Dzień 8: Odpoczynek i aklimatyzacja.
Dzień 9: Trekking z Dingboche do Lobuche (4910m), około 6 godzin.
Dzień 10: Lobuche do Gorakshep (5170 m), trekking łącznie około 9 godzin. Szlak do Gorakshep prowadzi przez boczną morenę lodowca Khumbu. Przed nami roztacza się widok na północną grań Everestu oraz szczytów Pumori, Mahalangur, Lingtern, Khumbutse, Nuptse. Pokonujemy niewielkie wzniesienie, które zaprowadzi nas na Thangma Riju skąd będziemy mogli oglądać panoramę 360 stopni ośnieżonych gór. Następnie rozpoczynamy strome podejście po lodowcu Changri Glacier, skąd łapiemy pierwsze spojrzenie na Kala Patthar, wzniesienie pod Pumori. Dotrzemy do Gorakshep, gdzie po krótkim lunchu i odpoczynku, ruszamy na szlak do Everest Base Camp. Kontynuujemy naszą wędrówkę. Dotarłszy do Everest Base Camp dopiero tak naprawdę możemy docenić wspinaczy, którzy podejmują wyzwanie wejścia na tą największą górę świata, startując od niebezpiecznego lodospadu Khumbu. Namioty wspinaczy są wyróżniającym się kontrastem na tle białego otoczenia. Everest w rzeczywistości nie jest widoczny z tego miejsca, mimo to naprawdę warto dotrzeć do tego punktu naszej podróży, to niezapomniane przeżycie. Powrót do Gorakshep.
Dzień 11: Gorakshep do Kalapatthar (5545m) i wędrówka do Lobuche (4910 m), łącznie około 8 godzin. Dziś jest kulminacyjny dzień naszej podróży. Rozpoczynamy bardzo wcześnie rano, aby dotrzeć o czasie do Kala Patthar i móc być świadkami pierwszych promieni słonecznych muskających szczyty górskie, w tym tej najwyższej – Everestu. Musimy być przygotowani do wyjścia przed wschodem słońca, pośród ciemności i w niskiej temperaturze (-10 do -14 ° C). Ponadto musimy pamiętać, że może nam towarzyszyć chłodny wiatr, który będzie potęgował poczucie zimna. Warto się dobrze przygotować. Podczas wspinaczki na Kala Patthar, kilkukrotnie zatrzymamy się aby złapać oddech, w tym czasie warto już rozpocząć fotografowanie piękna otaczającej nas scenerii. Po kilku godzinach wspinaczki dotrzemy do Kala Patthar. Możemy stąd wspiąć się jeszcze trochę w górę skalistym zboczem by dojść do charakterystycznego kopca oplecionego licznymi flagami modlitewnymi. Na naszych oczach będzie rozpościerała się oszałamiająca panorama Himalajów, robimy zdjęć tak wiele jak tylko chcemy, ale również przeżywamy ten moment, który pozostanie z nami najprawdopodobniej na całe życie i sprawi, że nasze serca zaczną bić mocniej. Następnie ruszamy w drogę powrotną by w godzinach popołudniowych przybyć do Lobuche.
Dzień 12: Trekking z Lobuche do Pangboche (3930 m), około 6 godzin.
Dzień 13: Trekking z Pangboche do Namche (3440 m), około 8 godzin.
Dzień 14: Trekking z Namche do Phakding (2610m), około 5 godzin.
Dzień 15: Trekking z Phakding do Lukli (2840m), około 4 godziny.
Dzień 16: Poranny lot z Lukli do Katmandu - około 40 minut. Po powrocie do Katmandu - odpoczynek. Wieczorem czeka nas uroczysta pożegnalna kolacja z programem kulturalnym, którą uczcimy ukończenie podróży.
Dzień 17: Dzień rezerwowy. Ten dzień można zaplanować na wycieczkę dodatkową (zachód słońca w Nagarkot, bungee czy rafting), odpocząć robiąc ostatnie zakupy na Thamelu lub po prostu poświęcić go na pełen relaks. Jeśli jesteś zainteresowany wycieczką dodatkową - daj nam znać, zorganizujemy ją dla Ciebie.
Dzień 18: Twoja podróż kończy się dzisiaj. To czas powrotu do domu. Nie zapomnij wymienić się e-mailami z Twoimi towarzyszami podróży! Przedstawiciel Meroway Adventure zabierze Cię na lotnisko około 3 godziny z planowanym lotem. W drodze do domu będziesz miał dużo czasu, aby zaplanować swoją kolejną przygodę ....Wysokich lotów!
h

Cena
i ekwipunek

 • Transfery lotnisko-hotel-lotnisko
 • Noclegi w 3-gwiazdkowym hotelu w Katmandu ze śniadaniem
 • Zakwaterowanie podczas trekkingu w sprawdzonych schroniskach (tzw. guesthouse'y)
 • Opieka doświadczonego anglojęzycznego licencjonowanego przewodnika górskiego; jeśli grupa liczy więcej niż 4 osoby – dodatkowo przewodnik-asystent, tragarze (1 tragarz na 2 wędrowców, sumarycznie tragarz nosi bagaż do 25kg) oraz ich wynagrodzenie, ubezpieczenie, sprzęt, transport, zakwaterowanie i wyżywienie
 • Posiłki w trakcie wędrówki, w tym kawa i herbata do posiłków
 • Lot krajowy Katmandu-Lukla-Katmandu
 • Ubezpieczenie podróżne NNW i KL
 • Ubezpieczenie górskie dot. potencjalnego ratownictwa
 • Uroczysta kolacja pożegnalna
 • Opieka anglojęzycznego przewodnika miejskiego w trakcie zwiedzania Katmandu
 • Przygotowanie niezbędnych formalności i zezwoleń
 • Kompleksowy zestaw medyczny
 • Podatki (rządowy i lokalne)

 

 • Opłata za wizę nepalską (pamiętaj o konieczności posiadania na ten cel najlepiej waluty USD i 2 zdjęć paszportowych)- wizę wyrobisz po przylocie na lotnisku w Katmandu
 • Obiady i kolacje w Katmandu z wyjątkiem uroczystej kolacji pożegnalnej
 • Dodatkowy nocleg i zakwaterowanie w Katmandu w przypadku wczesnego przyjazdu, późnego wyjazdu, wcześniejszego powrotu z gór
 • Loty międzynarodowe
 • Bilety wstępów do zwiedzanych obiektów wskazanych w Programie (ok. 40 USD)
 • Koszty własne i dodatkowe opcjonalne (rozmowy telefoniczne, pranie, rachunki bar, ładowanie akumulatora/telefonu w trakcie trekkingu, Internet / Wi-Fi, dodatkowi tragarze, opłata za ogrzewanie w trakcie trekkingu- czasami jest taka możliwość, butelkowana woda, napoje do posiłków z wyjątkiem herbaty/kawy, które są wliczone w cenę, alkohol, gorący prysznic w trakcie trekkingu)
 • Koszt lotu helikopterem z Lukli w przypadku złych warunków atmosferycznych
 • Zwyczajowe napiwki dla przewodników, tragarzy i kierowców (ok. 100 USD)

 

 • Ciało:
 • Dobre buty trekkingowe za kostkę, ocieplane
 • Inne obuwie sportowe
 • Sandały
 • Kilka par dobrych skarpet pasujących do butów, w tym 2-3 pary skarpet ocieplanych
 • Oddychająca bielizna
 • Kilka koszulek, w tym z długim rękawem
 • Spodnie trekkingowe nieprzemakalne/oddychające
 • Spodnie typu leginsy/ do biegania/ do nart biegowych
 • Cieplejsze spodnie np. ocieplane polarem
 • Kurtka puchowa lub ciepły polar
 • Kurtka wierzchnia przeciwdeszczowa
 • Bluza sportowa/ wygodna dość ciepła bluzka z długim rękawem
 • Stuptuty
 • Rękawiczki cienkie polarowe
 • Rękawiczki grube polarowe lub narciarskie
 • Czapka
 • Szalik
 • Nakrycie głowy przeciw słońcu (kapelusz/ chusta)
 • Ekwipunek trekkingowy:
 • Plecak trekkingowy duży – min. 60 litrów – optymalnie 70-80 litrów
 • Plecak podręczny ok. 35 litrów
 • Okrycie przeciwdeszczowe na plecaki
 • Dobry śpiwór – komfort ok. -10 stopni Celsjusza
 • Kije trekkingowe (można kupić na miejscu)
 • Okulary przeciwsłoneczne z filtrem
 • Czołówka
 • Ręcznik szybkoschnący
 • Peleryna przeciwdeszczowa (łatwo dostępna na miejscu)
 • Kubek termiczny/ termos
 • Apteczka/kosmetyki
 • Krem z filtrem przeciwsłonecznym
 • Pomadka z filtrem
 • Przybory toaletowe
 • Chusteczki nawilżające (w tym do higieny intymnej)
 • Żel do dezynfekcji rąk
 • Plastry na otarcia
 • Aspiryna, leki przeciwbólowe, leki przeciw biegunce, multiwitaminy do rozpuszczania, uniwersalny antybiotyk, lek na ból gardła, krople żołądkowe
 • Maść antybakteryjna, maść przeciwzapalna/przeciwbólowa
 • Folia NRC (trzymaj ją w plecaku podręcznym!)
 •  Inne:
 • Przydadzą się mocne reklamówki (do pakowania rzeczy z plecaka)
 • Camelback

Miejsce
wycieczki

Znajdź swoją
Własną
drogę

Newsletter

Należymy do:

 • w Katmandu
 • i
 • w Katmandu
 • i

Zarezerwuj wyprawę

Prześlij nam swoje zapytanie a skontaktujemy się z Tobą aby omówić szczegóły wyprawy i pomóc w planowaniu.


+ 48