Team

H

Jesteśmy po to, aby sprawić, by Twoja himalajska przygoda była wspaniałym, niezapomnianym doświadczeniem. Zależy nam, żeby pokazać Ci piękno Himalajów, lecz również przybliżyć Ci oryginalność i wyjątkowość kultury nepalskiej. Wszyscy przewodnicy i wspinacze w Zespole Meroway Adventure są z pochodzenia Nepalczykami, Sherpami, urodzonymi w górach. Ich organizmy, przystosowane w sposób szczególny do przebywania na dużych wysokościach, są dużym wsparciem w codziennej pracy przewodników i wspinaczy górskich. Wszyscy nasi przewodnicy posiadają licencje wydane przez Nepal Academy of Tourism and Hotel Management, będące certyfikatem potwierdzającym nabyte umiejętności oraz możliwość pełnoprawnego pełnienia funkcji przewodnika i wspinacza górskiego. Mają wiele lat doświadczenia górskiego, część z nich wspinała się z sukcesem na najwyższe góry świata (Mount Everest, Cho Oyu, Sishapangma). Nabyli również kwalifikacje na certyfikowanych kursach, m.in. organizowanych przez NMA (Nepal Mountaineering Assosiation). Wciąż podnoszą swoje kwalifikację poprzez kolejne treningi, lecz również czerpiąc z doświadczeń kolegów po fachu. Przebyli również kursy pomocy medycznej i są przygotowani do zarządzania sytuacjami kryzysowymi.

Przewodnicy i wspinacze Meroway Adventure zadbają, abyś wyniósł jak najlepsze doświadczenia z Twoich podróży. Przede wszystkim zaś - priorytetowo i z pełną odpowiedzialnością - będą traktowali kwestię Twojego bezpieczeństwa.

Przedstawiamy naszą załogę:

 • Temba Sherpa

  Rocznik 1982, licencjonowany przewodnik górski i wspinacz. 15 lat doświadczenia górskiego. Przeprowadził przez Himalaje setki zadowolonych podróżnych. Odwiedził wiele obszarów, m.in. regiony Everest w tym przełęcze Solokhumbu, Langtang, Gosainkunda, Dutkunda Take, Dolpa Take, Mustang, Manang, Annapurna, Panch Pokhari, Mera, Aampu Lapcha, Tibet Mount Kailash (ponad trzydzieści razy), Helambu, Shivapuri Chisapani Trek, Pokhara Sikilis Trek, Panchase i dużo, dużo więcej. Znajomość języków obcych: angielski, hinduski.

 • Nima Sherpa

  Właściciel i twórca Meroway Adventure, miłośnik gór. W sezonie w Nepalu, poza - od 2014 w Polsce, we Wrocławiu, gdzie poznaje polską kulturę i łamie język próbując nauczyć się polskiego. Licencjonowany przewodnik górski i wspinacz wysokościowy. 13- letnie doświadczenie górskie. Prowadzi trekkingi głównie w rejonie Annapurny, Everest, Langtang, Mustang, Dolpo oraz wyprawy na szczyty trekkingowe, jak Island Peak czy Mera Peak. W wolnej chwili zabiera podróżnych do najlepszego lokalnego baru lassi. Miarą sukcesu jest dla niego zadowolony Klient, staje na rzęsach by tak właśnie było. Znajomość języków: angielski, hinduski, polski (w trakcie nauki).

 • Paulina Franczak Sherpa

  Office manager. Pasjonatka gór i podróży, absolwentka m.in. studiów kulturowych, a podyplomowo - psychologii biznesu, zarządzania projektami. Profesjonalny coach. Wspiera wszystkich członków Zespołu w lepszym zrozumieniu potrzeb klientów, w szczególności polskich podróżników i polskiej kultury. Najczęściej macie z nią kontakt przed swoją podróżą, kiedy z chęcią odpowiada na wszystkie pytania osób kontaktujących się z Meroway Adventure. Znajomość języków obcych: angielski.

 • Furdeni Sherpa

  Najmłodszy w załodze, rocznik 1996. 7 lat doświadczenia górskiego. Rozpoczynał jako tragarz, od 3 lat pracuje jako przewodnik. Ukończył kurs przewodnika górskiego i otrzymał licencję przewodnika . Pomaga w pracy biurowej a w górach pracuje jako przewodnik lub asystent, jeśli jest to potrzebne. Do tej pory najbardziej poznał trasy do Bazy pod Everestem, Gokyo i Wokół Annapurny. Języki: nepalski, angielski i podstawowo koreański.

 • Buddhi Bahadur Lama

  Rocznik 1985, licencjonowany przewodnik górski i wspinacz. 13 lat doświadczenia górskiego, od 15 lat prowadzi również grupy rowerowe. Jeden z najbardziej lubianych naszych Przewodników. Bardzo profesjonalny i ambitny, z bardzo dużą atencją podchodzi do bezpieczeństwa i zadowolenia uczestników. Odwiedził wiele obszarów, specjalizuje się w rejonie Everestu, na co dzień mieszka w Machhermo, zaledwie 1 przystanek od pięknych jezior Gokyo. Ukończył wiele kursów przygotowujących go do pracy w górach, w tym zaawansowany kurs przewodnika górskiego i wspinaczki wysokogórskiej. Znajomość języków obcych: angielski, hinduski.

 • Sangyam Rumba

  Rocznik 1995, licencjonowany przewodnik, miłośnik przyrody, profesjonalny fotograf 8 lat doświadczenia jako przewodnik górski. Wielki miłośnik gór i ludzi. Posiada licencję przewodnika górskiego, ukończył zarówno kurs przewodnika jak i lidera wypraw, ale również przewodnika przyrodniczego. Ukończył kurs udzielania pierwszej pomocy oraz kurs wiedzy o buddyzmie, kontynuując akademicką przygodę z buddyzmem. Uwielbia prowadzić trekkingi, w szczególności w rejonie Everestu i Annapurny, podczas których dzieli się z podróżnymi swoją wiedzą o przyrodzie i buddyzmie. Profesjonalny fotograf, specjalizujący się w fotografii ptactwa. Znajomość języków: angielski, nepalski.

 • Tanka Raj Chising

  Rocznik 1992. Licencjonowany przewodnik miejski specjalizujący się w odkrywaniu tajemnic doliny Katmandu i Pokhary. Miał przyjemność podzielić się swoją wiedzą z setkami podróżnych przybyłych do Nepalu. Jeśli w trakcie podróży z nami masz w planach poznawanie Katmandu, prawie na pewno zrobisz to z nim :) Znajomość języków obcych: angielski, chiński, hinduski.

 • Chewang Sherpa

  Rocznik 1996, asystent przewodnika, miłośnik przyrody, stały bywalec Lukli gdzie wie jak wygląda każdy dom :) Specjalista od regionu Solokhumbu, gdzie zna każdy szlak. Wspiera prowadzenie grup od ponad 5 lat, wcześniej pracował jako tragarz. Znajomość języków obcych: angielski, hinduski.

Znajdź swoją
Własną
drogę

Newsletter

Należymy do:

 • w Katmandu
 • i
 • w Katmandu
 • i