Baza pod Everestem przez jeziora Gokyo, polecamy!

o21/04/2016

Październik to chyba najlepszy czas na trekking w Nepalu. 27.09. startujemy z podróżą, która zaprowadzi nas pod najwyższą górę świata. Nie wybieramy jednak najbardziej popularnej, tradycyjnej trasy do bazy pod Everestem, dotrzemy pod Everest poprzez przepiękne kobaltowe jeziora Gokyo. Wejdziemy na jeden z najpiękniejszych punktów widokowych na świecie- Gokyo Ri. Pokonamy słynną przełęcz Cho La Pass (5420m), dotrzemy na kolejny niezwykły punkt widokowy Kala Patthar (5545m). Zwiedzimy też oczywiście tajemnicze Kathmandu, znajdziemy czas na relaks, spróbowanie najlepszego lassi w mieście i spokojne poznawanie okolic stolicy, np. starożytnego Bhaktapur.
Trasa trekkingu została tak zaplanowana aby dostarczyć możliwie wiele niesamowitych wrażeń i doświadczyć prawdziwej przygody. Nie jest bardzo wyczerpująca fizycznie, wyzwaniem może być jednak wysokość, dlatego na naszej 5 stopniowej skali trudności przypisaliśmy jej 3 punkty.
Jeśli macie wolny czas w październiku zachęcamy do wybrania tej wspaniałej podróży, jesteśmy przekonani, że może się okazać dla Was wyprawą życia! Zostały nam jeszcze 3 wolne miejsca w terminie 27.09.2016 – 16.10.2016. Jeśli jesteście zainteresowani tym wyjazdem w innym terminie, skontaktujcie się z nami.
Szczegóły wyprawy dostępne są tu.
Poniżej znajdziecie kilka zdjęć z ostatniego wyjazdu tą trasą.

 

Inne aktualności

Znajdź swoją
Własną
drogę

Newsletter

Należymy do:

  • w Katmandu
  • i
  • w Katmandu
  • i