Team

H

Jesteśmy po to, aby sprawić, by Twoja himalajska przygoda była wspaniałym, niezapomnianym doświadczeniem. Zależy nam, żeby pokazać Ci piękno Himalajów, lecz również przybliżyć Ci oryginalność i wyjątkowość kultury nepalskiej. Wszyscy przewodnicy i wspinacze w Zespole Meroway Adventure są z pochodzenia Nepalczykami, Sherpami, urodzonymi w górach. Ich organizmy, przystosowane w sposób szczególny do przebywania na dużych wysokościach, są dużym wsparciem w codziennej pracy przewodników i wspinaczy górskich. Wszyscy nasi przewodnicy posiadają licencje wydane przez Nepal Academy of Tourism and Hotel Management, będące certyfikatem potwierdzającym nabyte umiejętności oraz możliwość pełnoprawnego pełnienia funkcji przewodnika i wspinacza górskiego. Mają wiele lat doświadczenia górskiego, część z nich wspinała się z sukcesem na najwyższe góry świata (Mount Everest, Cho Oyu, Sishapangma). Nabyli również kwalifikacje na certyfikowanych kursach, m.in. organizowanych przez NMA (Nepal Mountaineering Assosiation). Wciąż podnoszą swoje kwalifikację poprzez kolejne treningi, lecz również czerpiąc z doświadczeń kolegów po fachu. Przebyli również kursy pomocy medycznej i są przygotowani do zarządzania sytuacjami kryzysowymi.

Przewodnicy i wspinacze Meroway Adventure zadbają, abyś wyniósł jak najlepsze doświadczenia z Twoich podróży. Przede wszystkim zaś - priorytetowo i z pełną odpowiedzialnością - będą traktowali kwestię Twojego bezpieczeństwa.

Przedstawiamy naszą załogę:

 • Temba Sherpa

  Rocznik 1982, licencjonowany przewodnik górski i wspinacz. 14 lat doświadczenia górskiego. Przeprowadził przez Himalaje setki zadowolonych podróżnych. Odwiedził wiele obszarów, m.in. regiony Everest w tym przełęcze Solokhumbu, Langtang, Gosainkunda, Dutkunda Take, Dolpa Take, Mustang, Manang, Annapurna, Panch Pokhari, Mera, Aampu Lapcha, Tibet Mount Kailash (ponad trzydzieści razy), Helambu, Shivapuri Chisapani Trek, Pokhara Sikilis Trek, Panchase i dużo, dużo więcej. Znajomość języków obcych: angielski, hinduski.

 • Ngima Sherpa

  Rocznik 1986, licencjonowany przewodnik górski i wspinacz, pracujący w szczególności w roli wspinacza wysokogórskiego. 11 lat doświadczenia górskiego, od 8 lat pracuje jako przewodnik górski. Brał udział w ekspedycjach na Everest, Lhotse, Cho-Oyu, Sishapangma, Manaslu, Barunche, Ama Dablam. Oczywiście zdobył najwyższą górę świata. Na polu trekkingowym specjalizuje się w regionach: Mustang, Langtang, Everest, Kanchenjunga, Annapurna. Szczególnie upodobał sobie wyprawy na szczyty trekkingowe, zwłaszcza Mera Peak i Island Peak, na których był łącznie ponad 60 razy, jak również Naya Khang Peak, Yala Peak, Lobuche Peak i wiele, wiele innych.

 • Dorchi Sherpa

  Rocznik 1971, licencjonowany przewodnik i wspinacz górski. Ponad 20 lat doświadczenia w pracy przewodnika i wspinacza, od 15 lat pełni również rolę kucharza w trakcie wypraw. Z sukcesem zdobył Mount Everest, Cho Oyu, Sishapangma i wiele innych szczytów. Może pełnić rolę przewodnika lub wspinacza w dowolnym regionie Nepalu. Znajomość języków: angielski, hinduski, francuski, hiszpański.

 • Ngima Chhechi Sherpa

  Rocznik 1993, ale już z dużym doświadczeniem. Od 9 zdobywa doświadczenie górskie, pracując początkowo jako porter, licencję przewodnika górskiego posiada od 5 lat. Wyspecjalizowany w rejonach: Dolpo, Mustang, Langtang, Everest, Kanchenjunga, Annapurna. Przewodniczy również wyprawom na najbardziej popularne szczyty trekkingowe, m.in. Mera Peak, Island Peak i Lobuche Peak. Znajomość języków obcych: angielski.

 • Nima Sherpa

  Właściciel i twórca Meroway Adventure, miłośnik gór. W sezonie w Nepalu, poza - od 2014 w Polsce, we Wrocławiu, gdzie poznaje polską kulturę i łamie język próbując nauczyć się polskiego. Licencjonowany przewodnik górski i wspinacz wysokościowy. 10 letnie doświadczenie górskie. Prowadzi trekkingi głównie w rejonie Annapurny, Everest, Langtang, Mustang, Dolpo oraz wyprawy na szczyty trekkingowe, jak Island Peak czy Mera Peak. W wolnej chwili zabiera podróżnych do najlepszego lokalnego baru lassi. Znajomość języków: angielski, hinduski, polski (w trakcie nauki).

 • Paulina Franczak Sherpa

  Office manager. Pasjonatka gór i podróży, absolwentka m.in. studiów kulturowych, a podyplomowo - psychologii biznesu i zarządzania projektami. Wspiera wszystkich członków Zespołu w lepszym zrozumieniu potrzeb klientów, w szczególności polskich podróżników i polskiej kultury. Znajomość języków obcych: angielski, nepalski (w trakcie nauki).

 • Furdeni Sherpa

  Najmłodszy w załodze, rocznik 1996. 4 lata doświadczenia górskiego. Rozpoczynał jako tragarz, od ubiegłego roku pracuje jako asystent przewodnik. W tym roku z powodzeniem ukończył kurs i otrzymał licencję przewodnika górskiego. Pomaga w pracy biurowej a w górach pracuje jako asystent przewodnik. Do tej pory najbardziej poznał trasy do Bazy pod Everestem, Gokyo i Wokół Annapurny. Języki: nepalski, angielski i podstawowo koreański.

 • Buddhi Bahadur Lama

  Rocznik 1985, licencjonowany przewodnik górski i wspinacz. 10 lat doświadczenia górskiego, od 12 lat prowadzi również grupy rowerowe. Jeden z najbardziej lubianych naszych Przewodników. Bardzo profesjonalny i ambitny, z bardzo dużą atencją podchodzi do bezpieczeństwa i zadowolenia uczestników. Odwiedził wiele obszarów, specjalizuje się w rejonie Everestu, na co dzień mieszka w Machhermo, zaledwie 1 przystanek od pięknych jezior Gokyo. Ukończył wiele kursów przygotowujących go do pracy w górach, w tym zaawansowany kurs przewodnika górskiego i wspinaczki wysokogórskiej. Znajomość języków obcych: angielski, hinduski.

Znajdź swoją
Własną
drogę

Newsletter

Należymy do:

 • w Katmandu
 • i
 • w Katmandu
 • i